Книга «Чернігів у війні: голоси очевидців»

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 
Хіти: 21

 

 


Книга «Чернігів у війні: голоси очевидців» (Чернігів: Десна Поліграф, 2024) нещодавно поповнила фонди Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще 49 бібліотек Миколаївщини від Український інститут книги.

Видання є результатом кропіткої роботи команди науковців з різних наукових інституцій України у рамках реалізації проєкту «Гуманітарні аспекти російсько-української війни: історико-культурні візії та сучасні стратегії виживання», що підтримується фондом «Партнерство за сильну Україну», який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції, ГО «Північна культурна столиця» та Чернігівським науково-дослідним центром антропології війни.

Ініціаторкою проведення досліджень стала Катерина Литвин, кандидатка історичних наук, заступниця начальника відділу туризму і промоції міста управління культури та туризму Чернігівської міської ради. Вона відмітила: «Ми розпитували людей не про воєнні історії, а про їхні відчуття, що їм снилося напередодні війни, чи готувалися вони до неї, що збирали в тривожну валізку, якщо її збирали, перші відчуття або звідки вони почули, що повномасштабна війна почалася».

Книга містить 24 інтерв’ю з жителями Чернігівської області, які пережили окупацію. Війна докорінно змінила їхнє життя, назавжди розділивши його на «до» і «після». Чоловіки та жінки різного віку та соціального статусу згадують про страшні дні облоги без світла, води, тепла під вибухами ворожої артилерії. Звичайно, кожен з них сприймав події по-своєму, оцінював суб’єктивно, але всі зійшлися в тому, що «…війна прийшла до нас несподівано, страшно, незрозуміло…».

До книги увійшов додаток «Лексикон окупації та облоги», що містить слова та словосполучення, які жителі Чернігівщини використовували під час активних бойових дій на території області. Зі світлинами з архіву експедицій науковців читачі можуть ознайомитися за QR-кодом, що надано у пропонованому виданні.

 

#УІК #МиколаївськаОУНБ #КультурноМистецькийПроєкт2024

#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати

 

психологическая помощь | лечение простуды | читать книги секретные материалы онлайн | отзывы об отелях Австрии и отзывы об автомобилях Audi