В Києві до Всесвітнього дня свободи преси ЮНЕСКО організувало національний захід, присвячений ролі медіа у процесі повоєнного відновлення України
- Деталі
- Хіти: 80
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України
2 травня в Києві до Всесвітнього дня свободи преси ЮНЕСКО організувало національний захід, присвячений ролі медіа у процесі повоєнного відновлення України.
Подія об’єднала представників уряду, міжнародних організацій, дипломатичного корпусу, журналістської спільноти та громадянського суспільства. Учасники обговорили як значні втрати, яких зазнав український медіасектор — від руйнування інфраструктури до вимушеного переміщення журналістів, — так і ключову функцію медіа у забезпеченні прозорості та підзвітності процесу відбудови країни.
«Держава, по-перше, зробила багато різних речей, і я вважаю, що це важливо в усьому світі, але те, що зроблено в Україні, означає для мене щось дуже особливе. Це найкраще усвідомити, згадавши те, що сталося лише кілька днів тому. Тіло Вікторії Рощіної повернули з російського полону. Їй було 27 років. Її викрали, катували, вбили, а потім повернули. І я думаю, що це, на жаль, уособлює боротьбу, з якою стикаються українські журналісти», — зазначила посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова.
Заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар акцентувала, що зустріч відбулася в надзвичайно важливий момент — сповнений відповідальності.
Вона зазначила, що війна докорінно змінила український медіаландшафт. Попри руйнування й втрати, українські медіа продовжують працювати, інформувати суспільство й залишатися джерелом довіри. Ця стійкість — не лише професіоналізм, це справжнє служіння країні.
«Вільні та незалежні медіа — це не розкіш. Це необхідність — і сьогодні, і в тій Україні, яку ми відбудовуємо, це наріжний камінь нашої демократії та стійкості», — підкреслила вона.
Детальніше читайте на сайті МКСК
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено