Друзі! Продовжуємо рубрику «Перейменування об’єктів топонімії. Миколаївщина» від Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Сьогоднішня наша розповідь про вулицю імені Андрія Покровського (колишня вулиця Наваринська).
Коротка довідка: Андрій Покровський (1862-1944) – миколаївський градоначальник, перший адмірал флоту Української держави і головний начальник портів Чорного й Азовського морів, міністр морських справ УНР. Нагороджений орденами святої Анни ІІ, ІІІ та IV ступеню, орденами святого Володимира ІІІ та IV ступеню, Румунським Великим офіцерським хрестом, двома французькими Орденами Почесного Легіону та ін. бойовими нагородами.
Народився в Петербурзі. Закінчив Морський корпус та Військово-Морську академію. Служив мічманом Балтійського флоту, далі перевівся на Чорноморський флот, де йому присвоїли військове звання контрадмірала і призначили на посаду начальника штаба флоту. Під час Першої світової війни брав участь в бойових діях на Босфорі. У 1916 р. розробив і провів Трапезундську десантну операцію, за яку отримав звання віце-адмірала. Згодом подав у відставку.
У 1917 р. призначений командиром Миколаївського порту та міським головою. Після Лютневої революції підтримав процес українського державотворення. У 1918 р. призначений начальником охорони Південно-Західної частини Чорного моря в Одесі. Там відновив боєздатність Дунайської флотилії, організував діючий штаб флоту та розмінування основних морських торгових шляхів тощо. Тоді ж отримав військове звання адмірал, а наприкінці року став Міністром морських справ Української держави.
Після падіння Гетьманату П. Скоропадського, на короткий час приєднався до армії денікінців. Проте, переконавшись, що відродження української державності не входило в їх плани, емігрував до Болгарії, згодом – до Австрії. У 1924-1936 рр. мешкав у м. Льєж (Бельгія), де працював машиністом. У 1936 р. переїхав у Каїр (Єгипет).
Помер у 1944 р., похований в каплиці на цвинтарі монастиря Святого Георгія у Старому Каїрі. У 2020 р. там встановлено пам'ятний знак та меморіальну табличку на його честь.
#перейменування #деколонізація #Миколаївщина #топоніми
Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА КУЛЬТУРА МИКОЛАЇВЩИНИ