Урочисте відкриття «Української книжкової полички» у Рибніку
- Деталі
- Хіти: 5
У повітовій та міській публічній бібліотеці міста Рибнік Сілезького воєводства 30.06.2025 року відбулася урочиста церемонія відкриття «Української книжкової полички», ініційована та організована Генеральним консульством України в Кракові. Цей захід став вагомим кроком у зміцненні польсько-українських культурних зв’язків.
Проєкт «Українська книжкова поличка» реалізується під патронатом Першої леді України Олени Зеленської у співпраці з Міністерством закордонних справ України, Міністерством культури та стратегічних комунікацій України й Українським інститутом книги.
До присутніх учасників урочистості звернулися з промовами: президент міста Рибніка Пьотр Кучера, директорка бібліотеки Александра Кліх-Сєвьорек, Генеральний консул України в Кракові Вячеслав Войнаровський та очільниця БФ «Нечужий» Алла Брожина.
У своїй промові В.Войнаровський підкреслив важливість цього проєкту для розвитку міжкультурного діалогу, підтримки української громади в Польщі, а також популяризації української мови й культури. Генконсул зазначив, що відкриття «Української книжкової полички» є не лише символічним актом солідарності, а й практичним кроком у зміцненні культурної дипломатії та взаєморозуміння між народами України та Польщі. Український дипломат також висловив щиру подяку міській владі Рибніка, керівництву бібліотеки та всім партнерам, які долучилися до реалізації цієї ініціативи.
Вагомий внесок у реалізацію цієї ініціативи зробила віцеконсул Генерального консульства України в Кракові Валентина Кузьмін. Завдяки її активній участі та ефективній організаційній роботі вдалося об’єднати зусилля провідних українських видавництв, що забезпечило змістовне та якісне наповнення полички сучасною і класичною українською літературою.
На «Українській книжковій поличці» в місті Рибнік представлено ретельно підібрану колекцію української художньої та науково-популярної літератури для дітей і дорослих — як українською мовою, так і в перекладах польською. Особливий акцент зроблено на виданнях, що висвітлюють боротьбу Українського Народу проти агресора, утверджують національну ідентичність, популяризують історико-культурну спадщину та демонструють здобутки сучасного українського мистецтва. Крім того, українські дипломати розмістили на поличці збірку аудіокниг української класичної літератури, доступних для безоплатного прослуховування.
У заході також чисельно взяли участь представники: української громади Рибніка, духовенства, міського самоврядування, інтелігенції, регіональних мас-медіа.
Окрасою події стали виступи українських музичних колективів «Чорнобривці» та «Зірочка».
Проєкт реалізовано за вагомої підтримки Державного підприємства Центр Захисту Інформаційного простору України, ВГО Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association, БФ «Нечужий», а також провідних українських видавництв: Саміт-Книга (м.Київ), Видавництво Креативна агенція "Артіль" (м.Київ), Видавнича група «Основа» (м.Харків), Видавництво Фоліо (м.Харків), Видавництво ArtBooks (м.Київ), Видавництво "Жорж" (м.Харків), Видавництво "Ранок" (м.Харків), Видавництво Богдан (м.Тернопіль), Видавництво "УЛА" (м.Харків), Creative Women Publishing (м.Київ), Віхола (м.Київ), Vivat (м.Харків), Bookraine Publishing (м.Київ), Абук (аудіокниги).
До участі у відкритті наступних «Українських книжкових поличок» у польських бібліотеках може долучитися кожен, детальніше за посиланням на вебсторінці ГКУ в Кракові: https://krakow.mfa.gov.ua/news/ukrayinska-knizhkova-polichka-u-polshchi-v-ramkah-iniciativi-pershoyi-ledi-ukrayini-oleni-zelenskoyi
«Українська книжкова поличка» виконує водночас дві ключові функції: з одного боку, вона слугує ефективним засобом культурної дипломатії, спрямованим на формування позитивного іміджу України в польському суспільстві; з іншого — виступає важливим культурним осередком для громадян України, які, у зв’язку з війною, тимчасово перебувають на території Польщі.
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено