В якому випадку збитки за дерево, яке впало на авто, відшкодує міська рада? Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк
- Деталі
- Хіти: 1017
Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до Закону "Про благоустрій населених пунктів" громадяни у сфері благоустрою населених пунктів мають право звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров'ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об'єктів благоустрою.
Утримання та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір на утримання та благоустрій прибудинкової території.
Аналіз наведених норм, з урахуванням визначених цивільно-процесуальним законодавством принципів змагальності і диспозитивності цивільного судочинства, дає підстави для висновку, що законодавством не покладається на позивача обов'язок доказування вини відповідача у заподіянні шкоди. Разом з тим потерпілий має довести належними доказами факт завдання шкоди за участю відповідача, розмір завданої шкоди, а також факт того, що відповідач є заподіювачем шкоди.
Відповідно до п. 5.5. Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року N 105, відповідальними за збереження зелених насаджень, належний догляд за ними є: на об'єктах благоустрою державної чи комунальної власності - балансоутримувачі цих об'єктів; на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях - установи, організації, підприємства; на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво, - забудовники чи власники цих територій; на безхазяйних територіях, пустирях - місцеві органи самоврядування; на приватних садибах і прилеглих ділянках - їх власники або користувачі.
Підвищено штрафи для нотаріусів за незаконну реєстрацію нерухомості. Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк
- Деталі
- Хіти: 689
3 жовтня прийнято Закон (проект № 1056-1) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності». Закон передбачає усунення основних юридичних прогалин, які створюють проблеми власникам нерухомості та бізнесу.
Законом впроваджується принцип одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав, коли реєстраційна дія проводиться нотаріусом, який посвідчив відповідний документ щодо речового права.
Законом збільшені штрафи за порушення законодавства про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Такі порушення тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від чотирьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (раніше від двохсот до чотирьохсот).
Повторне протягом року вчинення порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Оновлено Положення про Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк
- Деталі
- Хіти: 764
Міністерством юстиції України наказом від 2 жовтня 2019 року № 3069/5 «Про внесення зміни до пункту 10 розділу III Положення про Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації» оновлено Положення про Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.
Міністр юстиції України, його перший заступник або заступник Міністра з питань державної реєстрації зможуть повернути скаргу на повторний розгляд комісії з мотивів невідповідності висновку вимогам законодавства та/або якщо комісія не дослідила обставини скарги в повному обсязі. За потреби повторний розгляд відбуватиметься з повторним викликом сторін.
За результатами повторного розгляду подаватиметься новий висновок, у якому враховуються або відхиляються зауваження Міністра юстиції, його першого заступника або заступника Міністра з питань державної реєстрації з відповідним обґрунтуванням.
Крім того, відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 6 вересня 2019 року № 2825/5 «Про затвердження Змін до Положення про Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації» також було внесено зміни до Положення про Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.
Зміни торкнулися структури та складу комісії, прав та обов'язків її членів, а також порядку її роботи.
До складу комісії входитимуть заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації, посадові особи структурних підрозділів апарату Мін'юсту за напрямом державної реєстрації, а також можуть входити за згодою представники інших державних органів, громадських об'єднань, інші особи. Головою та секретарем комісії визначатимуться посадові особи Мін'юсту.
Кабінет Міністрів України спростив процедуру проведення конкурсу на зайняття посад державної служби. Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк
- Деталі
- Хіти: 799
Кабінет Міністрів України постановою від 25 вересня № 844 «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби» змінив Порядок проведення конкурсу на зайняття посад державної служби.
Зміни дозволяють службам управління персоналом державних органів самостійно оприлюднювати на Єдиному порталі вакансій державної служби оголошення про конкурси. Подати інформацію для участі у конкурсі можна в електронній формі через цей портал.
Вимагаються такі документи:
1) заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади;
2) резюме (з обов'язковим зазначенням ПІБ, реквізитів паспорта, наявності відповідного ступеня вищої освіти, з підтвердженням рівня вільного володіння українською, стажу роботи, держслужби, роботи на відповідних посадах);
3) заява про незастосування люстрації та згода на люстраційну перевірку;
4) у разі проведення конкурсу на посаду державної служби категорії "А" - підтвердження подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Як відключитися від централізованого опалення: діє новий порядок. Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк
- Деталі
- Хіти: 789
17 вересня, набув чинності наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26.07.2019 № 169 «Про затвердження Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води», яким затверджено Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення (ЦО) та постачання гарячої води (ПГВ).
Рішення щодо відключення власників (співвласників) будівель, у тому числі житлових будинків, від ЦО та/або ПГВ приймається органом місцевого самоврядування відповідно до законодавства за письмовою заявою власника (співвласників) такої будівлі, в тому числі житлового будинку, з урахуванням рішення постійно діючоъ комісії на місцях.
Питання відносно відключення споживачів від мереж розглядає зазначаена комісія.
Як скласти іспит на арбітражного керуючого? Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк
- Деталі
- Хіти: 1136
Міністерством юстиції наказом від 13.08.2019 № 2535/5 «Про затвердження Порядку складання кваліфікаційного іспиту особами, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого» затверджено новий Порядок складання кваліфікаційного іспиту особами, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого.
Кваліфікаційна комісія арбітражних керуючих проводитиме іспит шляхом проходження особами автоматизованого анонімного тестування відповідно до переліку обов'язкових питань, за якими проводиться навчання осіб, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого, визначеного Міністерством юстиції.
Перелік питань автоматизованого анонімного тестування (тестові питання та завдання) для іспиту розробить структурний підрозділ Мінвстерства юстиції, який забезпечує реалізацію повноважень державного органу з питань банкрутства, та затвердить Кваліфікаційна комісія.
Більше статей...
- Як ввести в експлуатацію приватний будинок? Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк
- Уряд посилив боротьбу з рейдерством у сфері державної реєстрації. Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк
- Міністерством юстиції установлено форму декларації для фізособи-банкрута. Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк
- Як захиститись від шахрайства в Інтернет-магазинах. Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко
- Як розрахувати пеню за прострочення аліментів? Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено