Календар

<< < червня 2016 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
178
183
3237
7220
661004

Зараз на сайті

На сайті 249 гостей та немає учасниківУкраїнська класика в аудіоформаті

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

   У вік широкого розповсюдження Інтернету та величезних досягнень у галузі комп’ютерних технологій нетрадиційні форми читання не перестають дивувати людство. Не секрет, що аудіокнига, як й електрона, останнім часом завойовує все більше прихильників. Світ аудіокниг надає унікальну можливість слухати відомі твори у виконанні професійних акторів і читців, що відтворює свого роду різновид радіоспектаклю. Це один зі способів вивести творчість письменника на новий рівень, нову якість самовираження.

 Пропонуємо по-новому побачити кращі зразки прози, поезії, драматургії українських класиків, ліпше зрозуміти літературних героїв, зазирнути в епоху минулих часів.

 

 Шевченко, Т. Г. Поезія : аудіокнига / Т. Г. Шевченко; текст читає П. Панчук. – К. : Наш формат, 2006. – (Книга вголос).

 Літературна спадщина митця вражає своєю багатогранністю та величчю поетичної майстерності. Кожний його вірш дише такою природністю, такою гармонійністю і багатою мелодійністю слова, яких не досягали його попередники-романтики. Письменник ідеалізує козацьку вольницю, як її ідеалізував народ, що цілком природне як протиставлення кріпосницькому гнітові. В тій козацькій вольниці поет бачить героїчну добу української історії.

 До книги увійшли відомі кожному вірші геніального поета: «Причинна», «Думка», «Тополя», «Думи мої, думи мої», «Іван Підкова» та ін.

 

 Українка, Л. Драматичні твори. Поеми : аудіокнига / Л. Українка; текст читає А. М. Роговцева. – К. : Українська аудіокнига, 2007. – (Книга вголос).

 Кожний твір поетеси утверджує боротьбу за волю як неодмінну умову людського щастя, втілює мрію про нову людину – мужню, добру, безкорисливу, готову йти на самопожертву в ім`я свободи народу.

 До збірки увійшли найбільш відомі драматичні твори та поеми : «Бояриня», «Лісова пісня», «Камінний господар», «Давня казка», «Ізольда Білорука», «Самсон» та ін.

 

 Мирний, П. Хіба ревуть воли, як ясла повні? : аудіокнига / П. Мирний; текст читає В. Обручов. – К. : Наш формат, 2006. – (Книга вголос).

 У соціально-психологічному романі з елементами детективу розкривається трагічна доля правдошукача, борця проти приниження людини та соціальної несправедливості. Твір було заборонено в царській Росії, тому вперше надруковано у Женеві.

 

 Вовчок, М. Інститутка : аудіокнига / М. Вовчок; текст читає Л. Кадирова. – К. : Наш формат, 2006. – (Книга вголос).

 Перша в українській літературі соціальна повість спочатку мала назву «Панночка», але пізніше письменниця назвала її «Інститутка», щоб звучало саркастичніше.

 Сюжет книги побудований на найгострішому конфлікті тогочасного життя між кріпаками й кріпосниками. У творі протиставляються два світи – поневолених і поневолювачів, що існували поряд, але ніколи не зближувалися. Важка праця кріпаків контрастує з неробством, паразитичним існуванням панства; людяність, душевна доброта селян – з жорстокістю, свавіллям кріпосників; кохання Прокопа та Устини – з «чудним панським коханням».

 

 Франко, І. Я. Борислав сміється : аудіокнига / І. Я. Франко; текст читає В. Мазур. – К. : Українська аудіокнига, 2006. – (Книга вголос).

 Вперше в українській літературі зображено робітничий рух. Головний герой повісті — Бенедьо Синиця, який тяжко постраждав під час закладення будинку капіталіста Гаммершляга. Свій родовід робітник веде ще зі свого діда-прадіда, але він уже здобув деяке класове виховання. Його дуже турбують класова несправедливість, народне лихо. Він вірить, що є якийсь шлях до кращого життя. Саме горе друзів примушувало Синицю шукати шляхи рятунку. Чому саме цей скромний та слабосилий помічник дрогобицького муляра став керівником великого народного руху?

 

 Нечуй-Левицький, І. С. Кайдашева сім`я : аудіокнига / І. С. Нечуй-Левицький; текст читає Н. Сумська. – К. : Українська аудіокнига, 2006. – (Книга вголос).

Повiсть вражає глибокою правдивiстю, живими, виразними образами героїв, поєднаними з глибинним реалiстичним вiдтворенням селянського життя в часи пiсля скасування крiпацтва.

 Бажання мати землю якомога бiльше перетворює молоде поколiння Кайдашiв на сварливих, егоїстичних людей, якими були i їхнi батьки. Дiйовi особи повiстi - це надзвичайно обмеженi люди, якi, крiм своїх суперечок, не бачать нiчого iншого в житті.

 

 Котляревський, І. П. Енеїда : аудіокнига / І. П. Котляревський; текст читає Б. Лобода. – К. : Наш формат, 2006. – (Книга вголос).

 Взявши за основу сюжетну канву однойменної поеми Вергілія, письменник в традиціях давнього українського бурлеску створив свій оригінальний художній твір. У поемі автор відтворив різні сторони життя українського суспільства у другій половині ХVIII ст.

 

 Винниченко, В. К. Оповідання : аудіокнига / В. К. Винниченко; текст читає П. Панчук. – К. : Наш формат, 2006. – (Книга вголос).

 У центрі художніх пошуків письменника завжди була Україна та болючі проблеми суворого людського буття. Він знов і знов повертається до людини, заглиблюється в її дух і почуття, щоб з'ясувати, яка вона, ця людина? Автор будує оповідання про життя дітей, правдиво віддзеркалюючи у них життя дорослих з його несправедливістю, різкими соціальними контрастами, злом і брехнею.

 До книги увійшли найяскравіші з оповідань: «Біля машини», «Голота», «На пристані», «Хто ворог?», «Раб краси» та ін.

 

 Хвильовий, М. Оповідання : аудіокнига / М. Хвильовий; текст читає П. Панчук. – К. : Наш формат, 2006. – (Книга вголос).

 Автор створив власний, своєрідний лірико-романтичний, імпресіоністичний стиль у написанні малої прози. Романтично забарвлені герої його оповідань найчастіше вступають у гострий конфлікт із своїм часом, його одновимірною буденністю. Персонажі творів письменника – це не лише жертви історії, часом вони самі, своїми діями спричиняють її трагедійність.

 Книга змістить відомі оповідання: «Арабески», «Бараки, що за містом», «Життя», «Зозуля», «Свиня» та ін.

 

 Коцюбинський М. М. Оповідання та новели : аудіокнига / М. Коцюбинський; текст читає П. Панчук. – К. : Наш формат, 2006.– (Книга вголос).

 Завдяки власним численним спостереженням письменник проникав у багатий чарівний світ таємниць природи. Це допомагало йому глибше, по-філософськи сприймати навколишнє середовище, краще збагнути і точніше відтворити життя людини в органічному зв'язку з усім світом.

 Найвідоміші твори «Харитя», «Маленький грішник», «Дорогою ціною», «В дорозі» та багато інших наповнені життєдайною енергією, тонкою чуйністю до краси, світлою простотою думки.

 

 Сковорода, Г. С. Твори : аудіокнига / Г. С. Сковорода; текст читає П. Панчук. – К. : Наш формат, 2006. – (Книга вголос).

 У своїх творах письменник оспівував природу України, її працьовитих людей, прагнення до щастя й волі, висміював панів за знущання з народу.

 До книги увійшли притчі та філософські оповідання: «Вбогий жайворонок», «Бджола та Шершень», «Собака і Вовк», «Зозуля та Косик», «Орел і Сорока» та ін.

 

 Грінченко, Б. Д. Оповідання : аудіокнига / Б.Д. Грінченко; текст читає

П. Панчук. – К. : Наш формат, 2006. – (Книга вголос).

 Автор змальовує долю українця через його вистраждані будні, що проходять у праці «за шматок хліба», через голод і безправ`я, у зболілих рядках без прикрас очевидця.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено