Ресурси

Купить новостройку с отделкой. Где купить однокомнатную квартиру в новостройке? Купить новостройку недорого. Оценка стоимости недвижимости. Какая рыночная оценка недвижимости? Принципы оценки недвижимости. Теплый пол своими руками. Как сделать теплый пол в доме. Монтаж водяного теплого пола. Не включается ноутбук. Скажите почему не включается ноутбук. Ноутбук включается и сразу выключается. Быстрый кредит наличными. Где быстро взять кредит без справок. Оформить быстрый кредит. Топ wow сервера. Где скачать последний клиент wow? Самый лучший сервера world of warcraft. Ленточная пилорама цена. Ленточная пилорама своими руками чертежи. Скачать чертежи ленточной пилорамы. Аренда квартир без посредников. Длительная аренда квартир без посредников и прочих. Аренда однокомнатной квартиры.

Календар

<< < травня 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 26 27 28
29 30 31        

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
74
556
3353
8851
953381

Зараз на сайті

На сайті 240 гостей та немає учасниківПоборник слов’янського єднання (до 200-річчя від дня народження М. І. Костомарова)

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

 

У 2017 р. виповнюється 200 років від дня народження історика, мислителя, письменника, етнографа Миколи Івановича Костомарова. Сучасна наукова громадськiсть цiлком справедливо ставить його в один ряд з визначними представниками вiтчизняної думки XIX ст. Усе своє життя учений провів у пошуках архiвних документiв, що давали йому змогу вiдкривати новi сторiнки в українськiй iсторiї. Дослідник один з перших порушив питання про узаконення мови українського народу, активно вiдстоював думку, що творцями iсторiї є не царi та їхнi наближенi вельможі, а народ. Крім того, М.І. Костомаров засвідчив себе як передовий громадський діяч свого часу. Він є одним із засновників Кирило-Мефодіївського товариства, з якого почався самостійний український суспільно-політичний рух.

М.І. Костомаров залишив після себе величезну наукову, літературну, публіцистичну спадщину. Пропонуємо ознайомитися з першими та прижиттєвими виданнями праць ученого, що зберігаються у фонді обласної бібліотеки.

 

 

Історичні праці

 

Костомаров, Н. И. Собрание сочинений : в 8 кн. / Н. И. Костомаров. – Санкт-Петербург : Изд. О-ва для пособия нуждающимся литераторам и ученым. Тип. М. М. Стасюлевича, 1903–1906.

У виданні зібрані основні наукові дослідження ученого, присвячені вивченню історії українських земель періоду ХVІ-ХVІІІ ст. У цих працях автор вперше розглянув народ як головну рушійну силу історичних подій, оскільки вважав, що «історія – це не опис життя вождів і ідей, а опис прагнень, дій і почуттів народу». Таким було кредо історика, якому він прагнув слідувати упродовж усього свого життя. Важливою особливістю також є те, що дослідження М.І. Костомарова базуються на документальних джерелах та відзначаються об'єктивністю.

 

Костомаров, Н. И. Исторические монографии и исследования : [в 21 т.] / Н. И. Костомаров. – Санкт-Петербург ; Москва : Изд. М. О. Вольфа. Тип. М. О. Вольфа, [1880-   ].

До прижиттєвого багатотомного видання увійшли праці «Богдан Хмельницький», «Руїна», «Мазепа», «Останні роки Речі Посполитої» та інші фундаментальні історичні дослідження, що висвітлюють трагічні і героїчні сторінки історії України та знайомлять з діяльністю видатних історичних особистостей України. Праці написані живою мовою, доступною усім верствам населення, саме тому вони користувалися великою популярністю серед читачів і неодноразово перевидавалися.

 

Костомаров, Н. И. Русская история в жизнеописаниях её главнейших деятелей : в 6 вып. / Н. И. Костомаров. – Санкт-Петербург : Тип. М. М. Стасюлевича, 1873–1876.

Видання охоплює час від правління київського князя Володимира до вступу на престол Катерини ІІ. Неординарний для традиційної науки ХIХ ст. відбір сюжетів, своєрідна політична концепція зробили дану працю значною громадською подією свого часу. Завдяки видатному літературному таланту і прагненню бути виключно уважним до характерних деталей  тої чи іншої епохи історику вдалося живописно зобразити цілу галерею українських та російських історичних постатей.

 

Літературна спадщина

 

Костомаров, Н. И. Литературное наследие / Н. И. Костомаров. – Санкт-Петербург : Тип. М. М. Стасюлевича, 1890. – IV, 521 с. : ил.

Книга містить прозові та поетичні твори. До видання увійшла «Автобіографія» ученого, що є цінним мемуарним джерелом. Вона надає можливість зазирнути глибше у складний духовний світ науковця, пройти разом з ним через усі життєві випробування. Сучасні дослідники життя та творчості науковця знайдуть у ній матеріал для характеристики світогляду, психологічних настанов, письменницьких та наукових зацікавлень ученого.

 

Костомаров, М. І. Збірник творів Іеремії Галки / М. І. Костомаров. – Одеса : Друк. Францова, 1875. – 358 с.

Іеремія Галка – літературний псевдонім М.І. Костомарова. До книги увійшли вірші та історичні драми «Сава Чалий», «Переяславська ніч», «Загадка», що являють собою визначне явище в українській літературі початку XIX ст. Твори сповнені національно-визвольних мотивів. В основу поезій покладено народні вірування, легенди та історичні перекази. У багатьох творах автор оспівує князівські часи, поетизує козацьку славу України. Поєднуючи фольклорні, біблійні та історичні мотиви й образи, автор зобразив українські народні звичаї, обряди. Видання також включає переклади деяких творів Джорджа Гордона Байрона.

 

Костомаров, Н. И. Сорок лет : (малорос. легенда) / Н. И. Костомаров. – Москва : Изд. ред. «Газ. А. Гатцука». Тип. А. Гатцука, 1881. – 93 с.

Твір присвячений морально-етичній проблематиці, насамперед неминучості покарання за вчинений злочин. Заради швидкого збагачення головний герой вбив двох людей та привласнив їхнє добро, провокуючи тим самим свій духовний занепад. На могилі своїх жертв він почув таємничий голос, який сповістив про кару, що спіткає його через сорок років. Але життя пройшло спокійно, бо, за думкою автора, головний герой, незважаючи на своє шановане й забезпечене існування, відбув покарання постійним страхом, несвободою, зневірою в усе святе на землі. М.І. Костомаров для оцінки діянь свого героя відводить цілих сорок років, зважуючи те, як людина протягом життя постійно робить вибір між добром і злом, правдою і брехнею, світлом і темрявою.

 

Костомаров, Н. И. Сын : рассказ из времён ХVІІ века / Н. И. Костомаров. – Изд. 2-е. – Санкт-Петербург : Тип. Н. А. Лебедева, 1886. – 216 с.

У повісті відтворено образ Осипа Нехорошева, борця за справедливість і людську гідність. Це один з найрельєфніших образів в історичній белетристиці XIX ст. Особливістю твору є докладні описи одягу, зброї, житла, архітектури, пейзажу тощо. Таким чином, автор детально зобразив традиції та побут українського народу. Крім того, важливе значення мають сцени облоги, штурму, розправ, грабунків, розподілу награбованого. Ці похмурі епізоди дають читачеві уявлення про реальні умови життя різних верств населення і про причини народних повстань ХVІІ ст.

Значення твору полягає у тому, що він є зразком історичної повісті, в основу якої покладені не вигадані пригоди, а реальні події та обставини.

 

Костомаров, Н. И. Черниговка : быль второй половины ХVІІ века / Н. И. Костомаров. – Санкт-Петербург : Тип. М. М. Стасюлевича, 1890. – 316 с.

У найромантичнішому з усіх історичних творів М.І. Костомарова зображено національно-визвольну боротьбу в Україні за доби гетьмана Петра Дорошенка. За поясненням автора, сюжет віднайдено ним в одній з судових справ, що зберігаються у Московському архіві Міністерства юстиції. Досить виразно й історично точно зображені соціальні взаємини в козацтві, представлені різні соціальні верстви народу. На відміну від однолінійності, що була притаманна попереднім творам автора, у повісті «Черниговка» розвиваються декілька сюжетних ліній, що час від часу стикаються і знову розходяться. Автор майстерно побудував сюжет, що динамічно розвивається, підтримуючи непослабний інтерес читача.

 

 

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено