Ресурси

Как лечить гастрит быстро. Как лечить гастрит желудка дома. Как лечить гастрит народными средствами. Лечение и профилактика кариеса. Быстрая профилактика кариеса зубов. Профилактика кариеса у взрослых. Питание во время беременности. Какое правильное питание во время беременности. Режим питания во время беременности. Почки симптомы болезни. Главные признаки болезни почек. Питание при болезни почек. Как доставить удовольствие девушке. Как доставить девушке больше удовольствия днем. Как доставить максимум удовольствия девушке. Грудные мышцы в домашних условиях. Быстрые домашние упражнения для грудных мышц. Тренировка грудных мышц. Йога для начинающих видео. Качественная йога для беременных. Уроки йоги для начинающих. Народное лечение простата. Главные средства лечения аденомы простаты. Лечение простатита и аденомы простаты.

Календар

<< < травня 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30      

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
38
502
3938
10300
1205433

Зараз на сайті

На сайті 340 гостей та немає учасниківКорекційно-реабілітаційна робота з дітьми з інвалідністю

Рейтинг користувача:  / 1
ГіршийКращий 

«Найважливіші ліки –

це ніжна любов і турбота.»

Мати Тереза

 

Створення сприятливих умов для гармонійного розвитку дітей з інвалідністю – завдання держави і суспільства. Наразі більшість країн здійснює перебудову власної системи допомоги особам з психофізичними порушеннями та дітям з інвалідністю відповідно до ратифікованих міжнародних нормативних документів, кардинально змінивши стратегію її реалізації. Головним для майбутньої інтеграції і соціалізації дітей з інвалідністю є сучасна базова та професійна освіта.

Одним із сучасних ціннісних орієнтирів у світі є особистісний підхід до забезпечення не лише рівних прав всім учасникам освітнього процесу, а, передусім, рівних можливостей.

Запровадження інклюзивної освіти є одним із пріоритетних завдань у галузі вітчизняної освітньої політики. Пропонуємо ознайомитися з виданнями, що допоможуть зрозуміти проблеми дітей з інвалідністю та покращать роботу з ними.

 

 

1.Барбера, М. Л. Детский аутизм и вербально-поведенческий подход: обучение детей с аутизмом и связанными расстройствами / М. Л. Барбера, Т. Расмуссен. – Киев: Сварог, 2017. – 304 с.

Дана книга – легка для розуміння і корисна для батьків і спеціалістів, які щоденно зустрічаються  з великими труднощами, навчаючи мовленню дітей з аутизмом та іншими проблемами розвитку. Видання базується на запропонованій Б.Ф. Скінером теорії про поведінку. Принципи цієї теорії сформували ядро двох широко відомих методик втручання: дискретного навчання і прикладного аналізу поведінки як оптимальних способів лікування дітей-аутистів. Книга допоможе спеціалістам ефективно надати допомогу.

2. Вакуленко, Л. С. Воспитание и обучение детей с нарушением речи. Психология детей с нарушением речи : учеб.-метод. пособ. / Л. С. Вакуленко. – Киев: Сварог, 2015. – 271 с.: ил.

Видання об'єднало два посібника – «Воспитание и обучение детей с нарушениями речи: курс лекций» і «Логопсихология в таблицах и схемах». Мета посібника – допомогти   майбутнім   фахівцям у  галузі спеціальної педагогіки і психології набути специфічні знання, уміння і навички, сформулювати моральну позицію, що необхідна для корекційно-розвиваючої  роботи з дитиною з мовними проблемами в умовах дитячого садка і сім'ї.

 

3. Дегтяренко. Т. М. Стратегія удосконалення підготовки фахівців до управління процесом корекційно-реабілітаційної допомоги : монографія / Т. М.  Дегтяренко. – Суми: Вид. ПП Кубраков С.Г., 2017. – 158 с.

У монографії наведено результати методологічного аналізу вивчення кадрової політики у сфері допомоги особам з інвалідністю, зокрема формування індивідуальних професійних вимог до фахівців в управлінні процесом корекційно-реабілітаційної допомоги. Книга має багато корекційних, практик, що допоможуть у роботі фахівцям.

4. Делани, Т. Развитие основных навыков у детей с аутизмом : эффект, методика игровых занятий с особыми детьми / Т. Делани. – Екатеринбург: Рама Паблишинг, 2014. – 272 с.

Гра – природний стан дитини, спосіб її знайомства зі світом і собою. Але є  діти надто чутливі до будь-яких  дій та контактів з людьми. Намагання залучити до гри аутиста закінчуються невдало.

Автор книги надає поради по системному розвитку сенсорних соціальних і комунікативних навичок такої дитини в ігровій формі. Збагнувши систему порад, гра принесе задоволення не тільки дитині, але і дорослому, який буде з нею займатися.

5. Кисла, О. Ф. Корекційна педагогіка : навч. посіб. / О. Ф. Кисла. - Київ: Кондор, 2015. – 320с.

У книзі визначено причини виникнення порушень у розвитку і поведінці дітей, типові ознаки і особливості цих проблем. Запропоновано практичні методики корекції. Видання містить конкретні положення з організації здійснення корекційного виховання дітей зі специфічними розладами.

6. Кисличенко, В. А. Логопедичний супровід сім’ї, в якій виховується дитина з порушеннями мовлення: монографія / В. А. Кисличенко, С. Ю. Конопляста. – Миколаїв : Іліон, 2016. – 218 с.

На розгляд широкій аудиторії пропонується комплексна програма постійного логопедичного супроводу сім’ї, в якій виховується дитина з порушеннями мовлення. Така програма при своєчасному використанні допоможе дітям з розладами мовлення, незалежно від місця їхнього проживання та рівня соціального забезпечення. Дане видання допоможе практично вирішувати проблеми дитини в соціумі.

7. Козявкин, В. И. Применение системы интенсивной нейрофизиологической реабилитации при детском аутизме: монография / В.И. Козявкин, Л. Ф. Шестопалова, Т. Б. Волошин. – Киев: ЦУЛ, 2017. – 62 с.

Україна завжди мала власні підходи і напрямки реабілітації дітей з аутизмом. Метод Козявкіна освоєно в далекі 1980-ті, але активно його стали розвивати тільки зараз. Основним центром лікування є м. Львів, де було створено профільний науковий центр. Монографія цікаво, доступно та фахово розкриває суть метода, що полягає у психічній підготовці та правильній і постійній лікувальній фізкультурі та передбачає стимуляцію емоційного та рухового навиків у дітей з аутизмом. Матеріал багатий на практичні поради як спеціалістам, так і батькам, що теж є  учасниками реабілітації.

8. Кондратенко, В. Комплексний підхід до подолання заїкання у підлітків : посібник. / Кондратенко, В., Ломоносов, В.  – Київ: КНТ, 2014. – 152 с.

Авторами представлені сучасні методики та технології подолання заїкання: аутогенне тренування, парадоксальна дихальна гімнастика, вправи на формування мовленнєвого дихання, логопедичний масаж з використанням акупунктури, методика поєднання рухів руки і мовлення. Видання містить україномовний дидактичний матеріал, що може використовуватись як для роботи разом з логопедом, так і для самостійної роботи підопічних.

9. Кузава, І. Б. Мистецтво в корекції розвитку дошкільників із психо-фізичними вадами : навч. посіб. для вищ. навч. закл. / І. Б. Кузава. – Луцьк: Волин. нац. ун-т ім. Л. Українки, 2011. – 103 с. – (Посібники ВНУ ім. Лесі Українки)

У навчальному посібнику розглянуто теоретико-методичні основи естетичного виховання дошкільників з проблемами психофізичного розвитку засобами мистецтва, а також вміщено методики корекційної роботи з дітьми дошкільного віку на заняттях художньо-естетичного циклу.

 

10. Миронова, С. П. Педагогіка інклюзивної освіти : навч.-метод. посіб. / С. П. Миронова; Кам’янець-Подільський нац. ун-т ім. І. Огієнка. – Кам’янець-Подільський, 2016. – 163 с.

Книга рекомендована для спеціалістів з інклюзивної освіти. Містить нормативно-правову базу, що регулює процес організації шкільної освіти дітей з інвалідністю. У посібнику розкриваються критерії оцінки успішної інклюзії, надаються фахові поради всім зацікавленим в успішній інклюзивній освіті та організації доступного простору дітям з інвалідністю в навчальному закладі.

 

11. Нотбом, Э. 10 вещей, о которых хотел бы рассказать вам ребенок с аутизмом / Э. Нотбом; пер. с англ. М. Шубиной; ред. М. Дименштейн. – Киев: Сварог, 2017. – 145 с.

Аутизм – виклик, що його можна вирішити. Книга у популярній формі допоможе оточуючим зрозуміти дитину-аутиста, покаже, що ретельне вивчення цієї проблеми та освоєння простих методик зробить його світ  доступнішим.

12. Стребелева Е. А. Психолого-педагогическая диагностика нарушений развития детей раннего и дошкольного возраста : пособие для учителя-дефектолога: учеб. пособие для вузов / Е. А. Стребелева, Г. А. Мишина. – Москва : ВЛАДОС, 2010. – 143 с.

Посібник допоможе практикам-дефектологам та людям, які здобувають таку спеціальність правильно провести медико-психологічно-педагогічне обстеження дітей.  Запропоновані конкретні методики по виявленню порушень інтелекту, зору, слуху, психічних розладів та їхньої правильної корекції. Книга цікава педагогам корекційних закладів, оскільки містить практичний досвід лікування цих проблем.


13. Шамликашвили, Ц. А. Почему ребенку трудно учиться и как ему помочь. Нейропсихологический поход : ознакомительный курс: учеб. пособие / Ц. А. Шамликашвили, О. А. Семёнова. – Москва: Межрегиональный центр управления и полит. консультирования, 2010. – 299с.

Навчання – не легка справа, особливо, якщо ти – дитина з інвалідністю. Навчальний посібник допоможе розібратися в цій проблемі. Системний підхід до учбової адаптації та корисні поради батькам і спеціалістам можуть сприяти успіху дитини.  Книга  інформує, як долати труднощі в навчанні та гармонізувати відносини учня і вчителя, батьків і вчителів.  Список літератури в кінці кожної теми поглибить знання з потрібного напрямку.

14. Янушко, Е. Помогите малышу заговорить! Развитие речи детей 1,5-3 лет / Е. Янушко. – 10-е изд. – Киев:  Сварог, 2017. – 188 с.: ил.

Запропонована книга допоможе на початковому етапі роботи з дітьми, що не розмовляють. Вона знайомить з іграми та вправами, спеціальними прийомами роботи, за допомогою яких дитину можна «розговорити», дати імпульс до подальшого розвитку активного мовлення. Інформація буде корисною логопедам, вихователям та батькам дітей.

 

 

Як нас знайти!

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено