Ресурси

Взять ипотеку в банке. Хочу взять ипотеку без первоначального взноса. Какую лучше взять ипотеку. С чего начать изучение языка objective c. Новый язык программирования objective c учить. Язык objective c с нуля. Как зарабатывать в интернете. Учимся заработать на сайте много. Как создать сайт для заработка. Видео самоделки трактора. Самоделки трактора своими руками чертежи. Мини трактора видео самоделки.
Кредит наличными без справок. Как получить наличный кредит быстро. Выгодный кредит наличными. Какой автомобиль лучше. Какие лучшие марки автомобилей. Когда лучше покупать автомобиль. Как установить linux с нуля. Правильная настройка linux. Учимся как запустить linux. Теплый пол своими руками. Быстрый монтаж теплого пола своими руками. Отопление теплый пол своими руками. Где скачать модули Joomla. Бесплатные модули joomla скачать. Самые популярные модули для CMS Joomla.

Віртуальна довідка

Календар

<< < грудня 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 28 29 30
31            

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
274
646
920
13944
1095938

Зараз на сайті

На сайті 349 гостей та немає учасниківВидатний письменник-гуманіст (до 165-річчя від дня народження В. Г. Короленка)

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

27 липня 2018 р. виповнилося 165 років від дня народження письменника, журналіста, публіциста, літературного редактора та громадського діяча – Короленка Володимира Галактіоновича. Народився письменник у 1853 р. у Житомирі у родині  повітового  судді. На Житомирщині минули його дитячі та юнацькі роки. Після закінчення Рівненської гімназії Короленко вступив до Санкт-Петербурзького технологічного інституту (1871), але через матеріальні нестатки мусив залишити навчання та йти працювати коректором.  У 1874 р.  перейшов вчитися до Петровської хліборобської та лісової академії  у  Москві. У 1876 р. за участь в народних студентських гуртках був виключений з академії та висланий до Кронштадту під нагляд поліції. За відмову присягнути цареві у 1881 р. Короленка на 3 роки було вислано до Якутії (Сибір).

Початок літературної діяльності В. Г. Короленка датується 1879 р. Нижньогородське десятиліття (1885-1895) – час його найактивнішої літературної та громадської діяльності – справедливо назване сучасниками «епохою Короленка». Серед найвідоміших творів письменника повісті «Сліпий музикант», «Діти підземелля», «Хапун (Іом-кіпур)» та «Без язика».

Помер Короленко  25 грудня  1921 р. у м. Полтаві. З 1990 р. Національною спілкою письменників України присуджується премія його імені за найкращий твір російською мовою в Україні.

Пропоновані видання допоможуть відкрити для себе творчість В. Г. Короленка.

 

 

Балабанович, Е. В. Г. Короленко (1853-1921) / Е. Балабанович ; под ред.  В. Бонч-Бруевича. – Москва : Гослитмузей, 1947. – 167 с., [1] л. портр. – (Русские писатели).

Книга вміщує відомості про життя і творчість видатного письменника. Подається інформація про дитинство і юність Короленка, роки його заслання (1879-1884), літературну і суспільну діяльність. Розкриваються теми і образи його художньої творчості.

 

Гизетти, А. Светлый духом В. Г. Короленко : крит.-биогр. очерк / А. Гизетти. – Петроград : Изд-во С. Нонина, 1918. - 62 с. - (Серия очерков «Вожди русской общественной мысли» ; № 12).

Нарис приурочено до 65-річного ювілею «світлого духом» і «чистого серцем» Володимира Короленка. Подаються відомості про дитинство і юність письменника, його студентські роки та роки заслання. Розглядається особистість письменника та його світогляд.

 

Демократична орієнтація творчості В. Г. Короленка : тези доп. наук.-практ. конф., присвяч. 150-літтю з дня народж. письменника, 28 трав. 2003 р. / Харк. держ. наук. б-ка ім. В. Г. Короленка ; уклад. Е. І. Романова. – Харків : [б. в.], 2003. – 71 с. – Бібліогр. в кінці доп.

Містяться матеріали науково-практичної конференції, що висвітлюють напрямки творчості В. Г. Короленка.

 

Короленко, В. Г. Без язика / В. Г. Короленко ; пер. за ред. В. Давиденка. – Харків : Літ. і мистецтво, 1934. – 162, [1] с. – (Дешева бібліотека художньої літератури).

Оповідання написане у 1894-1895 рр. Матеріалом для написання послугували враження та спостереження письменника, пов’язані з його поїздкою влітку 1893 р. на всесвітню виставку в Чикаго. Автор в оповіданні показав характерні риси американської «демократії» того часу, що заснована на підкупі та шахрайстві, продажності американської преси та трагічну долю простої людини, яка мріяла  знайти щастя у «вільній країні».

 

Короленко, В. Г. Вибрані твори / В. Г. Короленко ; пер. з рос. за ред. А. Хуторяна. – Київ : Держлітвидав, 1948. – 469 с.

У книзі подається  нарис життя та літературної  діяльності В. Г. Короленка.

Збірка включає оповідання: «Чудна», «Убивець», «Сон Макара», «Ліс шумить», «Федір безпритульний», «Сліпий музикант», «Ріка грає» та «Без язика».

 

Короленко В. Г. Повести и рассказы / В. Г. Короленко. – Саратов : ОГИЗ : Саратов. обл. изд-во, 1948. – 468 с.

До збірки повістей і оповідань увійшли найвідоміші твори: «Сліпий музикант», «В поганому товаристві», «Без язика», «Чудна», «Сон Макара», «Ліс шумить», «Ріка грає», «Ат-Даван».

 

Короленко, В. Г. Сибирские очерки и рассказы : в 2 ч. / В. Г. Короленко. – Москва : ОГИЗ, 1946.

Видання є зібранням художніх творів В. Г. Короленка, написаних ним на основі особистих вражень за роки заслань, переважно до Сибіру. До першої частини увійшли оповідання 1880-1888 рр., до другої – за 1891-1904 рр.

 

Короленко, В. Г. Сліпий музикант : етюд / В. Г. Короленко ; пер. з рос. за ред. А. Хуторяна. – Київ : Держлітвидав, 1953. – 95 с. : іл.

Повість було вперше опубліковано у 1886 р. У ній автор розкриває теми сенсу людського життя, мистецтва, любові, виховання. Письменник не тільки відтворив психологію сліпої людини, але й відобразив загальнолюдську мрію за ідеалом, тугу за повнотою людського існування.

 

Короленко, В. Г. Сон Макара : пер. з рос. / В. Г. Короленко. – Харків : Худож. літ., 1935. – 43 с. – (Масова бібліотека художньої літератури).

Оповідання написане в  якутському засланні зимою 1883-го р. і навіяно реальними побутовими враженнями молодого письменника. Автор відніс свій твір до «святочних оповідань». Оповідання одразу привернуло до себе увагу літературознавців і стало одним із найпопулярніших у творчому доробку письменника.

 

Короленко, В. Г. Убивец ; Ат-Даван ; Парадокс / В. Г. Короленко. – Москва : ОГИЗ : Гослитиздат, 1946. – 142 с. : портр. – (Дешёвая библиотека).

До збірки увійшли три оповідання: «Убивець», «Ат-Даван» і «Парадокс». «Убивець» – захоплююче  оповідання про купецького прикажчика, який везе велику суму грошей. Він переправляється через річку, а по сусідству їдуть  троє міщан та самотній купець, яких він вже другий день постійно зустрічає. Це  здається йому підозрілим, а тут він ще дізнається, що ці троє – відомі в окрузі злодії...

«Ат-Даван» – цікаве оповідання про життя ямщиків Далекого Сходу кінця ХІХ  ст. Двоє чоловіків прямують довгим шляхом з Якутська до Іркутська. Дорогою вони роблять зупинку на станції Ат-Даван, де стають свідками цікавих поій... Письменник детально описує кожну дрібницю того, що діється, від чого створюється ефект безпосередньої присутності.

«Парадокс» – дивовижне оповідання Короленка. Ян Залуський – каліка, який народився без обох рук, але незважаючи на свою фізичну неповноцінність, він не залишає надії стати щасливим.

 

Короленко, В. Г. Чудная ; Соколинец ; Река играет / В. Г. Короленко. – Москва : ОГИЗ : Гослитиздат, 1947. – 112 с.

До збірки входить три оповідання, написані у період з 1889 по 1891 рр.

Перше написане у 1880 р. у пересильній в’язниці. Морозова – головна героїня оповідання – політув’язнена. У центрі подій  цього раннього твору– розповідь конвойного-жандарма Гаврилова про супровід  Морозової  у заслання.

Друге оповідання написане і опубліковане у 1885 р. В його основу покладено події, переказані автору одним поселенцем з Якутії, який дійсно втік з каторги на острові Сахалін. Оповідання свого часу мало великий успіх.

Третє оповідання написане у 1889-1891 рр. В образі головного героя Тюліна можна побачити художнє відтворення активного характеру, уособлення сили селянських мас. Тюлін асоціюється з переломними моментами історії Росії, періодами пробудження і найвищої напруги народу.

 

Малий, П. Д. В. Г. Короленко й Україна / П. Д. Малий. – Львів : Кн.-журн. вид-во, 1958. – 188 с., 1 л. портр. – Бібліогр. в підрядк. прим. та с. 189-190.

З’ясувати ставлення Короленка до українського народу,  його культури, його прагнень, показати, як відобразилися  життя і боротьба трудящих України за свободу і прогрес у творчості Короленка, визначити місце письменника-демократа в цій історичній боротьбі – таким було завдання даного видання.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено