All articles
Четвер, 03 квітня 2025
Звіт Миколаївської ОУНБ за БЕРЕЗЕНЬ 2025 року
- Article Details
- Category Новини
Друзі!
Пропонуємо вашій увазі відеоролик про роботу Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека за БЕРЕЗЕНЬ 2025 року.
Дізнайтесь, які важливі події і заходи відбулися у бібліотеці протягом місяця.
Залишайтеся завжди на інформаційній хвилі разом з нами!
Download Video: MP4, WebM, Ogg
HTML5 Video Player by VideoJS
Read more
Вулиця імені Анатолія Ліхтарчука (колишня вулиця космонавта Бєляєва)
- Article Details
- Category Новини
Друзі! Продовжуємо рубрику «Перейменування об’єктів топонімії. Миколаївщина» від Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Сьогоднішня наша розповідь про вулицю імені Анатолія Ліхтарчука (колишня вулиця космонавта Бєляєва).
Коротка довідка: Анатолій Ліхтарчук (1979-2015) – військовик (позивний – Світлячок). Нагороджений орденом «За мужність» (посмертно).
Народився в смт Велика Корениха (нині – у складі міста Миколаїв). Закінчив ЗОШ № 10 м. Миколаєва, потім – Миколаївський технікум залізничного транспорту імені академіка В.М. Образцова. Працював столяром, займався підприємницькою діяльністю. Був членом громадського формування з охорони порядку «Захист». На фронт пішов добровольцем у 2015 р. Був солдатом, старшим сапером інженерно-саперного взводу 72-ої окремої механізованої бригади.
Загинув 10 листопада 2015 р. підірвавшись на розтяжці під час розвідки поблизу села Гранітне Волноваського району Донецької області. Похований на Алеї Слави Центрального міського кладовища Миколаєва.
У Миколаєві на фасаді будинку, де мешкав військовик, встановлено меморіальну дошку на його честь.
#перейменування #деколонізація #Миколаївщина #топоніми
@Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА @КУЛЬТУРА МИКОЛАЇВЩИНИ
Read more
Середа, 02 квітня 2025
Відкриття виставки «Дорога радості з Оленою Зарлін»
- Article Details
- Category Новини
Шановні друзі! Запрошуємо 4 квітня о 14.00 до арт-простору Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека на відкриття виставки «Дорога радості з Оленою Зарлін»!
Олена Зарлін має дві вищих освіти, за фахом вона інженер та економіст. Талант художника розкрився в неї вже у зрілому віці - перша картина була написала у 2013 році. Перші твори Олени Зарлін одразу викликали зацікавленість у шанувальників мистецтва, хоча живопису вона ніколи не навчалася.
Художниця пише у власній авторській манері, для якої притаманна присутність об’ємних декоративних елементів і особлива життєстверджуюча атмосфера. Її живописні образи дарують незабутні емоції, радість, світло. З початку художньої творчості мисткині було організовано вже декілька виставок – у бібліотеках Миколаєва та у виставкової галереї «Рів’єра». Картини «Шлях радості» та «Дитина Всесвіту» отримали призові місця і дипломи на Міжнародній виставці-конкурсі сучасного мистецтва «Український тиждень мистецтв» (Ukrainian Art Week).
Олена Зарлін також захоплюється й поезією, вона є членкинею літературного об’єднання «Стапель». Захоплення живописом та поезією є для мисткині нескінченним джерелом натхнення. Для шанувальників мистецтва її творчість може бути свого роду імпульсом для розвитку, для відкриття нового, мабуть, ще й незнайомого світу.
Read more
Бібліотека пропонує ознайомитись з освітнім серіалом Національної освітньої платформи Дія.Освіта «Кібергігієна для молоді»
- Article Details
- Category Новини
Регіональний тренінговий центр Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує ознайомитись з освітнім серіалом Національної освітньої платформи Дія.Освіта https://osvita.diia.gov.ua/ «Кібергігієна для молоді» https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene-for-youth
Цей освітній серіал допоможе молоді зрозуміти основні правила безпеки в інтернеті та навчитися захищати свої дані від кіберзлочинців. Кожна серія присвячена актуальним темам кібербезпеки та містить прості поради, що допоможуть знизити ризик стати жертвою хакерів. Також можна отримати рекомендації щодо безпечного користування електронною поштою, захисту акантів. Серіал розповідає, як не стати жертвою FOMO – страху пропустити щось важливе. Перегляньте серії та дізнайтеся більше про те, як зробити ваше життя в цифровому світі безпечнішим.
Освітній серіал створено за ініціативи Мінцифри, Національного координаційного центру кібербезпеки та Національного університету «Києво-Могилянська Академія» для платформи Дія.Освіта за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».
Складається з 17 серій та фінального тесту.
Користуйтеся з користю!
Read more
У Національній бібліотеці України для дітей відзначили Міжнародний день дитячої книги
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України (МКСК)
У Міжнародний день дитячої книги в Національній бібліотеці України для дітей відбулося «Свято непозбувних книгочитунів».
У заході взяли участь представники органів державної влади, Посольства Литовської Республіки в Україні й Інституту ім. Юнуса Емре в Києві, видавці, письменники, військові музиканти, журналісти та інші.
Під час заходу Посольство Литовської Республіки в Україні передало бібліотеці набір книг у жовто-блакитних шоперах, таким чином поповнивши фонди літератури іноземними мовами.
У межах святкування Міжнародного дня дитячої книги відбулося вручення Всеукраїнської літературної премії Всеволода Нестайка — книжкової нагороди за кращу сучасну дитячу книгу. Цьогоріч її лауреатом стала українська письменниця Олена Фінберг із захопливою книжкою «Неймовірні пригоди Кота Бучика».
У продовження заходу у виконанні музикантів і солістів військового оркестру 25-ї бригади охорони громадського порядку ім. Князя Аскольда Національної гвардії України (диригент Василій Канчій) прозвучали зворушливі патріотичні мелодії.
Також цього дня Національна секція IBBY і Національна бібліотека України для дітей підвели підсумки Всеукраїнського тижня дитячого читання – 2025, що був наповнений не лише читанням книг, а й цікавими зустрічами та творчістю.
Read moreВівторок, 01 квітня 2025
Запрошуємо на презентацію роману Людмили Охріменко «Оскар»
- Article Details
- Category Новини
8 квітня о 13.00 Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека (вул. Маріупольська, 9) запрошує на презентацію роману Людмили Охріменко «Оскар», що у 2021 р. отримав спеціальну відзнаку від Олександра Вільчинського за найкращий твір на воєнну тематику на Міжнародний літературний конкурс "Коронація слова". Авторка – харківська письменниця, волонтерка, володарка першої премії літературного конкурсу ім. Миколи Томенка, лауреатка премії імені Михайла Чабанівського.
Роман «Оскар» заснований на реальних подіях. Головний герой – український офіцер-спецпризначенець, який на початку 2015 р. потрапляє у полон до російських окупантів. Він мріє про втечу з першого дня неволі і робить усе для того, щоб здійснити задумане. Ця книга про людину, чоловіка, кримського татарина, який свято вірить у силу життя.
Під час заходу у вас буде унікальна можливість поспілкуватися з авторкою, а також придбати її книги з автографом.
До зустрічі!
Read more
Вітаємо лауреата літературної премії імені Миколи Гоголя Юрія Грешка
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України
Вітаємо цьогорічного лауреата літературної премії імені Миколи Гоголя, українського письменника Юрія Грешка.
Нагороду він отримав за роман «У Лігві Османа», виданий у 2022 році у МПП «ТАЛЯ».
Таке рішення було прийнято на засіданні Комітету з присудження літературної премії імені М.В. Гоголя шляхом відкритого голосування.
Також члени Комітету відзначили вартими уваги та прочитання твори кандидатів на отримання цьогорічної премії, зокрема:
-збірку містичних оповідань «Монету підкине кожен» Ігоря Антонюка;
-містичний роман «Заклятий місяць» Аліси Гаврильченко;
-повість «Відлуння. Аграф» Зоряни Дикало;
-роман «Осло» Валентина Поспєлова.
Read more
Понеділок, 31 березня 2025
Календар дат і подій у квітні від Української бібліотечної енциклопедії!
- Article Details
- Category Новини
Календар дат і подій у квітні від Українська бібліотечна енциклопедія!
#календар_УБЕ #бібліотечний_календар
#дати_події_бібліотечного_календаря
Read more
340 років тому народився музичний геній, який назавжди змінив хід музичної історії. Йоганн Себастьян Бах (1685-1750)
- Article Details
- Category Новини
340 років тому народився музичний геній, який назавжди змінив хід музичної історії. Йоганн Себастьян Бах (1685-1750) – один із найвидатніших композиторів усіх часів, чия творчість і сьогодні викликає захоплення, подив і захват своєю глибиною, величчю та актуальністю.
У світовій музикознавчій літературі є безліч наукових та науково-популярних праць, що детально аналізують музичні твори композитора, але книг, де автори намагаються проаналізувати їх з точки зору філософії музики, небагато. Саме такою книгою є монографія польського музиколога, філософа, публіциста Богдана Поцєя «Бах – музика і велич» (2016). Завдяки перекладу книги на українську мову музикознавцем В. Грабовським, маємо можливість ознайомитися з авторською системою осмислення сутності музики Й. Баха.
Богдан Поцєй розглядає музику Й.С. Баха з точки зору трьох фундаментальних філософських понять: думки, віри, почуттів. Він розглядає їх почергово: що в мистецтві Баха об’єктивне, логічне, конструктивне, що трансцендентне й абсолютне, а що суб’єктивне та впливове.
#Календар_МОУНБ #Вшановуємо #Свята #ВизначніДати #Вітання #Календар #ВизначніДні #Відзначаємо
Read more
Неділя, 30 березня 2025
Віктор Горобець «Під булавою гетьмана. Права і вольності Гетьманщини в умовах імперського підневолля»
- Article Details
- Category Новини
Доба ранньомодерної Української козацької держави – Гетьманщини, увійшла до вітчизняної історії як найславетніша її сторінка. В свій час, саме вона надихала багатьох культурних діячів та інтелектуалів на переосмислення героїчного минулого та сформувала ідейне підгрунтя для перетворення українського етносу в сучасну європейську націю.
Відомий історик, дослідник Гетьманщини та козацької доби Віктор Горобець у своїй новій книзі «Під булавою гетьмана. Права і вольності Гетьманщини в умовах імперського підневолля» (Київ : Видавництво "Кліо", 2024) детально аналізує, як політичний устрій цього історичного періоду змінювався під поступовим тиском російської влади, що обмежувала права та свободи українців.
Видання є спробою об’єднати всі принципово важливі для історіографії України процеси становлення Гетьманщини в єдину модель цілісної держави. Книга складається із 7 розділів, що детально розкривають такі питання як: феномен Козацької держави, її моделі адміністрування, внутрішню політику, економічну стратегію, соціальну структуру, козацьке самоврядування та судочинство тощо. Автор висвітлює вплив козацької держави та її гетьманів на формування самоідентичності української нації та становлення й розвиток національної державності.
Віктор Горобець – доктор історичних наук, професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка, завідувач Центру соціальної історії Інституту історії України НАН України, який досліджує середньовічну та ранньомодерну історію України.
Пропоноване видання поповнило фонди Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще 49 бібліотек Миколаївщини від Український інститут книги.
#УІК #МиколаївськаОУНБ #КультурноМистецькийПроєкт2024
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено