Опитування

Просимо висловити Вашу думку щодо назви бібліотеки!

Залишити ім’я О. Гмирьова у назві бібліотеки - 52.7%
Прибрати ім’я О. Гмирьова та залишити назву «Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека» - 47.3%

Total votes: 222

Події

Укладка ламината на пол. Быстрая укладка ламината своими руками видео. Укладка ламината по диагонали. Пробковое покрытие для пола. Качественная укладка пробкового пола. Пробковый пол плюсы и минусы. Смеси для выравнивания пола. Быстрое выравнивание бетонного пола. Выравнивание пола стоимость. Самоделки для дома. Лучшие самоделки для дома своими руками. Полезные самоделки для дома. Как обустроить кухню. Как обустроить маленькую кухню быстро. Как обустроить кухню фото. Как открыть свой магазин. Хочу открыть магазин с большим капиталом. Сколько стоит открыть магазин. Диван своими руками. Как сделать диван своими руками для дома. Диван своими руками чертежи. Дизайн маленькой кухни. Красивый дизайн интерьера кухни фото. Малогабаритные кухни дизайн.

Календар

<< < травня 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
138
584
722
14907
590488

Зараз на сайті

На сайті 298 гостей та немає учасниківЗапрошуємо на презентацію нових книжок, виданих за підтримки UJE

Рейтинг користувача:  / 0

 

 

Канадійський благодійний фонд «Українсько-єврейська зустріч» (Ukrainian Jewish Encounter – UJE) у кінці травня 2017 р. вирушає на південь України для проведення презентацій нових книжок, виданих за підтримки UJE: П.-Р. Маґочій, Й. Петровський-Штерн «Євреї та Українці: тисячоліття співіснування» (Ужгород, 2016) та «Бабин Яр: історія і пам’ять» за ред. В. Гриневича та П.-Р. Маґочія (Київ, 2016).

Книжки презентуватимуть професор історії та політології в Університеті Торонто (Канада) Пол-Роберт Маґочій та доктор політичних наук, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України Владислав Гриневич.

Зустріч відбудеться 31 травня о 13.00 у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гмирьова (вул. Московська, 9).

Відбулася веб-конференція за темою «Децентралізація і культура»

Рейтинг користувача:  / 0

 

Сьогодні у фахівців галузі культури, зокрема у працівників бібліотек, виникає безліч питань стосовно того, як в умовах об’єднання нових територіальних громад розвиватимуться різні сфери діяльності, у тому числі заклади культури, а саме – бібліотеки.

25 травня  у Центрі європейської інформації ОУНБ ім. О. Гмирьова відбулася веб-конференція за темою «Децентралізація і культура». Організатором заходу виступила Чернівецька ОУНБ ім. В. Івасюка, за ініціативою Мережі Центрів європейської інформації України у рамках відзначення  Днів Європи в Україні.

Участь у заході, що відбувався на базах Центрів європейської інформації, взяли  бібліотечні фахівці та представники місцевої влади з 11 областей України: Вінницької, Волинської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Миколаївської, Чернівецької, Черкаської. Чернігівської, Херсонської. Хмельницької.

Наш регіон був представлений 14 учасниками – представниками міського управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, обласних і міських бібліотек, музичних шкіл та музеїв.

Експертом з тематики веб-конференції виступила кандидат юридичних наук О. Д. Чепіль, яка висвітлила питання нормативного забезпечення процесу децентралізації, механізми відокремлення бібліотек територіальних громад від централізованих бібліотечних систем та ін. Також учасниками обговорювалися питання щодо  методичного, кадрового забезпечення, роботи з бібліотечними фондами та фінансування бібліотек територіальних громад.

Учасники дійшли висновку, що перед бібліотеками стоїть багато складних питань і їхнє вирішення залежить від особливостей кожної області.

Семінар «Інформаційно - просвітницька діяльність у центрах «Вікно в Америку» в Україні»

Рейтинг користувача:  / 1

 

З 16 по 19 травня директор бібліотеки В. В. Агаркова та координатор бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» Л. Л. Сидоренко взяли участь у семінарі для директорів обласних бібліотек та координаторів американських куточків, що пройшов на базі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки (ОУНБ) ім. І. Котляревського за темою «Інформаційно - просвітницька діяльність у центрах «Вікно в Америку» в Україні».

Відкрили семінар заслужений працівник культури України, директор Полтавської ОУНБ ім. І. Котляревського Т. І. Зеленська, регіональний спеціаліст із залучення громадськості Посольства США в Україні Валорі Лі, координатор американських центрів при Посольстві США в Україні В. С. Пашкова та менеджер «Інформатіо Консорціум» В. В. Чьочь.

Учасники семінару ознайомилися з досвідом роботи Полтавської ОУНБ та бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку». Директори бібліотек та координатори Центрів взяли участь у тренінгу з розробки інтерактивного заходу, у сесіях з менеджменту грантів, фасилітації масового відкритого он-лайнового курсу «Англійська мова для медіаграмотності», методики проведення ефективних презентацій та використання інтерактивних дошок у бібліотеках. За результатами роботи у групах та аналізу української національної та обласної стратегій розвитку В. В. Агаркова презентувала проект «Crazy science», що має на меті згуртувати навколо бібліотеки молодих та перспективних науковців, а також надала обґрунтування підтримкипроекту Посольством США. Під час панельної презентації з академічної доброчесності Л. Л. Сидоренко представила досвід реалізації цього напрямку у Миколаївській області.

Всі учасники зійшлися на думці, що даний семінар був дуже важливий для подальшого розвитку не лише бібліотечних ресурсних центрів «Вікно в Америку», а й бібліотек у цілому.

 

Бібліотека запросила городян та гостей міста на п’ятигодинний марафон пізнавальних, інформаційних, розважальних та інтерактивних заходів, що відбулися у рамках традиційної регіональної акції «Бібліотечні сутінки»

Рейтинг користувача:  / 2

 25 травня  бібліотека запросила городян та гостей міста на п’ятигодинний марафон пізнавальних, інформаційних, розважальних та інтерактивних заходів, що відбулися у рамках традиційної регіональної акції «Бібліотечні сутінки».

Цього вечора кожен з відвідувачів мав змогу знайти собі заняття за інтересом та уподобаннями.

Відвідувачі мали чудову можливість отримати практичні навички роботи з інтерактивним екраном та проекспериментувати з графічними об’єктами, ставши учасниками інноваційної лабораторії «Використання інтерактивної дошки: навчання, творчість та дозвілля», а також опанувати мистецтво з виготовлення хризантем у техніці «цумамі канзаші» (виготовлення квітів із атласних стрічок) під час майстер-класу «Квітка імператора».

Любителі художніх фільмів позмагалися у знаннях історії світового кіно, а у фотозоні змогли відчути себе «оскароносними» акторами, пройшовши «червоною доріжкою» на інтерактивній експозиції «Для вас, кіномани!». Цікавою та пізнавальною була виставка кінокамер XX століття, що її презентував миколаївський режисер-документаліст, лауреат премії ім. М. Аркаса у номінації «Історичні, етнографічні, археологічні дослідження та охорона культурної спадщини» В. Г. Кірчев.

Учасники арт-тренінгу «Музична підзарядка» разом з автором власної унікальної методики щодо взаємодії людини та музики М. В. Матвєєвою виконали відомі класичні музичні твори та дізналися про вплив музики на людину, отримали персональний «власний музичний портрет» та виконали вправи, що сприяють розвитку голосу і дихання.

У ході бук-квесту «Мудрі таємниці книжкової скарбниці» учасники подорожували сторінками старовинних видань (XVII-XIX ст.) та шедеврів сучасного поліграфічного мистецтва, демонстрували та перевіряли свої знання з літератури, історії та мистецтва, виконували завдання, використовуючи ключі-підказки, з’ясовували, кому належить певний мудрий вислів.

У незвичайному форматі відбувся бібліокешинг «Острів книжкових скарбів», під час якого читальний зал на деякий час перетворився на дивовижний острів, що вразив своїх гостей загадковими інсталяціями, захоплюючими завданнями. За допомогою мапи учасники шукали вихід із різноманітних заплутаних лабіринтів, що чекали на них у «загадковому лісі», біля «літературного водоспаду» і «озера пізнання», на «галявині віршів», поряд з «фантастичними горами», в «печері жахів».

 

Підсумкова конференція до Дня Європи «Питання євроінтеграції, захисту прав та імплементації права Європейського Союзу»

Рейтинг користувача:  / 1

 

19 травня у бібліотеці пройшла підсумкова конференція до Дня Європи «Питання євроінтеграції, захисту прав та імплементації права Європейського Союзу». Захід ініційовано Головним територіальним управлінням юстиції у Миколаївській області.

З вітальним словом до присутніх звернулися заступник голови облдержадміністрації з соціальних, гуманітарних питань, молоді, туризму та надання адміністративних послуг В. З. Кіндратів та міський голова О. Ф. Сєнкевич, які зазначили, що саме молодь є рушійною силою впровадження європейських стандартів та цінностей в українському суспільстві. Начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Р. І. Возняк привітав учасників заходу та продемонстрував соціальний ролик «Що ми знаємо про Європу?».

Формат конференції складався із трьох панельних дискусій –  «Євроінтеграція: успіхи та шляхи реалізації», «Права людини, їх захист в Україні, у країнах Європи та міжнародні механізми захисту», «Європейський суд з прав людини: імплементація практики, процедура звернення»,  учасники яких активно долучалися до виступів та обговорення.

Наприкінці заходу відбувся фінал II конкурсу наукових студентських робіт «Молоді юристи», переможці якого отримали нагороди. Крім того, були нагородженні і переможці конкурсу малюнків «Я та Європа».

Тренінг «Підготовка до презентації»

Рейтинг користувача:  / 0

 

24 травня у Регіональному тренінговому центрі пройшов тренінг «Підготовка до презентації». Це перший тренінг у рамках тренінгового модуля  «Ефективна презентація себе та \ або свого проекту \ доповіді» за участю тренера – президента International Research University Сергія Стужука.

Під час тренінгу учасники розглянули ключові складові ефективного виступу, а саме: таймінг, зоровий контакт, пластику, інтерактив тощо. Виступ, в якому використовуються зазначені складові, є успішним, – стверджує Сергій Стужук.

Наступний тренінг «Підготовка презентаційного матеріалу» відбудеться у червні. Запрошуємо до участі усіх, хто бажає. Слідкуйте за анонсом подій на Web-сайті бібліотеки та у соціальних мережах.

Веб-конференція «Європеїзація українського міста»

Рейтинг користувача:  / 0

 

18 травня у Центрі міжнародного партнерства бібліотеки відбулася веб-конференція за темою «Європеїзація українського міста». Організаторами заходу виступили Мережа центрів європейської інформації України, Сіверський інститут регіональних досліджень та Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Своїм баченням та досвідом поділилися експерти з Чернігова, Черкас, Львова, Миколаєва та Херсона. Участь у конференції взяли громадські діячі, краєзнавці, науковці, представники органів місцевого самоврядування, державні службовці та журналісти.

 Миколаївський регіон представляли студентський мер і начальник відділу міжнародного молодіжного співробітництва управління молодіжної політики Миколаївської міської ради Раміль Агабеков, PR-менеджер «Агенції розвитку Миколаєва» Євген Гомонюк, конструктор і розробник енергосистем Колодій Павло, представник студентського магістрату Максим Калашніков, а також студенти інших ВНЗ та бібліотечні фахівці.

У чому сенс та потреба європеїзації українського міста? чому зовнішні зміни міста є відображенням його внутрішніх перетворень? як зробити місто комфортним та привабливим для його мешканців та гостей? - саме ці питання обговорювалися під час заходу.

Виступаючі акцентували увагу на створенні комфортних та безпечних умов для людини у місті: («…кожен мешканець повинен відчувати себе як у власній кімнаті»), а також залученні мешканців міста до більш активної участі у житті громади.Учасники веб-конференції дійшли згоди, що європеїзація міста – це комплексні зміни як зовнішнього вигляду так розбудова зручної інфраструктури. Кожне місто повинне віднайти та розвивати свою найпрекраснішу рису та «фішку».

 

Відбулася презентація книги Василя Монастирного «Генетичний націоналін»

Рейтинг користувача:  / 1

 

24 травня у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства відбулася презентація збірки письменника з м. Первомайська (Миколаївська обл.) В. І. Монастирного «Генетичний націоналін». Книга надрукована у видавництві А. Г. Коваленка (смт Врадіївка, Миколаївська обл.) за фінансової підтримки Первомайської міської ради і особистим сприянням міського голови Л. Г. Дромашко та депутата В. В. Барського.

До дебютної збірки увійшли поезії, пісні та ноти, поема «Трактористки», сатиричне оповідання «Ноктюрн – три ночі» і соціальна п’єса на дві дії «Хворе серце – не біда!». Ключові теми у збірці – війна на сході України, героїзм воїнів АТО, які захищають цілісність держави.

Передмову до книги написав відомий український письменник Олекса Різників (О. Різниченко), який зазначив: «Чудова поезія, пронизана гумором, настояна на селянських реаліях… Мені імпонує у Василевих творах жага до життя, козацька відвага, чоловіча сила».

Модератор заходу та автор післямови до книги, кандидат історичних наук  О. Дорошенко розповіла про творчий шлях письменника, охарактеризувала жанрове різноманіття його творів. Під час зустрічі Василь Монастирний читав поезії та виконував власні пісні.

Член Миколаївського обласної організації Національної спілки письменників України В. І. Марущак привітала автора з виходом дебютної збірки і побажала втілення задуманого та Божого благословення.

Презентація була насичена схвальними відгуками та виступами. Кандидат філологічних наук І. Ю. Береза відмітила, що збірка містить велику гаму почуттів: іронію, батьківську любов, любов до своєї землі та до родини. Актор, режисер, сценарист М. А. Євтушенко відмітив, що п’єса «Хворе серце – не біда!» має бути поставлена на малій сцені академічного українського театру драми та музичної комедії, а також надав слушні пропозиції автору щодо розширення п’єси музичними сценами, композиціями. Голова громадської організації «Українське товариство «Просвіта» Миколаївщини», кандидат медичних наук, краєзнавець, колекціонер І. Б. Марцінковський у своєму виступі відмітив, що книга йому сподобалась, та зробив акцент на назві та окремих творах.

Журналіст Т. І. Даниленко підкреслила, що автором написано чимало посвят близьким, знайомим, друзям, письменникам-землякам, які залишили назавжди «розчерк пера на візерунках долі автора». Особливо її вразив вірш-присвята письменнику-земляку М. Вінграновському «Вінгранопіль», що його вона і зачитала.

На презентації були присутні літератори, філологи, просвітяни, бібліотекарі, студенти МФ КНУКіМ.

Вечір-реквієм «День вічної пам’яті та єднання поколінь»

Рейтинг користувача:  / 1

 

Згідно з Указом Президента України від 21.05.2007 р. №431/2007 «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років» в Україні щороку у третю неділю травня відзначається День пам’яті жертв політичних репресій. До 10-річчя від дня підписання указу та 80-річчя трагічних подій відбувся вечір-реквієм «День вічної пам’яті та єднання поколінь». Розпочався вечір вшануванням пам’яті мільйонів жертв політичних репресій хвилиною мовчання. Учасники заходу – дослідники, відвідувачі бібліотеки та студенти Інституту історії та права Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського – дізналися про причини, методи та наслідки політичного терору української інтелігенції та селянства.

Керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності, кандидат історичних наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв С. С. Макарчук ознайомив присутніх з архівно-дослідницькою діяльністю центру, розповів про репресії у регіоні, а також про те, як ведеться робота щодо установлення імен тих, хто зазнав утисків з боку тоталітарної системи на Миколаївщині. Крім того, дослідник зазначив, що у цьому році побачить світ сьома книга «Реабілітовані історією», де будуть зосереджені документальні факти подій щодо загиблих земляків у ті страшні часи.

Члени Миколаївської крайової організації Народного Руху України Г. Б. Савченко та О. Г. Малицький звернулися до майбутніх істориків з проханням завжди сприяти збереженню історичної пам’яті.

В пам’ять усіх невинно убієнних та закатованих прозвучала трагічна пісня «Свіча» у виконанні А. Товстенко.

Увазі учасників заходу була запропонована виставка книг та періодичних видань з фондів обласної бібліотеки «Забуттю не підлягає», що висвітлюють трагічні події масових репресій.

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено