«Пліч-о-пліч з українським народом: країни, що прихистили наших громадян»: країни Балтії
- Деталі
- Хіти: 5
У Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека в партнерстві з Рада національних товариств Миколаївської області продовжується реалізація соціальної ініціативи «Пліч-о-пліч з українським народом: країни, що прихистили наших громадян».
9 червня о 13:00 відбудеться чергова зустріч, присвячена країнам Балтії.
Литва, Латвія та Естонія від початку війни демонструють надзвичайну солідарність з Україною, надають їй велику воєнну допомогу та допомагають десяткам тисяч українських біженців.
Учасники зустрічі дізнаються багато цікавих фактів про історію та культуру балтійських народів, поспілкуються в онлайн-форматі з нашими земляками, які перебували або досі перебувають за кордоном.
Через російську агресію в Україні постраждали 1520 об’єктів культурної інфраструктури
- Деталі
- Хіти: 4
Міністерство культури та інформаційної політики України
МКІП продовжує фіксувати пошкодження об’єктів культурної інфраструктури в Україні внаслідок російської агресії. Так, станом на 25 травня 2023 року збитків зазнали 1520 об’єктів культурної інфраструктури, без урахування пам’яток культурної спадщини. Із них майже третина (541) – зруйновані.
Разом з тим, за останній місяць загальна чисельність постраждалих об’єктів культурної інфраструктури зросла на 56 одиниць, основна частина з яких припадає на Хмельниччину (26 одиниць або 46%).
Детальніше https://mkip.gov.ua/news/9265.html
На цьому тижні заплановані цікаві та пізнавальні заходи
- Деталі
- Хіти: 7
Друзі! На цьому тижні у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека для вас заплановані цікаві та пізнавальні заходи:
-06.06. о 12.00 вивчатимемо англійську мову на засіданні розмовного клубу «Dialogue»;
-07.06. о 12.00 поспілкуємося на засіданні розмовного клубу «СловоТворення»;
-08.06. о 12.00 у рамках соціальної ініціативи «Візити розради» запрошуємо на годину цікавих повідомлень «Інноваційні технології, що змінили життя людства»;
-09.06. о 13.00 у рамках циклу зустрічей соціальної ініціативи «Пліч-о-пліч з українським народом: країни, що прихистили наших громадян» говоритимемо про країни Балтії.
Також до вашої уваги книжкові виставки:
-«Реальні історії від Світлани Талан» – сучасна українська художня література, що захоплює з перших же сторінок;
-«Природно-заповідний фонд Миколаївщини» – нам є про дбати, що плекати та охороняти;
В Україні відзначається День журналіста
- Деталі
- Хіти: 8
Сьогодні в Україні відзначається День журналіста – професійне свято кореспондентів, репортерів всіх, хто працює в інформаційному полі. Журналіст – небезпечна професія, навіть у мирний час. Під час повномаштабної війни в Україні, журналісти ризикуючи життям, перебуваючи на передових позиціях, розкривають світові правду про криваві діяння російської армії.
За даними громадської організації «Інститут Масової Інформації (ІМІ)», за рік з початку повномасштабного вторгнення, в Україні було скоєно 497 злочинів проти журналістів.
Датою Дня журналіста було обрано 6 червня – знаменний день для української журналістики. Цього дня в Брюсселі Національна спілка журналістів України, переважною більшістю голосів, була прийнята до лав Міжнародної федерації журналістів. На честь цієї події саме в цей день журналісти щорічно відзначають своє свято.
Запрошуємо вас до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ознайомитися з виданнями, присвяченими професійній діяльності журналістів.
#Календар_МОУНБ #Свята #ВизначніДні #Вітання #Календар #ВизначніДати #Відзначаємо
Збірка оповідань «Побачити Париж»
- Деталі
- Хіти: 5
«Це книжка пронизливих оповідань про українців, що з власного вибору або вимушено опинилися в інших країнах. Люди з подібним досвідом можуть упізнати себе, а хто не виїздив, гостро відчує, який він на смак – отой емігрантський хліб. Актуальна, як ніколи, репліка в тривалій традиції нашої закордонної прози».
Ростислав Семків
Нещодавно фонд Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека поповнився збіркою оповідань «Побачити Париж» (Київ, 2022) письменниці, волонтерки і видавчині Таїсії Наконечної.
Заглянемо в анотацію. Це спроба прочинити двері до життя українських емігрантів. Авторка каже, що більшість героїв її історій вигадані, хоча більшість подій – реальні. Можливо саме тому, читаючи ці тексти, з легкістю впізнаєш у них своїх друзів, знайомих або себе. Залежно від того, з якого боку кордону перебуває читач.
Запрошуємо до прочитання!
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати
Показ «Мавки» відбудеться в Миколаєві
- Деталі
- Хіти: 6
Кінотеатр «Кінопалац-Піонер» у Миколаєві, який поновив роботу після річної паузи, проведе показ мультфільму «Мавка. Лісова пісня».
Про це повідомляє пресслужба Державного агентства з питань кіно на сторінці у Фейсбуку, передає Укрінформ.
«У Миколаєві відбудуться покази «Мавка. Лісова пісня». Перший кінотеатр «Кінопалац-Піонер» поновив роботу після тривалої паузи у понад рік. Відтепер жителі міста-герой зможуть переглянути мультфільм на великому екрані», - йдеться в повідомленні.
Як нагадують у відомстві, анімаційний фільм створено за підтримки Держкіно, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
За результатами тринадцятого тижня прокату касові збори анімаційного фільму "Мавка. Лісова пісня" становили 148 763 970 гривень.
Подкаст команди Kult: Podcast
- Деталі
- Хіти: 5
Що робить українську культуру такою цікавою? Якими є наші зв’язки з європейською та світовою культурою? Про це дізнаємось у розмовах з відомими експертками та експертами з української історії, літератури, мистецтва, філософії та кіно.
До вашої уваги подкаст команди Kult: Podcast, що був створений на замовлення незалежної медіакомпанії України «Суспільне Мовлення». Автори та ведучі – викладачі Національний університет "Києво-Могилянська академія", літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко.
Розмови про культових авторів, культові явища та культові епохи. Зараз триває вже 2-й сезон подкасту. Теми першого: Бодлер, Камю, Пруст, Бовуар, Гете, Бронте, Кант, Август, Ренесанс, Бароко.
Посилання для прослуховування всіх платформ: https://band.link/E9ET2
Також є корисні відео: https://youtube.com/@kult_podcast
Традиційно нагадуємо, що познайомитися з оригіналами творів ви завжди зможете в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Російські окупаційні війська активізовують свої інформаційно-психологічні операції
- Деталі
- Хіти: 6
Міністерство культури та інформаційної політики України
СтратКом ЗСУ попереджає, що на російських телеграм-каналах та соцмережах планується посилення навали поширень недостовірної інформації про бойові дії ЗС України. Та й власних формувань.
З метою деморалізації українців і введення в оману спільноти (в тому числі власного населення) російські пропагандисти будуть розповсюджувати недостовірну інформацію про контрнаступ, його напрямки та втрати українського війська. Навіть якщо контрнаступу і немає. Для цього заготовлені старі відео та фото, які показують підбиту техніку, загиблих та полонених. А також інші фейкові матеріали.
Нагадуємо, що достовірну інформацію можна отримати тільки в оперативних зведеннях Генерального штабу, структур стратегічних комунікацій та від визначених офіційних спікерів Сил оборони та ЗС України.
6 червня відбудеться чергове засідання англійського розмовного клубу «Dialogue»
- Деталі
- Хіти: 5
6 червня о 12.00 в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека на базі ресурсного центру «Вікно в Америку» відбудеться чергове засідання англійського розмовного клубу «Dialogue». Разом з лідером та волонтером центру Бредом Банністером ми обговоримо тему «Розмовні фрази англійською на кожен день».
На зустрічі ми вивчимо фрази та вислови, які часто трапляються в повсякденному житті: привітання, замовлення їжі, розмова про погоду, місця і багато іншого. Ви отримаєте можливість попрактикуватися в розмові разом з іншими учасниками клубу та отримати цінні поради від носіїв мови.
Англійський розмовний клуб «Діалог» це чудова можливість покращити свої мовні навички у приємному колі однодумців!
Чекаємо на вас за адресою вул. Маріупольська, 9.
Четверта заключна частина проєкту zn.ua
- Деталі
- Хіти: 4
Міністерство культури та інформаційної політики України
Найстрашніша війна після Другої світової, що точиться в Україні, — це не лише жахлива гуманітарна криза. Ця війна перетворила нашу країну на своєрідний полігон для ревізії міжнародних методологій реагування на виклики, що стоять, зокрема, перед культурною спадщиною на територіях, де ведуться масштабні й активні воєнні дії.
Четверта заключна частина проєкту zn.ua про життя українських музеїв, театрів, бібліотек та історико-культурних заповідників в умовах повномасштабної війни, створеного за підтримки МКІПУкраїни, доступна за посиланням https://zn.ua/ukr/CULTURE/547076-kulturnij-front.html
Перша частина, присвячена музеям: https://zn.ua/ukr/amp/ART/kulturnij-front.html ;
Друга, про бібліотеки: https://zn.ua/ukr/amp/CULTURE/544887-kulturnij-front.html
Третя, про театри: https://zn.ua/ukr/amp/CULTURE/545932-kulturnij-front.html
Всесвітній день охорони навколишнього середовища
- Деталі
- Хіти: 7
Ми всі живемо на одній планеті, і забруднюючи її, шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому, кожен для себе повинен знайти шляхи, як їй допомогти.
Сьогодні міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цього дня 1972 р. в Стокгольмі відкрилася Конференція ООН з проблем довкілля, за результатами якої було створено Програму ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП). Офіційно свято було засновано 15 грудня 1972 р.
У цей день ми привертаємо увагу суспільства до проблем довкілля, підкреслюємо гостру необхідність у зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів.
Друзі, а давайте зробимо свій внесок для збереження навколишнього середовища:
-замініть звичайні лампочки в будинку на люмінесцентні;
-почніть сортувати сміття;
-перейдіть на безготівкову форму оплати покупок;
-саджайте дерева та квіти;
-мінімізуйте кількість використання паперу;
-купуйте товари з перероблених матеріалів;
-використовуйте сумки для шопінгу багаторазового використання.
Більше статей...
- Збірка есеїв від Олександра Бойченка «Мої серед чужих»
- Ксенія Антоніаді «Дівчина зі смартфоном»
- Святкування Трійці та Зелених свят
- Розмова з кандидаткою філологічних наук, фольклористкою та антропологинею Дарʼєю Анцибор
- Проєкт із популяризації української культури та визнання її цінності в загальносвітовому контексті
- Чи можна заснути під час нічних обстрілів? Як функціонувати?
- «Етнологія релігії» (Миколаїв, 2023)
- XII Всеукраїнська Школа бібліотечного журналіста за темою «Бібліотечна журналістика під час війни: фіксуємо, документуємо, генеруємо контент»
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено