Вебінар «Як виявити та розвінчати діпфейки»
- Деталі
- Хіти: 309
2 лютого завідуюча Інформаційно-ресурсним центром міжнародного партнерства Л. Сидоренко взяла участь в онлайн-семінарі з медіаграмотності «Як виявити та розвінчати діпфейки», що був організований Українським інститутом медіа та комунікації разом з Радою міжнародних наукових досліджень і обмінів (IREX в Україні).
Цей вебінар є другим із серії заходів, присвячених темі медіаграмотності. Спікер – дата-аналітик Світового Банку, керівник відділу навчання YouControl Михайло Кольцов – зазначив, що фактчекінг переживає період кризи та стає елементом політичної, економічної боротьби. Він розкрив поняття «діпфейк», пояснив, у чому загроза діпфейків, познайомив з ресурсами, що допомагають створити різні фото-, відео- та текстові діпфейки, з правилами їхнього виявлення та викликами, що постануть перед фахівцями журналістики та інформаційної сфери у найближчі 2-3 роки. Окрім того, спікер навів приклади діпфейкових новин та відповів на численні запитання учасників вебінару.
Вебінар «Як знаходити та перевіряти джерела інформації»
- Деталі
- Хіти: 314
26 січня працівники бібліотеки взяли участь в онлайн-семінарі з медіаграмотності «Як знаходити та перевіряти джерела інформації», що був організований Українським інститутом медіа та комунікації разом з Радою міжнародних наукових досліджень і обмінів (IREX в Україні).
Даний захід був першим із серії семінарів та інших заходів, присвячених темі медіаграмотності, для викладачів журналістики та інших зацікавлених.
Спікерка Марина Сингаївська – заступниця генерального директора УНІА «Укрінформ» – розповіла про стандарти як основу новинної журналістики, класифікацію офіційних та неофіційних джерел інформації, зосередилася на способах передачі інформації та довірі до неї, наголосила на аналізі інформації, що отримується з різних джерел та, зокрема, соціальних мереж. Окрім того, спікерка навела та проаналізувала приклади фейкових новин та відповіла на численні запитання учасників вебінару.
Наприкінці заходу учасники подякували за цікаву та змістовну зустріч. А ми із задоволенням долучимося до наступного вебінару, який відбудеться 2 лютого.
Секрети успішного вступу до американського університету
- Деталі
- Хіти: 301
Секретам успішного вступу до американського університету була присвячена зустріч з випускницею Програми для майбутніх лідерів FLEX, колишньою амбасадоркою мережі Educathion USA в Україні, а нині студенткою одного з приватних навчальних закладів Північної Кароліни (США) Златою Колесник, що відбулася 23 січня. Захід був організований Інформаційно-ресурсним центром міжнародного партнерства Миколаївської ОУНБ та приурочений до Міжнародного дня освіти. Під час зустрічі спікерка розповіла про процес вступу до американського університету та наголосила на якості підготовки аплікаційної заявки потенційного студента (мотиваційного есе, рекомендаційних листів, результатів здачі міжнародного іспиту з англійської мови TOEFL) та важливості середнього балу шкільного атестату тощо. Також Злата розповіла про організацію учбового процесу у своєму університеті, студентське життя і свою роботу на кампусі, а для вивчення актуальних вимог до кандидатів на отримання грантів і стипендій порекомендувала ретельно вивчати сайт того університету, який представляє інтерес.
Наприкінці зустрічі спікерка відповіла на ряд запитань та побажала всім успiхiв i вiри в себе.
Екскурсія учасників Програми малих стипендій з вивчення англійської мови до бібліотеки
- Деталі
- Хіти: 256
Днями бібліотеку, у тому числі Інформаційно-ресурсний центр міжнародного партнерства, відвідали учасники Програми малих стипендій з вивчення англійської мови Посольства США в Украйні разом з викладачем англійської мови Лідією Айзіковою.
Під час зустрічі студенти дізналися про історію обласної наукової бібліотеки, ознайомилися з її послугами та можливостями творчої лабораторії «Mykolaiv FabLab».
Окрім того, учасники взяли активну участь у грі «Мафія» англійською мовою з волонтером бібліотеки та Центру – студентом Одеської юридичної академії Богданом Іванченком, під час якої мали можливість удосконалити свої знання та навички у вивченні англійської мови.
«Щурячі перегони. Як вижити у кризу»
- Деталі
- Хіти: 304
15 січня за інціативою Інформаційно-ресурного центру міжнародного партнерства та ведучої Зої Кучерової відбулася демо-версія гри «Щурячі перегони. Як вижити у кризу».
В основу даної гри, що є симулятором бізнес-середовища у форматі настільної гри, лягла ідея відомого бізнесмена, автора книг «Багатий Папа, Бідний Папа» та «Квадрант грошового потоку» Роберта Кійосакі – навчити людей фінансової грамотності та інвестування через ігровий процес. Цю ідею він реалізував у всесвітньо відомій грі «Грошовий потік» («Cashflow»). У 2005 р. її адаптували до українського ринку і створили на її базі нову гру – «Щурячі перегони. Як вижити у кризу». Мета гри – зрозуміти та проаналізувати свої життєві та фінансові стратегії, виявити зони для розвитку та поставити перед собою нові цілі.
Учасники намагалися зрозуміти, що потрібно їм особисто для досягнення фінансового успіху в житті, навчитися елементам підприємницького мислення, конструктивним взаємовідносинам та взаємодії, принципам прийняття рішень.
Наприкінці гри ведуча проаналізувала стан підприємницької активності кожного з учасників та надала конкретні поради щодо розвитку його бізнесу.
Це не остання гра, яку ми організовуємо. Тож слідкуйте за нашими анонсами.
Презентація виставки «Іноземні мови розширюють кордони нашого світу»
- Деталі
- Хіти: 372
28 грудня у рамках підвищення кваліфікації для працівників обласної універсальної наукової бібліотеки співробітники сектору документів іноземними мовами провели презентацію виставки «Іноземні мови розширюють кордони нашого світу».
Учасники заходу дізналися про те, скільки мов є у світі, про систему міжнародних тестів та сертифікатів з перевірки володіння іноземною мовою та сучасні методики їхнього вивчення.
Увазі присутніх було представлено самовчителі з фонду сектору, що допоможуть опанувати бажану мову, та вікторина, що розширила знання про мови світу.
Запрошуємо на новорічну фотовиставку-презентацію Інги Абунажме «Венеціанський карнавал»
- Деталі
- Хіти: 311
26 грудня у рамках акції «Відкритий мікрофон», що реалізується працівниками Інформаційно-ресурсного центру міжнародного партнерства Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки у рамках проєкту «Будь на хвилі – читай, думай, дискутуй!», було організовано фотовиставку Інги Абунажме, присвячену Новому року та Різдву.
Пані Інга - миколаївська фотохудожниця, майстриня із золотими руками. На заході гостя представила свої фотороботи, поділилася секретами, як її вдається дарувати казку людям у вигляді фотографій. Також учасники зустрічі мали можливість задавати запитання щодо її творчості.
Родзинкою заходу було шоу-дефіле «Венеціанський карнавал» – авторські вбрання та образи ручної роботи для фотосесій від пані Інги, які продемонстрували миколаївські моделі. Присутні занурилися у світ Венеціанського карнавалу.
Цей рік добігає кінця, тож ми нагадуємо, що Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека залишається центром культурного та творчого життя міста і відкрита для спілкування з усіма творчими людьми. Чекаємо на вас!
Музичний квартирник «Зима малює візерунки»
- Деталі
- Хіти: 338
18 грудня, напередодні Дня Святого Миколая, у рамках локального проєкту «Бібліотека об'єднує музичні таланти» за ініціативою Інформаційно-ресурсного центру міжнародного партнерства відбувся черговий музичний квартирник «Зима малює візерунки».
У заході взяли участь ансамбль пісні і танцю «Чорноморці» Обласного палацу культури, викладачі Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтва, студенти Миколаївського фахового коледжу музичного мистецтва, учні та викладачі Мішково-Погорілівської дитячої музичної школи, Міського палацу творчості учнів. Своїми музичними, вокальними та хореографічними творами вони створили гарний настрій та занурили усіх присутніх у магічну та неповторну атмосферу свят. Нагородою за високу виконавську майстерність артистів стали гучні аплодисменти, добрі слова, а також солодкі подарунки з гарними побажаннями на 2022 рік, які неодмінно збудуться. На згадку про цю зустріч учасники зробили фото у тематичній фотозоні та побажали один одному гарних і затишних свят.
2021 рік добігає кінця, а ми хочемо нагадати, що Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека і надалі буде залишатися центром культурного життя міста, зокрема майданчиком для презентацій музичних творів, репетицій та творчого спілкування талановитих людей Миколаєва.
Тож не зволікайте та подавайте свої пропозиції щодо участі у музичних квартирниках у 2022 році! Адже ледве стухають аплодисменти вдячних глядачів на одному квартирнику, як ми беремося за підготовку наступного!
Більше статей...
- Тренінг «Дизайн та друкування бібліотечної рекламної продукції у 3D-форматі»
- Вебінар «Бібліотека як хаб цифрової освіти» для працівників бібліотек територіальних громад
- Онлайн-зустріч, присвячена діяльності бібліотек як цифрових хабів
- «Толерантність – характерна риса європейської спільноти». Година толератності
- Стратегічна сесія «Розвиток бібліотек як Хабів цифрової освіти»
- Відгук від керівника програми «Американські центри» Синтії Ніколз
- Англійський розмовний клуб для молоді
- Інформаційно-ресурсний центр міжнародного партнерства продовжує брати участь у Всесвітньому тижні медійної та інформаційної грамотності
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено