«Ми єдині й неповторні на світі» (до 100-річчя від дня народження П. А. Загребельного)
- Деталі
- Хіти: 72
Павло Архипович Загребельний – один з найкращих українських письменників минулого століття. Його твори відомі далеко за межами України, перекладалися на багато мов світу, неодноразово екранізувалися. Павло Загребельний – лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка, відзначений орденом Героя України за внесок у розвиток культури і мистецтва, нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого 5-го ступеня.
Запрошуємо шанувальників української літератури ознайомитися з книгами Павла Загребельного з фонду Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки.
Художні світи Володимира Лиса
- Деталі
- Хіти: 51
Володимир Савович Лис народився 26 жовтня 1950 р. та провів дитинство на Кусому хуторі, що був за два кілометри від села Згорани Любомльського району на Волині. Ще в школі йому подобалося писати твори на так звану «вільну» тему. У 1977 р. здобув освіту за фахом «журналістика» у Львівському державному університеті імені Івана Франка. Працював у районних газетах Хмельниччини, Херсонщини, Рівненщини.
На літературній ниві дебютував як автор драматургічних творів. Прозаїчні твори почав писати з 1985 р. Автор більш ніж 20 романів різних жанрів, радіоп’єс і п’єс для театру, новел і есеїв.
Переможець Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2000, 2001, 2003). Зокрема, отримав нагороду «Гранд Коронації слова» у 2008 р. за роман «Острів Сильвестра». У 2012 р. роман письменника «Століття Якова» було визнано «найкращим романом десятиріччя», а у 2016 р. отримав відзнаку «Золотий письменник України».
Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників (2004).
Відомий також як народний синоптик. Його довгострокові прогнози на цілий рік неодноразово збувалися.
Переглянути віртуальну виставку можна ТУТ!
Жуль Верн: книги-ювіляри великого мрійника та мандрівника
- Деталі
- Хіти: 46
Жуль Габріель Верн – французький письменник, класик пригодницької літератури, драматург та один з родоначальників жанру наукової фантастики. Автор романів і науково-популярних книг, а також віршів, п’єс, оповідань, географічних праць, статей і нарисів. За перекладом у світі його книги посідають друге місце, після праць Агати Крісті.
Твори Жуля Верна надихали багатьох науковців на власні відкриття. Існує легенда, що видатний авіаконструктор Ігор Сікорський ідею побудови вертольота взяв із однієї з улюблених дитячих книг «Робур-Завойовник».
Пропонуємо переглянути виставку книг із фонду Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки.
Віртуальну виставку можна переглянути ТУТ!
Інтелектуальна власність та авторське право
- Деталі
- Хіти: 138
Наявність сучасної, міжнародно визнаної системи інтелектуальної власності є необхідним елементом для досягнення високого економічного та соціального розвитку будь-якої держави. Охорона інтелектуальної власності сприяє використанню та подальшому розвитку винахідницьких і творчих талантів та досягнень, підтримує та зберігає національний потенціал у сфері інтелектуальної діяльності та залучає інвестиції, стабілізуючи економічний стан, при якому як вітчизняні, так і зарубіжні інвестори можуть бути впевнені в тому, що їхні права будуть поважатися.
Що таке інтелектуальна власність, як зареєструвати й, головне, як захистити авторські права? А як і самому не стати порушником? З усіма цими нюансами ви ознайомитеся, переглянувши книги з фонду Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки.
Переглянути виставку можна ТУТ!
«Нові імена в українському образотворчому мистецтві»
- Деталі
- Хіти: 124
У час електронних масмедійних комунікацій, коли зростає швидкість трансляції тексту, а отже, зникає в просторі мовний бар’єр, візуальне мистецтво переважає над вербальним, впливає на розвиток світогляду, виховання естетичних смаків та формування цілісної різновекторної картини світу.
Завдання сучасного образотворчого мистецтва – виявляти потаємне у соціальних глибинах суспільства, подекуди відкривати приховане. Художник сміливо занурюється у несвідоме людських мас і маніпулює здобутим матеріалом. Він може вийти за межі усталеної естетики і по-своєму трактувати художню вартість. Сучасний митець експериментує з формою, використовуючи традиційні елементи або вносячи принципово нові. Розвиваються новаторські види мистецтва, наприклад, живопис може поєднуватися з перформансом, інсталяцією, відеоартом тощо.
Відділ документів з питань культури і мистецтв пропонує читачам переглянути віртуальну виставку «Нові імена в українському образотворчому мистецтві», мета якої – ознайомити з основними тенденціями і напрямами розвитку, засадами формування та художньо-стильової диференціації сучасного образотворчого мистецтва в Україні у роки незалежності та представити творчий доробок українських митців.
Переглянути віртуальну виставку можна ТУТ!
Надійка Гербіш - культурна амбасадорка України
- Деталі
- Хіти: 101
Надія Тарасівна Гербіш народилася 12 грудня 1987 р. у м. Збаражі на Тернопільщині.
Навчалася у класичній гімназії та гуманітарному ліцеї при Тернопільському експериментальному інституті педагогічної освіти.
Перший перекладацький досвід набула в 13 років в американській місіонерській групі «Helping Hands». Після вступу до університету почала працювати фрілансером. У 2008 р.
стала членом Національної спілки журналістів України. У 2010 р. здобула вищу освіту в Київському національному лінгвістичному університеті за спеціальністю «Англійська мова та література». З вересня 2012 р. викладає у Тернопільському коледжі університету «Україна» (спеціальність «Видавнича справа та редагування»).
У 2013 р. стала однією з переможниць конкурсу «Жінка року» від «РІА плюс». 3 2015 р. – почесний член журі Літературного конкурсу ім. Джона Буньяна.
У 2017 р. здобула другу вищу освіту на факультеті Міжнародних та політичних досліджень Лодзького університету («Фахівець з американістики та мас-медіа») та зосередилася на проблемі освітніх практик в інтеграції біженців. Є спеціалістом з управління проєктами у сфері міжнародних прав американської компанії Riggins Rights Management для Європи та Нордичних країн. У 2018 р. закінчила Aspen Institute Kyiv (українська позапартійна громадська спілка, що підтримує становлення ціннісно[1]орієнтованого лідерства, сприяє розвитку культури діалогу та створює можливості для обміну ідеями). Головна редакторка україномовних проєктів видавництва «Брайт Стар Паблішинг».
Софія Андрухович: майстриня сучасного українського роману
- Деталі
- Хіти: 223
Софія Юріївна Андрухович ‒ представниця письменницької династії Андруховичів
Українська письменниця, перекладачка й публіцистка народилася 17 листопада 1982 р. вІвано-Франківську в сім'ї відомого письменникаЮрія Андруховича та фотографа-ілюстраторкиНіни Андрухович.
У 2000 р. закінчила природничий ліцей урідному місті та Українську академіюдрукарства. Вищу освіту здобула у Львівськомунаціональному університеті за спеціальністю«Українська філологія».
Працювала співредакторкою часопису«Четвер». Вела авторську колонку в інтернет[1]газеті «Збруч».
Літературний дебют письменниці відбувся романом «Літо Мілени» (2002). До 2007 р. вийшли з друку ще три книги: «Старі люди» (2003), «Жінки їхніх чоловіків» (2005), «Сьомга» (2007), що містить більше 70-ти авторських малюнків. Роман «Фелікс Австрія» став найочікуванішою прем’єрою осені 2014 р. та одним з найяскравіших її творів.
Навесні 2016 р. у «Видавництві Старого Лева» побачила світ дитяча книжка «Сузір'я Курки». У 2020 р. вийшов ще один роман – «Амадока».
Більше статей...
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено