Опитування

Книжки яких українських видавництв ви хотіли б бачити на полицях нашої бібліотеки!

Про бібліотеку

Шпатлевка стен под обои. Быстрая шпатлевка стен своими руками. Стоимость шпатлевки стен. Штукатурка стен цена. Быстрая штукатурка стен своими руками. Отделка стен штукатуркой. Декоративная отделка стен. Качественная отделка стен декоративным камнем. Отделка стен своими руками. Мини токарный станок своими руками. Как сделать токарный станок своими руками. Настольный токарный станок своими руками. Облицовка дома кирпичом. Качественная облицовка дома кирпичом фото. Наружная облицовка дома. Как начать бизнес с нуля. Быстро начать бизнес без вложений. Начать бизнес с нуля идеи. Канализация в частный дом. Хочу сделать канализация своими руками. Водоснабжение и канализация дома. Строительство фундаментов цены. Быстрая строительство фундамента своими руками. Технология строительства фундамента.

Календар

<< < жовтня 2011 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
33
392
33
11947
694318

Зараз на сайті

На сайті 339 гостей та немає учасниківВідділи

Рейтинг користувача:  / 1
ГіршийКращий 


 

Відділ маркетингу і бібліотечної статистики

 

 

 Відділ маркетингу і бібліотечної статистики першим зустрічає відвідувачів бібліотеки. Відділ здійснює повний комплекс практичних і науково-методичних заходів, які повя'зані з маркетинговою діяльністю бібліотеки та реєстрацією і статистичним обліком користувачів.

 Основними функціями відділу є:

 ·        Забезпечення реклами бібліотеки та її послуг з використанням:

 -      засобів масової інформації;

 -      наочних форм реклами;

 -      поштових відправлень;

-      сайтів і серверів комп`ютерної мережі;

-      міжособистого спілкування;

 -      бібліотечних заходів.

·        Здійснення запису користувачів до бібліотеки в автоматизованому режимі, оформлення реєстраційних документів користувачам обласної бібліотеки, забезпечення їхнього достовірного обліку.

·        Проведення в установлені строки перереєстрації користувачів бібліотеки.

 У відділі ви можете отримати читацький квиток, який дає право на користування фондом бібліотеки.

 Працівники відділу проводять бесіди про послуги бібліотеки, знайомлять з правилами роботи в бібліотеці, консультують з будь-яких питань, що виникають у користувачів, проводять екскурсії по бібліотеці для різних категорій відвідувачів та щорічну Декаду першокурсника.

 
 
 

Відділ документів з гуманітарних наук

 

 Відділ документів з гуманітарних наук - один з провідних відділів бібліотеки. Книжковий фонд відділу нараховує більше 22000 примірників. Щорічно надходить близько 180 назв періодичних видань суспільно-політичного і гуманітарного профілю. Представлені академічні, профільні та науково-популярні видання.

 З книжковими новинками читач має змогу ознайомитись під час проведення Днів фахівця, Днів інформації, науково-практичних конференцій, постійно діючих виставок літератури.

 До послуг користувачів електронні бази даних з актуальних питань сьогодення: "Сучасне суспільно-політичне життя країн світу ", "Гендерна політика на Україні та за кордоном ".

 На базі відділу працює інформаційний центр з гендерних питань, який активно співпрацює з громадськими організаціями міста.

 

 
 

Відділ науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями

 
 

 Відділ створено у 1992 році. Фонд його налічує більше 40 тис. творів друку, виданих до 1917 р., цінних пам`яток писемності XVIII-XX ст. Серед них – унікальне зібрання прижиттєвих та рідкісних видань творів Т.Шевченка, Г.Квітки-Основ`яненка, І.Карпенка-Карого, М.Кропивницького, Л.Українки та інших українських письменників; визначних зарубіжних художників слова – Г.Державіна, О.Пушкіна, М.Лермонтова, О.Бальзака, Е.Золя; наукові праці багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених, діячів мистецтв, науки і культури Миколаївщини XIX-поч.XX ст., в тому числі книги сім`ї Аркасів, відомого лікаря О.Понятовського, адмірала М.Манганарі.

 Відділ має свій довідково-бібліографічний апарат, який включає алфавітний та систематичний каталоги, систематичну картотеку статей, картотеки персоналій, портретів, видавців, колекцій та ін.

 Співробітники відділу здійснюють науковий опис видань, забезпечують їхнє зберігання та використання в наукових цілях.

 Фондом відділу користуються наукові працівники, студенти та викладачі вузів.

 

 
 

Відділ документів виробничогоі природничо-наукового профілю

 
 
 

 Відділ документів виробничого і природничо-наукового профілю всебічно сприяє розвитку науки, техніки, виробництва, сфери управління, популяризації та розповсюдженню нових форм господарювання.

 Відділ:

 ·        приваблює спеціалізованим універсальним фондом: 50 тисяч примірників книг довідково-нормативного профілю, понад 200 назв періодичних видань, 1,6 млн. патентів та інших спецвидів;

 ·        пропонує реферативну інформацію на CD-ROM від ВІНІТІ з 10-ти серій науки і техніки - найбільш повний перелік вітчизняних та зарубіжних джерел (статті, патенти, винаходи, видання), в яких передбачається пошук за ключовими словами;

 ·        знайомить з новими надходженнями через перегляди, книжкові виставки.

 Довідковий апарат складає нумераційно-систематичний каталог винаходів і картотека "Винаходи країн світу ". При відділі працює "Клуб винахідників ", де можна отримати кваліфіковану консультацію "Як оформити патент на винахід ". Клуб передбачає ділове спілкування спеціалістів міста з різноманітних проблем науки та техніки.

 
 

Відділ документів з питань сільського господарства

 
 

 У відділі сформовано багатий фонд літератури про сучасний вітчизняний і міжнародний передовий досвід у сільському господарстві. Щорічно до відділу надходить близько 100 назв періодики.

 

 

Центр комп'ютерних технологій (ЦКТ)

 
 

 Відділ створено з метою апробації та подальшого впровадження нових технологій в практику роботи бібліотеки та організації інформаційного обслуговування користувачів.

 Основними напрямками діяльності ЦКТ є:

 ·        розробка і реалізація проектів впровадження комп`ютерних технологій, технічна та технологічна підтримка процесу корпоративної каталогізації та методичне забезпечення розвитку регіональної комп`ютерної бібліотечної мережі;

 ·        створення, формування та накопичення електронних ресурсів бібліотеки;

 ·        забезпечення доступу користувачів до інформаційних ресурсів на електронних носіях та мережі Інтернет, проведення масових заходів з метою залучення користувачів бібліотеки до сучасних інформаційних ресурсів.

 ЦКТ пропонує тематичний підбір повнотекстових матеріалів, фактографічну інформацію, бібліографічні списки літератури, доступ до електронних баз даних, фонду компакт-дисків та надає користувачам інформацію у зручному для них вигляді (сканування, роздрукування, запис на дискету, компакт-диск).

 За технічної та організаційної підтримки ЦКТ в бібліотеці функціонує Інтернет-центр, створений в рамках проекту Посольства США в Україні "Інтернет для публічних бібліотек" (LEAP, 2001-2003 рр.). Інтернет-центр надає:

 ·        безкоштовний доступ до ресурсів мережі Інтернет;

 ·        консультації по роботі в мережі та пошуку Інтернет-ресурсів.

 На базі ЦКТ створено Регіональний інформаційний центр (проект міжнародного фонду "Відродження"), який надає доступ до інформаційних ресурсів Миколаївщини як локально, так і засобами розміщеного в Інтернет регіонального інформаційного порталу "Прибужжя".

 

 

Відділ документів і наукових досліджень з питань краєзнавства


 Відділ документів і наукових досліджень з питань краєзнавства збирає і систематизує всі матеріали про область. Книжковий фонд краєзнавчих документів охоплює видання з 1837 року.

 Здійснюється довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування з питань краєзнавства. Систематичний краєзнавчий каталог включає описи книг, журнальних і газетний статей, починаючи з 1850 року; є хронологічна картотека місцевих видань з 1887 року.

 Доповнюють каталоги і картотеки бібліографічні покажчики краєзнавчої тематики: "Література про Миколаївську область", "Рідне Прибужжя" та ін.

 У відділі проводяться зустрічі з місцевими письменниками, краєзнавчі конференції, масові заходи.

 

Сектор міжбібліотечного абонементу

 
       

Сектор міжбібліотечного абонементу обслуговує фахівців підприємств, організацій, установ, учбових закладів міста і області з метою задоволення їхніх науково-технічних, виробничих і просвітницьких запитів.

 Відділ допомагає у тематичному підборі інформаційних джерел, надає можливість читачам замовити документи, відсутні у фонді обласної бібліотеки, в інших бібліотеках міста та країни, а абонентам – одержати літературу з її фонду для тимчасового користування згідно з укладеним договором.

 У разі необхідності оперативної інформації МБА пропонує такий перспективний вид послуг, як електронна доставка документів, що дозволяє більш якісно виконувати запити.

 Відділ функціонує на основі взаємовикористання фондів і довідково-пошукового апарату всіх бібліотек і органів науково-технічної інформації країни.

 

Відділ наукової інформації і бібліографії

 
         

Відділ наукової інформації і бібліографії орієнтує свою діяльність на найбільш повне задоволення інформаційних потреб населення міста та області.

 У фонді відділу близько 5 тисяч довідників, енциклопедій, бібліографічних посібників.

 Бібліографи здійснюють різнопланову інформаційну, довідково-бібліографічну та видавничу діяльність, тісно співпрацюють з державними органами місцевого самоврядування.

 Працівники відділу допомагають користувачам знайти потрібну довідкову чи бібліографічну інформацію, орієнтуватися в інформаційному просторі, надають допомогу у користуванні довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки. На допомогу читачам видаються бібліографічні покажчики та списки літератури з різних галузей знань.

 У відділі користувачі мають змогу ознайомитися з електронними базами даних з питань економіки, політики та права. Для довідково-бібліографічного обслуговування широко використовується інформація з глобальної мережі Інтернет.

 
 

Відділ документів іноземними мовами

 

 Відділ пропонує читачам понад 18 тис. книг, журналів і газет з різних галузей знань мовами світу.

 Довідково-бібліографічний апарат відділу складається з алфавітного, систематичного та електронного каталогів видань іноземними мовами і доповнюється картотеками.

 Завдяки співпраці з міжнародними організаціями фонд відділу поповнюється оригінальною довідковою, учбовою, методичною, художньою та галузевою літературою. Здійснюється передплата наукових журналів англійською мовою.

 Працівники відділу систематично готують до видання бібліографічні списки нових надходжень та тематичні покажчики літератури.

 Відділ співпрацює з Інститутом післядипломної освіти вчителів, кафедрами іноземних мов учбових закладів, спеціалізованими школами міста.

 При відділі багато років зустрічаються та обговорюють свої проблеми перекладачі міста, другий рік працює дискусійний клуб „Діалог”.

 З 2004 року реалізується проект Посольства США в Україні – інформаційний центр „Вікно в Америку”. В рамках реалізації проекту користувачі отримають можливість доступу до актуальної інформації про США.

 

 

Відділ документів з питань культури і мистецтв

 
 

 Різноманітні види матеріалів пропонує користувачам бібліотеки відділ документів з питань культури і мистецтв: більше 60 тис. книг, ноти, альбоми, репродукції, 9 тис. грамплатівок та компакт-дисків, з яких можна відтворювати звукозаписи.

 Відділ задовольняє професійні запити працівників культури, мистецтва, освіти, а також усіх, хто цікавиться цією тематикою.

 Довідковий апарат включає алфавітний та систематичний каталоги звукозаписів, нот, картотеку назв п`єс, назв пісень, образотворчих матеріалів, репертуарну картотеку сценаріїв до масових і родинних свят. Електронні бази даних за темами "Психологія творчості", "Міфологія в мистецтві", "Арт-бізнес", "Арт-терапія" та ін. допомагають працівникам відділу більш досконало обслуговувати користувачів.

 Працівники відділу проводять зустрічі з музикантами, акторами, художниками, майстрами народної творчості, організують виставки робіт митців.

 

Відділ науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній галузі

 
 

 Відділ науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній галузі - обласний науково-методичний та інформаційно-консультаційний центр для бібліотек області та міста.

 Відділ:

 ·        ЗДІЙСНЮЄ - аналітико-прогностичну діяльність та експертну оцінку роботи ЦБС області та міста;

·        ЗБИРАЄ - інформаційні та статистичні матеріали бібліотек Миколаївської області;

·        НАДАЄ - практичну, консультаційну допомогу бібліотекам з методичної роботи та організації різних напрямків бібліотечної діяльності;

 ·        ОРГАНІЗОВУЄ - проведення обласних та локальних бібліотекознавчих соціологічних досліджень;

·        ВИДАЄ - методичні матеріали, оглядово-інформаційні та інформаційно-аналітичні довідки і листи про діяльність ЦБС області з питань впровадження комп`ютерних технологій, нових нетрадиційних форм обслуговування користувачів та інших провідних напрямків роботи;

 ·        ОЗНАЙОМЛЮЄ - з актуальними питаннями теорії і практики бібліотечної роботи вітчизняних та зарубіжних бібліотек;

 ·        ПРОПОНУЄ - систематичну картотеку статей з питань бібліотечної справи та бібліотекознавства; автоматизовані бази даних: "Паспорта бібліотек Миколаївської області", "Бібліотечні кадри Миколаївської області", "Актуальні питання бібліотекознавства"; виставки нових надходжень професійної літератури; прес-палітру бібліотекознавчих видань України та Росії.

 У нашому відділі ви можете одержати відповіді на всі прості і найскладніші запитання з різних проблем бібліотечної роботи.

 

 

Колектив обласної наукової бібліотеки ім. О.Гмирьова завжди працює над підвищенням рівня комфортності та удосконаленням форм і методів обслуговування користувачів


 

 

 

 

 

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено