2015Вівторок, 29 грудня 2015

Хроніка культурного життя Миколаївської області за листопад 2015 р.

Рейтинг користувача:  / 0

 

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

ІМ. О.ГМИРЬОВА

 

 

ХРОНІКА

КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА ЛИСТОПАД 2015 р.

 

 

Read more

П'ятниця, 18 грудня 2015

Відбулася презентація книжкових новинок від газети «День»

Рейтинг користувача:  / 0

 

18 грудня до бібліотеки завітали делегати від всеукраїнської газети «День». Головна тема зустрічі – «Соціально-відповідальна журналістика в умовах «гібридної» війни».

Автори публіцистичного триптиха «Котел», «Я – свідок» та «Катастрофа і Тріумф» Іван Капсамун, Валентин Торба та Марія Семенченко представили свої бестселери миколаївським читачам. За ствердженням видавців ці книги покликані навести «політичний» лад в головах. Усі твори мають спільну передісторію, написані живо та емоційно. Події, описані в них випливають одна з одної та дають широке розуміння причин, приводів і наслідків того, що нині переживає наша країна. Відвідувачі бібліотеки, спілкуючись з авторами, почули про новітню історію України, про війну, окупацію, зраду, подвиги та героїзм.

Усі охочі мали змогу придбати книжкові новинки серії «Бібліотека газети «День».

Read more

Четвер, 17 грудня 2015

Відбулася ІV Регіональна виставка-форум «Українська книга та преса на Миколаївщині»

Рейтинг користувача:  / 0

 

17 грудня в бібліотеці відбулася ІV Регіональна виставка-форум «Українська книга та преса на Миколаївщині», під час якої видавці й керівники видавничих центрів, літератори й редактори газет, бібліотекарі й представники засобів масової інформації зібралися для обговорення важливих питань розвитку книговидавничої справи та преси у регіоні.

Учасників форуму привітали начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Миколаївської облдержадміністрації С. Мартиросов, поет, голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України Д. Кремінь та директор бібліотеки В. Агаркова.

Завідуюча відділом формування фондів Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова Н. Липа ознайомила присутніх з ходом виконання   державної програми  «Українська книга», що на сьогодні є суттєвим джерелом поповнення  фондів бібліотек області, та наголосила на проблемах, пов’язаних з її реалізацією. Про актуальні питання розвитку інформаційної та видавничої сфер Миколаївської області розповів начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Миколаївської облдержадміністрації С. Мартиросов.

Read more

Середа, 16 грудня 2015

Засідання «круглого столу» за темою «Стратегія захисту та інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство на період до 2020 р. в Миколаївській області»

Рейтинг користувача:  / 0

 

16 грудня у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гмирьова відбулося засідання «круглого столу» за темою «Стратегія захисту та інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство на період до 2020 р. в Миколаївській області», підготовлене управлінням культури, національностей та релігій облдержадміністрації спільно з обласною громадською організацією ромів Миколаївщини.

У заході, що проходив у рамках відзначення 25-річчя незалежності України, взяли участь начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Димитров М.Ф., голова Миколаївської обласної громадської організації ромів «Романе Бахт» Юрковський В.О., голова міжнародної громадської організації ромів «Кетане», заслужений діяч культури України Іваненко Ю. (м. Херсон), член обласної громади ромів м. Дніпропетровська, заслужена артистка України Власова Л., представники структурних підрозділів облдержадміністрації, ромської громади міста, голови національно-культурних товариств та науковці Миколаївської області. Особливу увагу учасники приділили обговоренню питань щодо соціального захисту ромів, надання їм гуманітарної допомоги, підвищення освітнього рівня ромських дітей, охорони здоров'я та медичної профілактики серед ромського населення, організації опіки над дітьми-сиротами ромської національності.

Голова товариства «Кетане» Ю. Іваненко проінформував стосовно положення ромів в Україні, їхніх проблем та нагальних потреби, а заслужена артистка України Л. Власова усі свої емоції висловила циганською піснею.

 

Read more

«Розвиток економіки регіону: тенденції, фактори, ризики»

Рейтинг користувача:  / 0

 

16 грудня у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гмирьова у рамках постійно діючої наукової студії «Освіта Миколаївщини: нові наукові орієнтири» відбулося засідання за темою «Розвиток економіки регіону: тенденції, фактори, ризики».

Метою зустрічі стало обговорення теоретичних засад та практичних аспектів економічного розвитку Миколаївщини, а саме: перспективних напрямків розвитку економіки, ключових умов для зростання економічного потенціалу області та поліпшення інвестиційного клімату, основних факторів підвищення ефективності діяльності підприємств, а також механізмів управління економічними ризиками.

Участь у заході взяли представники Регіональної торгово-промислової палати Миколаївської області, Регіонального фонду підтримки підприємництва у Миколаївській області, ПАТ «Завод «Екватор», науковці, викладачі та студенти вищих навчальних закладів, фахівці з економіки та фінансів, підприємці.

Виступи учасників наукової студії були присвячені різним аспектам розвитку економіки та містили пропозиції щодо покращення ситуації у регіоні. Свій підхід до визначення основних напрямів розвитку та факторів підвищення ефективності діяльності в економіці на основі історичного екскурсу представив к. е. н., доцент, в. о. ректора вищого навчального закладу «Міжнародний технологічний університет «Миколаївська політехніка» С.А. Ткаченко. Він наголосив на необхідності орієнтації саме на індустріалізацію економіки, зокрема підприємств суднобудівної галузі.

Про передумови й особливості формування інвестиційної привабливості регіону розповіла старший викладач кафедри обліку і аудиту Миколаївського національного аграрного університету А. Г. Костирко. У своєму виступі вона відмітила фактори, що впливають на інвестиційну привабливість регіону, вказавши на важливість дотримання корпоративної етики та стандартів ведення бізнесу.

Роль державно-приватного партнерства в регіональному розвитку висвітила у своєму виступі д. е. н., професор, завідуюча кафедрою міжнародної економіки та менеджменту освіти Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського Т. В. Стройко. Зокрема, визначила основні напрямки співпраці держави і бізнесу та наголосила на доцільності врахування таких факторів ведення бізнесу, як орієнтація на стабільне отримання прибутку, енергоефективність, впровадження актуальних послуг та інноваційний розвиток.

Роль дорадництва у забезпеченні фінансування сільськогосподарських підприємств Миколаївської області висвітила у своєму виступі асистент кафедри фінансів і кредиту Миколаївського національного аграрного університету А.Ю. Корабахіна. Значення такої діяльності вона розкрила на прикладі громадської організації «Сільськогосподарська дорадча служба Причорномор’я», що створена у Миколаївській області.

Read more

Вівторок, 15 грудня 2015

Довідкове бюро «Юридичний компас молоді»

Рейтинг користувача:  / 0

 

15 грудня 2015 р. відділ документів з гуманітарних наук запросив майбутніх фахівців права на довідкове бюро «Юридичний компас молоді». У заході, що пройшов у рамках роботи Університету правових знань, взяли участь представники Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області та студенти інституту історії та права Миколаївського Національного університету ім. В.О. Сухомлинського та Миколаївського інституту права Національного університету «Одеська юридична академія».

З вітальним словом до присутніх звернувся провідний фахівець Головного територіального управляння юстиції у Миколаївський області А.М. Щербакова, зазначивши, що відзначення Всеукраїнського тижня права спрямоване на підвищення рівня правової культури та правової обізнаності.

Учасники заходу познайомилися з найбагатшим у Миколаєві репертуаром періодичних видань правового характеру та розмаїттям електронних ресурсів із юриспруденції.

Студенти із задоволенням взяли участь у пізнавальній вікторині та конкурсі «Як ми знаємо право», переможці яких отримали заохочувальні призи.

Read more

Неділя, 13 грудня 2015

«Права людини»

Рейтинг користувача:  / 0

Equality is the holy law of humanity

Friedrich Schiller

Рівноправ’я святий закон людства.

Фрідріх Шиллер

 Права людини є складним, багатовимірним явищем. У різні епохи проблема прав людини незмінно залишається актуальною для обговорення. Саме правам людини було присвячене засідання англійського розмовного клубу «Діалог», що відбулося 13 грудня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку». Волонтер Центру, студентка ЧДУ ім. Петра Могили, керівник групи англомовного табору «Mascot 2015» Анастасія Омельченко разом з присутніми обговорювали генезис прав і свобод людини в України та в європейських країнах, традиції декларування та захисту прав і свобод людини в США, політико-правові та релігійно-етичні аспекти процедури. Під час гри один з учасників клубу зазначив : «Human rights are the rights a person has simply because he or she is a human being» «Ми всі народжуємося з правами людини. Вони належать людям уже тому, що вони люди».

Також під час засідання присутні переглянули та обговорили ряд коротких відеороликів: «What is a human right?» «Everybody - we are all born free», «The Universal Declaration of Human Rights». Головний меседж відеороликів у тому, що права людини належать кожному незалежно від раси, сексуальної орієнтації, громадянства, статі, національності, фізичних можливостей.

У ході обговорення учасники зустрічі дійшли висновку, що права людини невід’ємні не можуть бути відібраними — і крапка. Жодна людина, корпорація, організація або навіть уряд не може позбавити особу його або її прав. Але хоча вони є невід’ємними, вони не є невразливими.

Read more

Субота, 12 грудня 2015

«Моя нова поліція: громадська підтримка реформи Національної поліції»

Рейтинг користувача:  / 0

 

10-12 грудня директор бібліотеки Агаркова В.В. та заступник директора Моісеєва Н.В. взяли участь у тренінгу у рамках проекту «Моя нова поліція: громадська підтримка реформи Національної поліції», що відбувся на базі Національної парламентської бібліотеки України.

Проект виконується Радою міжнародних досліджень та обмінів (IREX/Україна) в партнерстві  з  Міністерством внутрішніх справ України, Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) за фінансової підтримки  Бюро з міжнародної боротьби з наркотиками та правоохоронної діяльності Держдепартаменту США (INL).

Проект має на меті вибудувати довіру та встановити плідні стосунки між новою поліцією та громадянами. Досягнути цього можна завдяки підвищенню обізнаності громадськості з таких питань, як зміна ролі поліції відповідно до нового закону «Про Національну поліцію» та практичний вплив нововведень на щоденне життя громадян. Проект реалізується з жовтня 2015 р. по червень 2016 р. у містах, де вже запрацювала нова патрульна поліція: Київ, Львів, Одеса, Миколаїв, Харків та Дніпропетровськ.

У рамках проекту публічні бібліотеки мають створити своєрідні майданчики для спілкування через організацію  інформаційно-освітніх заходів, а також налагодження контактів між місцевими ЗМІ та поліцейськими прес-службами. Для реалізації проекту у Миколаївській області були відібрані Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова, центральна бібліотека ім. М.Л. Кропивницького та 4 бібліотеки-філії ЦБС для дорослих м. Миколаєва.

На першому етапі реалізації проекту відбулося навчання бібліотечних фахівців, які у рамках триденного тренінгу зустрілися з представниками Міністерства внутрішніх справ України, дізналися з перших вуст про реформу та її впровадження, налагодили комунікацію з відповідальними особами. Завдяки апробації такої форми роботи, як «жива бібліотека», учасники мали змогу поспілкуватися з патрульними поліцейськими м. Києва та задати питання щодо практичних аспектів реалізації реформи. Бібліотечні фахівці отримали нові знання,  інтерактивні методики та друковані матеріали, що допоможуть при проведенні заходів з залученням громадян та місцевої поліції.

Read more

Четвер, 10 грудня 2015

Вебінар «Портал електронних послуг Мін’юсту»

Рейтинг користувача:  / 0

 

10 грудня міжнародна благодійна організація «Український освітній центр реформ» у співпраці з Проектом USAID «Справедливе правосуддя» та Міністерством юстиції України провели вебінар за темою «Портал електронних послуг Мін’юсту». 

Під час вебінару учасники ознайомилися з перевагами отримання електронних послуг (зручність для громадян, економність, актуальність даних, ефективність, якість та відкритість), з переліком доступних реєстрів, навчилися способам авторизації на порталі електронних послуг Міністерства юстиції, дізналися, як і де можна взяти цифровий підпис та як отримати інформацію з Реєстру речових прав на нерухомість за об’єктом та суб’єктом майнового права.

Read more

Вебінар «Портал електронних послуг Мін’юсту»

Рейтинг користувача:  / 0

 

10 грудня міжнародна благодійна організація «Український освітній центр реформ» у співпраці з Проектом USAID «Справедливе правосуддя» та Міністерством юстиції України провели вебінар за темою «Портал електронних послуг Мін’юсту». 

Під час вебінару учасники ознайомилися з перевагами отримання електронних послуг (зручність для громадян, економність, актуальність даних, ефективність, якість та відкритість), з переліком доступних реєстрів, навчилися способам авторизації на порталі електронних послуг Міністерства юстиції, дізналися, як і де можна взяти цифровий підпис та як отримати інформацію з Реєстру речових прав на нерухомість за об’єктом та суб’єктом майнового права.

Read more

Як нас знайти!

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено