All articles
Вівторок, 20 квітня 2021
Нові надходження: сімейне право
- Article Details
- Category Новини
Сімейне право — це система правових норм, спрямованих на врегулювання особистих немайнових та майнових відносин між: подружжям, батьками та дітьми, усиновлювачами та усиновленими, опікунами, піклувальниками та підопічними, патронатними вихователями та їх вихованцями та інших сімейних відносин між членами сім'ї та родичами.
З 1 січня 2004 року в Україні діє новий Сімейний кодекс України. Практика застосування його положень виявила низку теоретичних та практичних проблем, труднощі у тлумаченні багатьох норм.
Пропонуємо вашій увазі видання, які «проливають світло» на сімейні правовідносини. В поданих книгах ви знайдете відповіді на найсуперечливіші питання, адже саме в цих виданнях поданий ретельний аналіз всіх статей Сімейного кодексу України.
Read more
Понеділок, 19 квітня 2021
«Блог у сучасній журналістиці: нове медіа як альтернатива існуючим ЗМІ?»
- Article Details
- Category Новини
22 квітня о 15.00 @Миколаївська ОУНБ запрошує журналістів, блогерів, та усіх, кому цікава ця тема, до онлайн-дискусії «Блог у сучасній журналістиці: нове медіа як альтернатива існуючим ЗМІ?» Захід проходитиме у рамках студії «Мистецтво слова».
На початку XXI століття блогосфера, як вияв мережевої журналістики, стала розвиватися і завойовувати популярність. З часом вона зайняла глобальну нішу в інтернет-просторі та здобула безліч переваг над офіційно зареєстрованими медіа. Актуальним для громадськості, преси і наукових кіл сьогодні є низка питань: чи можуть блоги витіснити традиційні ЗМІ, чи професійна журналістика і блогосфера доповнюють одна одну, оскільки переваги однієї компенсують недоліки іншої, і навпаки.
Під час онлайн-зустрічі учасники зможуть поспілкуватись із запрошеними журналістами та блогерами, а вони, у свою чергу – отримати зворотній зв’язок від тих, для кого, власне, вони й працюють.
Участь у заході підтверджується заповненням онлайн-заявки за посиланням: https://forms.gle/ASyJ5pX53BGuDKL9A
Підключення до конференції Zoom: https://us05web.zoom.us/j/6182579842?pwd=QmE0dllvV0dkMkpyM3oyS2drdTRJQT09
Ідентифікатор конференції: 618 257 9842
Код доступу: 123456
Read more«Мова імператорів та каліграфів» (до Дня китайської мови в ООН)
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
Запрошуємо Вас ознайомитися з віртуальною виставкою «Мова імператорів та каліграфів» (до Дня китайської мови в ООН).
Міжнародний день китайської мови або День китайської мови в ООН відзначається 20 квітня. Свято було засновано ООН в 2010 році для святкування багатомовності та культурного різноманіття, а також для сприяння рівноправному використанню всіх шести офіційних мов ООН (арабської, китайської, англійської, французької, російської та іспанської).
Писемна китайська мова є однією з найважчих і найдавніших мов у світі. Першим пам’яткам китайської писемності понад 6 тисяч років. На сьогодні китайською мовою послуговуються понад мільярд 300 мільйонів людей. Вона має статус офіційної мови у Китаї, Тайвані, Сінгапурі, Гонконзі, її у тій чи іншій мірі використовують у Таїланді, В’єтнамі, М’янмі, Камбоджі, Кореї, Індонезії, Малайзії та Філіппінах.
На сьогодні у світі спостерігається справжній бум на вивчення китайської мови. Не оминув він і Україну. Мову Піднебесної вивчають у багатьох школах, до того ж підготовку фахівців з китайської мови здійснюють 9 українських вишів. Пропонуємо ознайомитися з виданнями, що присвячені вивченню китайської мови з фонду Миколаївської ОУНБ.
Read more
П'ятниця, 16 квітня 2021
Запрошуємо на онлайн-засідання наукової студії
- Article Details
- Category Новини
20 квітня о 14.00 на платформі Google Meet відбудеться онлайн-засідання наукової студії «Освіта Миколаївщини: нові наукові орієнтири» за темою «Науково-дослідницька діяльність як складова іміджу закладів вищої освіти».
У рамках засідання планується обговорити розвиток науково-дослідницької діяльності у закладах вищої освіти м. Миколаєва, а саме:
-важливість науково-дослідних проєктів для створення позитивного іміджу закладів вищої освіти;
-основні складові науково-дослідної діяльності;
-особливості організації та здійснення наукових досліджень;
-стандарти міжнародної освітньої та наукової діяльності при підготовці фахівців;
-студентські наукові дослідження;
-перспективні напрямки розвитку наукових досліджень згідно з вимогами інноваційного розвитку суспільства.
До участі у заході запрошуються науковці, викладачі, аспіранти, магістри та студенти закладів вищої освіти Миколаївської області.
Участь у заході підтверджується заповненням онлайн-заявки за посиланням: https://forms.gle/yuKaFVEoFzrf75Eo8
Підключення до заходу: https://meet.google.com/zem-dyoa-ypb
Read more
Четвер, 15 квітня 2021
Едгар Аллан По
- Article Details
- Category Новини
Любителі детективів, напевно зможуть відповісти на запитання, хто є батьком сучасного літературного детективу. Звичайно ж, Едгар Аллан По! Але, можливо і вони забаряться якщо попросити їх уточнити, від якого саме його твору веде свій родовід цей жанр.
Літературознавці ж сходяться у тому, що саме новела «Вбивство на вулиці Морг» є першим детективним твором в історії літератури. Її було опубліковано в філадельфійському журналі «Graham’s Magazine» якраз 20 квітня 1841 р., рівно 180 років тому. Сюжет оповідання побудований навколо містичного подвійного вбивства. Злочин розслідує Огюст Дюпен, що володіє неабиякими аналітичними здібностями.
Для розкриття образу першого героя-детектива і в описах його пригод Едгар По винайшов чимало прийомів, пізніше взятих на озброєння творцями таких популярних персонажів, як Шерлок Холмс і Еркюль Пуаро.
Творчість Едгара По цікава та багатогранна. Він був майстром короткого оповідання, тонким поетом-ліриком. В пам’ять про великого письменника найвища нагорода Американської асоціації детективних письменників названа ім’ям Едгара По.
У фондах @Миколаївської ОУНБ є чимало книг цього незвичайного автора у чудових оригінальних перекладах на українську. Спробуйте перечитати українською давно знайомі твори – і вони заграють для вас новими гранями. А можливо, для когось це буле першим відкриттям цього письменника, який ні на кого не був схожим, і на кого прагнули походити тисячі митців, що створювали славу світовій літературі останніх двох століть.
Read more
Онлайн-захід «Сторінки життя Томаса Кобле»
- Article Details
- Category Новини
15 квітня завідуюча відділом документів і наукових розвідок з питань краєзнавства А. А. Трокай взяла участь в онлайн-заході «Сторінки життя Томаса Кобле», що був організований Анатоліївською сільською бібліотекою-філією Коблевської публічної бібліотеки у рамках відзначення року легендарної особистості, генерал-майора, військового коменданта й очільника міста Одеси, генерал-губернатора, шанованого предводителя дворянства юної Одеси і всієї Херсонської губернії Томаса (Хоми) Олександровича Кобле.
На заході виступили бібліотекар Анатоліївської сільської бібліотеки-філії Н. В. Масленікова та віце-президент NTOU, голова правління Асоціації лідерів туристичного бізнесу у Миколаївській області Т. О. Чичкалюк.
Read more
Середа, 14 квітня 2021
«Все про автоматизовану бібліотечну інформаційну систему Koha»
- Article Details
- Category Новини
14 квітня фахівці бібліотеки взяли участь в онлайн-презентації «Все про автоматизовану бібліотечну інформаційну систему Koha», що відбулася на платформі Zoom. Організатори заходу – ВГО Українська бібліотечна асоціація та офіційний партнер Асоціації ТОВ «Biblio.Сenter».
Спікер заходу – керівник компанії ТОВ «Bibliocenter» Ігор Огура – ознайомив учасників з автоматизованою інтегрованою бібліотечною системою з відкритим джерельним кодом Koha та розповів про її переваги в автоматизації бібліотечних процесів. Детально він зупинився на модулях, інструментах, можливостях системи, етапах її впровадження, а також особливостях перенесення даних з існуючої АБІС в Koha.
Бібліотечні фахівці отримали відповіді на запитання, що виникали у ході презентації. Досвідом впровадження системи Koha поділилися директори Львівської обласної бібліотеки для дітей та Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Р. Іваничука.
Read more«Час перемагати: шляхи подолання гендерної дискримінації у спорті»
- Article Details
- Category Новини
14 квітня на платформі Google Meet у рамках роботи обласного гендерного центру відбулася зустріч-обговорення «Час перемагати: шляхи подолання гендерної дискримінації у спорті» за участю студентів та викладачів Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського та Миколаївського фахового коледжу МНУ ім. В.О. Сухомлинського.
Під час онлайн-зустрічі учасники ознайомилися із сучасним станом спортивної сфери, оплатою праці у різних видах спорту, історіями жінок-спортсменок, які ламають стереотипи про «чоловічий» спорт, та висловили свої думки щодо вирішення проблеми відсутності жінок на керівних посадах у спорті і, зокрема, у тренерському складі.
Начальник відділу по роботі із сім’єю департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Зоя Дмитрієва ознайомила присутніх із положеннями Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок та наголосила, що на сьогодні існує багато перешкод у спорті для жінок, так як вважають, що жінка – це хранителька сімейного багаття, і її головне завдання – займатися дітьми.
Керівник Центру психологічної служби Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського Дар’я Гулькова розповіла, що фізична культура та спорт вчать управляти собою, розумно ризикувати. Також фахівець зазначила, що саме спорт, неважливо – «жіночий» чи «чоловічий», підіймає самооцінку, формує ініціативність, цілеспрямованість, лідерські якості та комунікативні навички.
Read moreРізноманіття жанрів та імен сучасних письменників
- Article Details
- Category Новини
Різноманіття жанрів та імен сучасних письменників, які творять дивосвіт художньої літератури, репрезентує у своїх серійних виданнях видавництво «Фабула». Воно представлено поки що сімома книгами, серія «Лауреати» з фондів Миколаївської ОУНБ охоплює авторів та їхні видання, що отримали всесвітньо відомі відзнаки в літературних колах.
Серія представляє французьких, американських та англійського авторів – лауреатів Гонкурівської, Національної книжкової, Букерівської, Нобелівської премій: Філіпа Еріа, Андрія Макіна, Жіля Леруа, Джона Вільямса, Тоні Моррісона та Гіларі Мантел – першу авторку, що двічі отримала Букерівську премію.
Події їхніх романів відбуваються у Давньому Римі (Д. Вільямс «Август»), Англії XVI ст. (Г. Мантел «Вулфгол», «Везіть тіла»), Франції (Ф. Еріа «Зіпсовані діти»), Росії (А. Макін «Французький заповіт»), США (Т. Моррісон, «Кохана», Ж. Леруа «Пісня Алабами»). Головні герої творів розповідають власну історію життя, за якою спостерігатимуть допитливі читачі.
Read moreВсесвітній день мистецтва
- Article Details
- Category Новини
15 квітня світова спільнота відмічає World Art Day (Всесвітній день мистецтва) – міжнародне свято образотворчого мистецтва. Воно було ініційовано Міжнародною асоціацією мистецтв International Association of Art (IAA/AIAP), партнером ЮНЕСКО, для підвищення обізнаності про творчу діяльність у всьому світі.
Дата свята обрана на честь дня народження Леонардо да Вінчі як символу миру в усьому світі, свободи слова, терпимості і братерства, свідоцтва про вплив витончених мистецтв на інші області і сфери нашої діяльності.
На честь Всесвітнього дня мистецтва згадаємо про творчість Леонардо да Вінчи та про його вплив на сучасну цивілізацію. У XXI столітті важко знайти людину, яка зовсім нічого не знає про живопис, наукові відкриття і життя великого італійського художника доби Відродження, тому відділ документів з питань культури і мистецтв пропонує декілька книг, що, по-перше, відкривають творчість та особистість художника з незвичайного боку, а по-друге – були створені дослідниками творчості митця вже у XXI столітті.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено