Календар

<< < вересня 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
0
0
0
5326
633627

Зараз на сайті

На сайті 274 гостей та немає учасників

2017Понеділок, 25 вересня 2017

Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова запрошує на щорічну Декаду першокурсника

Рейтинг користувача:  / 0

 

Шановні куратори перших курсів та студенти-першокурсники учбових закладів!

З 2 по 12 жовтня 2017 р. Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова запрошує вас на щорічну Декаду першокурсника.

 

З 2 по 12 жовтня 2017 р.

Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова

запрошує

 

на ДЕКАДУ ПЕРШОКУРСНИКА

Програма

 

• Екскурсії:

«Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека – центр громадського життя та інформаційного розвитку» сектор обліку користувачів і бібліотечної статистики

«Історія становлення бібліотеки: від громадської до наукової» відділ науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями

«Послуги інформаційно-ресурсних центрів бібліотеки» відділ документів з гуманітарних наук

• Виставки:

«Безцінна спадщина великих педагогів»

відділ науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями

«Знайомтесь: нові книги»

відділ документів іноземними мовами

«Письменники-ювіляри 2017 року»

відділ документів і наукових розвідок з питань краєзнавства

«На допомогу освіті: нові підручники»

відділ документів з гуманітарних наук

 

Read more

П'ятниця, 22 вересня 2017

Соціальний, безкоштовний проект «Успішна жінка» – твоя платформа для саморозвитку»

Рейтинг користувача:  / 0

 

У Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гмирьова 11 вересня 2017 р. стартував соціальний проект «Успішна жінка» – твоя платформа для саморозвитку», що реалізується за підтримки організацій-партнерів – Регіонального фонду підтримки підприємництва у Миколаївській області, Южної бізнес-школи, а також фахівців-волонтерів. 

Проект передбачає безкоштовне, неформальне навчання жінок міста Миколаєва протягом вересня-грудня 2017 р. на базі бібліотеки та проведення 48 тренінгів у рамках трьох тематичних блоків – комп’ютерні технології, ділові відносини та арт-терапія, під час якого учасники отримають:

- навички роботи з комп’ютерними програмами Adobe Photoshop, MS PowerPoint, MS Publisher, MS Кіностудії та створення власних інформаційних продуктів (фотоальбому, вітальної листівки, візитної картки, календаря, відеороликів);

- знання для успішного ведення ділових відносин та розвитку лідерських якостей;

- досвід використання технік розслаблення та концентрації уваги, сприйняття гармонії світу у рамках занять з арт-терапії.

Участь у тренінгах допоможе жінкам ефективно поєднувати у собі ролі, що їх диктує сучасний світ, та бути успішними.

Детальна інформація про проект і реєстрація за телефонами:

(0512) 37-34-20, (0512) 37-34-74 або е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Також читайте інформацію про заходи на сторінці бібліотеки у Фейсбук: https://www.facebook.com/gmyrevka.mk

 

Read more

Четвер, 21 вересня 2017

«2000 англ. слов и выражений. Самая точная информация от носителя языка»

Рейтинг користувача:  / 0

 

21 вересня у секторі документів іноземними мовами відбулося чергове засідання клубу «Поліглот». На цей раз зустріч професійних перекладачів та викладачів іноземних мов була присвячена новій книзі письменника та автора багатьох популярних робіт з мовознавства Фелікса Стаута «2000 англ. слов и выражений. Самая точная информация от носителя языка».

Книга є цікавою не тільки для тих, хто займається мовою професійно, але й для усіх, хто вивчає або удосконалює свій розмовний варіант англійської мови. Вона містить 2000 найуживаніших сучасних фраз и виразів, знання яких дозволить стати більш точними у донесенні своїх думок та почуттів. Адже це не просто фрази, а «соковиті», «гострі», «ризиковані» вирази, що не перетинають рамок літературної мови.

Члени клубу взяли активну участь у жвавому обговоренні наведених у книзі прикладів англійських сучасних сталих виразів.

 

Read more

Відбулася презентація альманаху «Мова рідна, слово рідне»

Рейтинг користувача:  / 0

 

Традиційно у середині вересня громадська спілка «Рада національних товариств Миколаївської області» збирає друзів з усієї країни на щорічне свято – Всеукраїнський фестиваль національних культур «Дружба».

У рамках фестивалю 21 вересня у бібліотеці відбулася презентація VI випуску альманаху «Мова рідна, слово рідне». Презентація зібрала у теплому дружньому колі авторів, чиї твори увійшли до збірки, а також усіх шанувальників культури різних народностей. У чотири розділи альманаху увійшли твори як представників національних товариств області, так і українців, що вивчають культуру та мову інших народів.

Відкривається альманах розділом «Жива душа мого народу», до якого увійшли висловлювання про рідну мову, в яких оспівується її краса та неповторність. Другий розділ «Герої не вмирають» присвячений особистостям, що здійснили неоціненний вклад у розвиток історії, культури, науки народів, що населяють наш край. Наприклад, вихованці японського центру «Татікадзе» розповіли, чому саме японці так шанували віце-адмірала С. О. Макарова та присвячували йому хоку. «Моя історична батьківщина» - розділ, що зібрав твори про історію і традиції рідної землі, написані школярами, студентами, членами національних товариств області. Наприкінці альманаху поезії дорослих авторів Л. Ржепецького, Ю. Хачатурян, В. Карпуніної, І. Старикова та ін. об’єднані у розділі «Твоє життя – лиш часточка народу».

Протягом презентації лунали вірменська, німецька, російська, польська, болгарська та інші мови національних меншин. Приємно, що поряд із вивченням власних мов, члени національних товариств поважають та вивчають й українську.

Голова громадської спілки «Рада національних товариств Миколаївської області» Л. Каймаразова привітала усіх зі святом – виходом чергового альманаху «Мова рідна, слово рідне», а автори отримали власний примірник книги.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Read more

Бібліотекарі влаштували осінній ярмарок

Рейтинг користувача:  / 0

 

21 вересня бібліотекарі завітали до Центру денного перебування людей похилого віку та інвалідів Центрального району. Зустріч, що відбулася у рамках соціальної ініціативи «Візит розради», започаткованої бібліотекою з метою залучення осіб поважного віку до активного соціального життя та їхнього всебічного розвитку, мала назву «Осені щедрої дари».

Підопічні центру занурилися в атмосферу справжнього традиційного українського ярмарку: ведучі заходу розігрували гумористичні діалоги, читали гуморески. Слухачі дізналися багато цікавого про народні ремесла, національні страви, традиційний український посуд та господарчий крам,  брали активну участь у розважальних іграх та забавах.

І, звичайно, не обійшлося без пригощання: усіх гостей ярмарку почастували «варениками із сюрпризом».

 

Read more

Середа, 20 вересня 2017

Відвідувачі Мобільної бібліотеки ознайомилися з правами споживачів

Рейтинг користувача:  / 0

 

Захист прав споживачів - гарантований законом контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт з боку держави, є складовою частиною захисту прав людини.

З метою обізнаності городян  щодо їхніх прав як споживачів співробітники відділу документів з економічних, технічних та природничих наук провели 20 вересня інформаційний захід «Захист прав споживачів». До уваги відвідувачів Мобільної бібліотеки було представлено огляд  законодавчих, методичних та  практичних  видань з фонду обласної наукової бібліотеки  щодо захисту права споживача. Учасники заходу  дізналися про історію формування і розвитку  руху  захисту прав споживачів та ознайомилися з законодавством України й міжнародним співробітництвом у цій галузі права.

Read more

Понеділок, 18 вересня 2017

VІІІ Львівський міжнародний бібліотечний форум «Бібліотек@ – від ідеальної до ефективної»

Рейтинг користувача:  / 0

 

13-16 вересня 2017 р. директор бібліотеки Вікторія Агаркова та заступник директора з наукової роботи Наталія Моісеєва взяли участь у VІІІ Львівському міжнародному бібліотечному форумі «Бібліотек@ – від ідеальної до ефективної», що відбувся в рамках 24-го Форуму видавців у Львові. Делегація від Миколаївської області була найбільш чисельною (24 особи) і включала як фахівців бібліотек з м. Миколаєва, Вітовського, Єланецького, Березанського, Новобузького районів, так і представників органів місцевого самоврядування.  

Розпочався VIII Львівський міжнародний бібліотечний форум з пленарного засідання «Золотий перетин бібліотеки». У читальному залі  Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені І. Франка зібралися 230 бібліотечних фахівців з усієї України. Участь у пленарному засіданні взяли заступник міністра культури України Юрій Рибачук та директор Українського інституту книги Тетяна Терен. Під час засідання ключові фахівці культури та бібліотечної справи України і Литви представили доповіді, присвячені найбільш гострим та дискусійним питанням роботи українських та світових бібліотек.

Програма форуму була насиченою цікавими заходами, засідання секцій відбувалося на базі бібліотек міста Львова.  Учасники Форуму мали можливість відвідати студії «Бібліохакатон», «Бібліотеки і новинна грамотність», «Освіта», «Покоління Z», «Дизайн сучасної бібліотеки», «Ефективна бібліотека = бібліотека ідеальна: невигадані історії», науково-практичний семінар «Хмарні технології в бібліотеці», круглі столи «Тріада буття: видавництво, бібліотека, читач» та «Академічна доброчесність: компетентності бібліотекарів», дебати «Бібліотека знань vs бібліотека емоцій», ярмарок ідей «Все про Європу в бібліотеках» та інші інтерактивні заходи.

Бібліотекарі Миколаївщини презентували на форумі напрацювання, що сприяють зміцненню іміджу бібліотеки у громаді. Зокрема, директор  КУ «Вітовська ЦБС» Тетяна Остафійчук у рамках секції «Адвокація» представила стендову доповідь «Бібліотечна адвокація: дієвість, втілена у результат», в якій окреслила напрямки та результативність  адвокаційної діяльності бібліотек району. Успішними практиками співпраці влади з бібліотекою на користь громади  у рамках студії «Бібліотеки ОТГ: досвід, проблеми, перспективи» поділилися очільники сільських рад Вітовського району – голова Мішково-Погорілівської сільської ради Андрій Ботанін та  голова Засільської сільської ради Сергій Розсоха.

Загалом професійна атмосфера Бібліотечного форуму налаштувала усіх учасників на реалізацію важливих для бібліотечної сфери завдань,  надихнула новими ідеями та поклала початок для цікавої співпраці.

Read more

Субота, 16 вересня 2017

Поетична вистава«Барвиста магія поезії»

Рейтинг користувача:  / 0

 

16 вересня у бібліотеці ім. О. Гмирьова за ініціативою бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» було презентовано поетичну виставу «Барвиста магія поезії».

У виставі взяли участь працівники відділу та волонтерки центру, якіпрочитали поезії С. Жадана, Ю. Іздрика, Д. Сідерос, М. Енджелоу та М. Пірсі українською, російською та англійською мовами. Усі твори було об’єднано одним спільним концептом – кольором. Авторки та учасниці творчої роботи прагнули продемонструвати життя людини з різних сторін. Перед гостями заходу постала жінка, яка пережила розлучення із коханою людиною, одинока дівчина, яка мріє мати дитину, та інші образи.

 

Read more

Четвер, 14 вересня 2017

Наукова краєзнавча конференція «Миколаївській області – 80: час, події, особистості»

Рейтинг користувача:  / 0

 

14 вересня в обласній науковій бібліотеці ім. О. Гмирьова відбулася наукова краєзнавча конференція «Миколаївській області – 80: час, події, особистості».

Участь у конференції взяли представники влади, науковці, викладачі, аспіранти, наукові співробітники музейних та архівних установ, краєзнавці, юні дослідники.

Учасників конференції привітали та побажали творчих успіхів і плідної праці головний спеціаліст управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації Ляндіна О. Г. та громадський діяч, член Національної спілки журналістів України Макарова Н. Л.

На пленарному засіданні кандидат історичних наук, доцент, член Миколаївської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Горбуров Є. Г. у своєму докладі зупинився на аспектах історичної правди як складової історичної свідомості, підкресливши, що науковцям та представникам ЗМІ необхідно більш ретельно та уважно підходити до оцінювання та подання інформації щодо певних подій, фактів та явищ.

Кандидат історичних наук, доцент, директор Навчально-наукового гуманітарного інституту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Бобіна О. В. акцентував увагу на розкритті поняття «політики пам’яті» та процесі декомунізації топоніміки Миколаєва.

 Роль Миколаївщини як території, привабливої для туризму та відпочинку висвітлила кандидат економічних наук, доцент, викладач Чорноморського Національного університету імені Петра Могили, голова правління ГО «Лідери туристичного бізнесу в Миколаївській області», Почесний працівник туризму в Україні Чичкалюк Т. О.

На боротьбі миколаївців за українську державу зупинився кандидат медичних наук, краєзнавець, голова Миколаївського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Марцінковський І. Б.

Начальник відділу інформації та використання документів Державного архіву Миколаївської області Мельник М. О. під час доповіді висвітлила історичні моменти адміністративно-територіального поділу Миколаївської області.

Історичний екскурс зробив молодший науковий співробітник Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» НАН України Бондаренко Д. В., розкривши роль Вікторівки-I в системі прикордонних святилищ Ольвійської держави VI - III ст. до нової ери.

Учасники секції «Історія області у дослідженнях науковців Миколаєва» розглядали питання щодо історії розвитку та сучасного стану різних галузей та сфер діяльності – промисловості, транспорту, медицини, туризму, освіти та культури регіону.

Під час роботи секції «Краєзнавчі розвідки молодих дослідників» миколаївські студенти та учні шкіл і гімназій представили напрацювання та краєзнавчі розвідки з історіографії, археології, джерелознавства та літературного краєзнавства, а також ознайомили присутніх з відомими постатями Миколаївського краю та історією населених пунктів області.

Read more

Фешн-салон «Краса – як стиль життя»

Рейтинг користувача:  / 0

 

З давніх-давен жінки прагнули бути доглянутими та красивими. У сучасному світі існує чимало засобів та джерел інформації, що допомагають жінкам зберегти молодість та вроду, завжди мати гарний вигляд.

13 вересня відвідувачі Відкритої мобільної бібліотеки стали учасниками імпровізованого салону краси. Бібліотекарі підготували гостям експозицію книжкових видань про сучасні зачіски, буденний та святковий макіяж, естетику нігтів, догляд за шкірою, натуральні та декоративні косметичні засоби. Запропоновані видання стануть добрими порадниками у світі моди та краси. Крім того, для маленьких модниць була проведена інтерактивна гра «Вдягни модну паперову ляльку».

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено