Четвер, 05 січня 2012Художники, які змінювали світ

Рейтинг користувача:  / 0

 

Хіба в змозі художник, нехай навіть і геніальний, вплинути на світ? Це питання мимоволі може виникнути, якщо прочитати заголовок нашої віртуальної виставки. Але давайте згадаємо особливості сприйняття живопису. Митець за допомогою кольору, композиції, світла картини передає глядачу власні почуття та думки, ділиться своїм сприйняттям світу. І часто відкриває нам невідомі грані світу або те, на що ми просто не звертали досі уваги. Відкриваючи незвідане глядачеві, художник змінює його власну картину світу, і, тим самим, змінює світ. В історії світового мистецтва були настільки потужні і геніальні художники, що про них без жодного перебільшення можна сказати - вони змінювали світ.

 

Для підтвердження цієї думки запрошуємо до невеличкої подорожі в історію живопису.

 

Read more

Презентація авторської методики музичної терапії викладача вищого музичного училища М.В. Матвєєвої «Музика душі»

Рейтинг користувача:  / 0

 

Лікувальне застосування музики має багатовікову історію. Ще тисячу років тому Авіценна лікував хворих музикою. У найдавніших свідченнях і документах, що дійшли до нас, музичне мистецтво фігурує як лікувальний засіб. Сучасними дослідженнями доведено, що вплив гармонійної музики сприяє процесам саморегуляції в організмі. Частіше методики музичної терапії впроваджуються професійними психологами, рідше їх створюють професійні митці: композитори, виконавці, художники. Саме тому авторська методика викладача по класу фортепіано Миколаївського вищого музичного училища М.В.Матвєєвої, презентація якої відбулась 17 грудня у читальному залі відділу документів з питань культури і мистецтв, викликала жвавий інтерес.

 

Read more

«Україна – ЄС: кроки назустріч»

Рейтинг користувача:  / 0

 

15 грудня 2011 року в рамках Європейського тижня (12-19 грудня) в приміщенні Центру європейської інформації Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова відбулася відеозустріч з експертом з європейської інтеграції на тему «Україна – ЄС: кроки назустріч». Як експерт виступила Любов Акуленко – голова Секретаріату Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

 

Під час відеозустрічі розглядалися питання Угоди про асоціацію в практиці ЄС (на прикладі України) та значення європеїзації для України (інституційна координація, регулювання енергетичної та авіаційної політики, захист довкілля, освіта).

 

Read more

Громадськість – реальна протидія корупційним проявам

Рейтинг користувача:  / 0

 

Корупція — це складне негативне явище, що перетворилось у глобальну проблему не тільки для України, але й для світового співтовариства в цілому.

 

Актуальному питанню сьогодення була присвячена публічна дискусія «Громадськість – реальна протидія корупційним проявам» у рамках роботи Центру доступу громадян до офіційної інформації органів державної влади, що відбулась 15 грудня у відділі документів з гуманітарних наук ОУНБім. О. Гмирьова. До розмови був запрошений представник міжнародної правозахисної організації Шарафанов Олександр Миколайович, який  детально відповів на запити слухачів. Особливе зацікавлення  учасників заходу –  студентів МНУ ім. В.О. Сухомлинського та Європейського університету – викликало обговорення випадків корупції у вищих навчальних закладах. Той факт, що сьогодні приблизно третина студентів по всій Україні задіяна у корупційних  послугах, пояснюється як тиском і вимаганням викладачів, так і тим, що "простіше дати хабар, ніж вивчити".

Read more

СПІВПРАЦЯ ЗАРАДИ УСПІХУ

Рейтинг користувача:  / 0

 

ОУНБ ім О. Гмирьова пов’язують багаторічні стосунки з Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Фахівцями лабораторії методики викладання мов і літератур було розроблено програму засідання творчої групи вчителів іноземних мов за темою «Формування професійного акме-розвитку вчителя іноземної мови на компетентнісній основі». 13 грудня 2011 р. у рамках цього засідання на базі відділу документів іноземними мовами було проведено День фахівця «Бібліотечні ресурси в процесі самоосвіти вчителя іноземної мови».

 

Нинішній стан суспільства вимагає підвищення якості підготовки учителів іноземної мови, вдосконалення їхніх фахових умінь, оскільки саме вміння у поєднанні зі здібностями є якісним показником професійності вчителя, його активної участі у навчально-виховному процесі. Добре відомо, що найважливішою умовою успішності самоосвітньої діяльності завжди було і залишається вміння роботи з книгою. Запропонований огляд книг з вивчення та методики викладання іноземних мов, а також огляд нових надходжень фахових періодичних видань викликав у присутніх жваву зацікавленість.

Read more

«Кращі знавці права Миколаївщини»

Рейтинг користувача:  / 0

 

Тиждень права, що проводиться в Україні, включає цілу низку соціально-значущих заходів, безпосередньо спрямованих на підвищення рівня правової культури населення, сприяння подоланню правового нігілізму в суспільстві та усуненню підстав для корумпованості правових інституцій.

 

Головне управління юстиції у Миколаївській області 7 грудня 2011 р. у рамках засідання Університету правових знань, що працює на базі відділу документів з гуманітарних наук ОУНБ ім. О. Гмирьова, ініціювало проведення юридичного брейн-рингу «Кращі знавці права Миколаївщини» між командами середніх та вищих учбових закладів Миколаївської області.

 

Read more

Як нас знайти!

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено