вересня 2012
Четвер, 27 вересня 2012
Тренінг «Е-урядування для молоді: просто про складне»
- Article Details
- Category Новини МЦДГ
Електронне урядування є одним з визначальних факторів адміністративної реформи, трансформаційних перетворень у діяльності органів державної влади, місцевих органівсамоврядування та їх взаємодії з громадськістю. Сьогоднігромадяни України мають потреби у створенні,накопиченні інформації та знань, вільному доступі до них, користуванні та обмінні, щоб повною мірою реалізовувати свій потенціал, сприяючи особистому розвитку та підвищенню якості життя країни.
Read moreТренінг «Е-урядування для молоді: просто про складне»
- Article Details
- Category Треннінги з е-урядування
Електронне урядування є одним з визначальних факторів адміністративної реформи, трансформаційних перетворень у діяльності органів державної влади, місцевих органівсамоврядування та їх взаємодії з громадськістю. Сьогоднігромадяни України мають потреби у створенні,накопиченні інформації та знань, вільному доступі до них, користуванні та обмінні, щоб повною мірою реалізовувати свій потенціал, сприяючи особистому розвитку та підвищенню якості життя країни.
У рамках роботи Центру доступу громадян до офіційної інформації органів державної влади відділу документів з гуманітарних наук 27 вересня відбувся тренінг «Е-урядування для молоді: просто про складне» за участю студентів навчально-наукового інституту історії і права МНУ ім. В.О. Сухомлинського, яких навчали сертифіковані тренери бібліотеки. Упродовж першої частини заходу слухачі познайомились з метою та завданнями Центру доступу громадян до офіційної інформації, офіційними сайтами органів державної влади та здійснили віртуальну екскурсію залами Верховної Ради України. Друга частина тренінгу передбачала самостійну практичну роботу з пошукувідповідей на певні запитання з використаннямофіційних сайтів.
До уваги усіх присутніх були представлені електронні презентації офіційних сайтів органів державної влади, відеоролик Центру доступу громадян до офіційної інформації органів державної влади та виставка видань, отриманих у рамках Програми сприяння Парламенту ІІ.
Read moreСереда, 26 вересня 2012
Відповідь для Ігоря
- Article Details
- Category Архів виконаних довідок
Ім'я: Ім'я: Ігор Дата: 2012/09/20 19:39:33
Повідомлення:
Доброго дня, прошу Вас надати таку інформацію.Чи є у фондах бібліотеки газета відомості Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за 2006-2012 роки ?
Дякую.
З повагою до Вас, Ігор
Відповідь:
На жаль, бібліотека не отримувала це видання.
Read moreВідповідь для Андрія
- Article Details
- Category Архів виконаних довідок
Ім'я: Ім'я: Андрей Дата: 2012/09/25 15:40:35
Повідомлення:
Ответьте, пожалуйста,получала ли библиотека в 2011г.периодическое издание: Професійно-технічна освіта в Україні.Нормативно-правове регулювання.
Відповідь:
На жаль, бібліотека не отримувала це видання.
Read moreВівторок, 25 вересня 2012
«Освіта за кордоном: погляд науковця та студента»
- Article Details
- Category Новини ЦЄІ
20 вересня 2012 р. у Центрі європейської інформації відбулася зустріч у форматі «живої книги» за темою «Освіта за кордоном: погляд науковця та студента». «Живою книгою» виступили викладачі вищих навчальних закладів міста Миколаєва, які відвідали країни Європи за освітніми програмами. Кандидат наук з державного управління, старший викладач кафедри соціальної роботи, педагогіки та психології ЧДУ ім. Петра Могили розповіла про особливості навчання в Республіці Польші,Матяж Світлана Володимирівна викладач кафедри перекладознавства факультету іноземної філології, Миколаївського державного університету ім. В.О.Сухомлинського, Шапочка Катерина Анатоліївна, яка розповіла про «Навчання у Швеції» та про програму «CAMP AMERICA».
Read moreПонеділок, 24 вересня 2012
Миколаївщина бібліотечна
- Article Details
- Category Загальні відомості про ЦБС Миколаївської області
Мережа бібліотек
Мережа бібліотек області на 01.01.2023 р. нараховує 446 діючих закладів (на 01.01.2022 р. – 459): 3 обласні, 80 міських, 363 сільські. Публічні бібліотеки з філіями створені у 31 територіальній громаді (ТГ), а окремі публічні бібліотеки функціонують у 21 ТГ.
4 адміністративні райони - 52 територіальні громади:
- Миколаївський район (центр м. Миколаїв) (19 ТГ): 145 бібліотеки;
-Баштанський район (центр м. Баштанка) (12 ТГ): 106 бібліотек;
-Вознесенський район (центр м. Вознесенськ) (13ТГ): 103 бібліотеки;
-Первомайський район (центр м. Первомайськ) ( 8ТГ): 92 бібліотеки.
Участь у міжнародних та всеукраїнських професійних
заходах в онлайн-форматі у 2022 р.:
Cвітове кафе з обміну досвідом «Уроки, отримані від румунських неурядових організацій та бібліотек» (бібліотеки Кривоозерської, Новобузької ТГ);
Бібліотечний марафон «Бібліотека і війна: тримаємо стрій!», ініційований Національною бібліотекою України ім. Ярослава Мудрого та ВГО «Українська бібліотечна асоціація» (бібліотеки Арбузинської, Березанської, Врадіївської, Мішково-Погрілівської, Новомар’ївської, Первомайської міської ТГ);
Форум міжнародного партнерства у рамках проєкту «Lib:продовження» від БФ «Бібліотечна країна» у партнерстві з ВГО «Українська бібліотечна асоціація» за підтримки програми The Black Sea Trust German Marshall Fund (Братська публічна бібліотека);
Всеукраїнська науково-практична конференція «Пам'ятки писемності та культури: вивчення, збереження, популяризація» (Братська публічна бібліотека);
Семінар «Світовий та український досвід в організації укриттів» у межах проєкту «Бібліотека як безпечне місце», що проводила ВГО «Українська бібліотечна асоціація» спільно з Goethe-Institut в Україні (Братська публічна бібліотека);
Другий Національний тиждень читання (бібліотеки Арбузинської, Баштанської, Березанської, Первомайської міської ТГ).
Проєктна діяльність бібліотек у 2022 р.:
Єланецька центральна бібліотека отримала перемогу у конкурсі проєктів соціальної дії в межах проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» за фінансової підтримки Британської Ради та Європейського Союзу спільно з досвідченими співзаявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа» та Херсонським регіональним благодійним фондом «Об’єднання». У рамках реалізації проєкту у 2022 р. облаштовано локацію для читання та проведення заходів біля Єланецькою ЦБ.
У 2022 р. КЗ «Публічна бібліотека» Веселинівської селищної ради завершив реалізацію проєкту «Трансформація Михайлівської сільської бібліотеки в сучасний, комфортний, мобільний центр місцевої громади» у рамках конкурсу соціальних проєктів від Elementum Energy – компанії-виробника енергії з альтернативних джерел. У результаті було замінено 7 вікон на енергозберігаючі металопластикові, відремонтовано електромережу, здійснено поточний ремонт приміщення, встановлено гіпсокартонну перегородку, що розділяє кімнату на дві частини: в одній розміщена бібліотека, в іншій – музей народного побуту.
У червні 2022 р. працівники Баштанської публічної бібліотеки долучилися до Всеукраїнського проєкту зі створення алеї Слави ЗСУ в місті «100 лілій в 100 громад – заради Перемоги!», яку ініціювала газета «Сільський Вісник» у партнерстві з Асоціацією сільських, селищних та об’єднаних громад України за підтримки компанії CIB Holland B. V. Також взяли участь у благодійній лотереї «Разом до Перемоги», яку організувала Баштанська міська рада до Дня Незалежності України. Кошти від цієї благодійної лотереї повністю були спрямовані на потреби Збройних Сил України.
Розвиток комп’ютерних технологій
В області комп’ютеризовано 336 бібліотек (75%), з них 248 (56%) – сільські бібліотеки-філії. Підключено до мережі Інтернет – 280 бібліотек (у т.ч. по сільських бібліотеках – 191). Організовано 214 Wi-Fi зон, у т. ч. 37% припадає на сільські бібліотеки.
На 01.09.2023 р. у переліку Мережа хабів «Дія. Цифрова освіта» зареєстровано 233 бібліотеки з 41 ТГ Миколаївської області, з них 37 бібліотек м. Миколаєва та 196 бібліотек області.
Надання послуг для ВПО у 2022 р.:
-підтримка освітнього процесу (Новобузька ПБ – онлайн-курси польської мови для вимушених біженців у Вроцлаві за участю викладача-волонтера, Братська ПБ – онлайн-уроки вчителів-переселеців з Вітовської громади на базі Інтернет-центру бібліотеки).
-юридична підтримка (Каравелівська сільська бібліотека Мішково-Погорілівської ТГ: онлайн-консультації з юристом «Актуальні питання сьогодення», Шевченківська публічна бібліотека Вільнозапорізької ТГ - зустрічі з адвокатом.
-створення пунктів незламності/ допомоги на базі бібліотек (Новоіванівська сільська бібліотека Баштанської ТГ, Братська ПБ, Іванівська сільська бібліотека-філія Врадіївської ЦБС, Кривоозерська ЦБ, Капустинська бібліотека-філія Мішково-Погорілівської ТГ).
Публічні бібліотеки – центри допомоги ВПО та підтримки ЗСУ
Арбузинська ТГ
Баштанська ТГ
Благодатненська ТГ
Врадіївська ТГ
Новомар’ївська ТГ
Казанківська ТГ
Костянтинівська ТГ
Кривоозерська ТГ
Read more
Четвер, 20 вересня 2012
«Миколаївщині – 75: історичний аспект»
- Article Details
- Category Новини
19 вересня 2012 р. у бібліотеці відбулася науково-практична студентська конференція «Миколаївщині – 75: історичний аспект». Захід присвячено 75-річчю з дня заснування Миколаївської області, що відзначається 22 вересня, а також Дню партизанської слави та 70-річчю утворення молодіжних підпільних організацій «Молода гвардія» і «Партизанська іскра». Організаторами конференції є навчально-науковий інститут історії та права Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського та відділ документів і наукових досліджень з питань краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова.
У заході взяли участь заслужений діяч науки і техніки України, доктор історичних наук, професор, директор навчально-наукового інституту історії та права МНУ ім. В.О. Сухомлинського М.М. Шитюк; кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України навчально-наукового інституту історії та права МНУ ім. В.О. Сухомлинського Є.Г. Горбуров; старший викладач навчально-наукового інституту історії та права МНУ ім. В.О. Сухомлинського О.О. Захарченко, а також співробітники Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова та студенти навчально-наукового інституту історії та права МНУ ім. В.О. Сухомлинського. Учасники конференції розглянули питання джерелознавства та історіографії Миколаївщини, актуальні проблеми дослідження підпільно-партизанського руху на Півдні України у 1941-1945 рр., висвітлили бойову діяльність молодіжних підпільних організацій «Молода гвардія» та «Партизанська іскра».
Read moreМережа центрів європейської інформації України оголошує загальноукраїнський конкурс фотографій «Діалог між поколіннями» в рамках відзначення європейського року активності людей похилого віку і солідарності поколінь
- Article Details
- Category Новини ЦЄІ
Європейська Комісія оголосила 2012 рік Європейським роком активності людей похилого віку і солідарності поколінь (European Year of Active Ageing and Solidarity between Generations). В цей рік поширюється інформація про шанси і виклики, пов’язані з довшою тривалістю життя, адже кожен день близько 200 тисяч осіб на планеті долають 60-річний рубіж. У суспільствах, де стрімко зростає кількість людей похилого віку, дуже важливо утримувати солідарність між поколіннями. Уряди європейських країн та інші зацікавлені сторони зосереджують свої зусилля на створенні умов, які сприятимуть діалогу поколінь та активності людей похилого віку.
Метою фотоконкурсу «Діалог між поколіннями» є привернення уваги громадськості до необхідності комунікації між поколіннями та людських цінностей.
Read more
Мережа центрів європейської інформації України оголошує загальноукраїнський конкурс фотографій «Діалог між поколіннями» в рамках відзначення європейського року активності людей похилого віку і солідарності поколінь
- Article Details
- Category Новини
Європейська Комісія оголосила 2012 рік Європейським роком активності людей похилого віку і солідарності поколінь (European Year of Active Ageing and Solidarity between Generations). В цей рік поширюється інформація про шанси і виклики, пов’язані з довшою тривалістю життя, адже кожен день близько 200 тисяч осіб на планеті долають 60-річний рубіж. У суспільствах, де стрімко зростає кількість людей похилого віку, дуже важливо утримувати солідарність між поколіннями. Уряди європейських країн та інші зацікавлені сторони зосереджують свої зусилля на створенні умов, які сприятимуть діалогу поколінь та активності людей похилого віку.
Метою фотоконкурсу «Діалог між поколіннями» є привернення уваги громадськості до необхідності комунікації між поколіннями та людських цінностей.
Середа, 19 вересня 2012
«Художні твори: погляд крізь магічний кристал образотворчого мистецтва»
- Article Details
- Category Новини
«Иллюстрируя литературное произведение, художник становится и соавтором, который, не искажая первоначального замысла, обязан сделать произведение более прекрасным, гармоничным, доступным еще большему числу людей».
В.А.Фаворський
У рамках регіональної виставки-форуму «Українська книга та преса на Миколаївщині», присвяченій 75-річному ювілею з дня заснування Миколаївської області, відділ документів з питань культури і мистецтв організував арт-зустріч «Художні твори : погляд крізь магічний кристал образотворчого мистецтва».
У арт-зустрічі взяли участь відомі миколаївські художники, значну частину творчості яких займає створювання ілюстрацій до художніх творів:
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено