Середа, 30 жовтня 2013
Презентація виставки «Музика, відбита у століттях»
- Article Details
- Category Новини
До золотої спадщини нотного фонду входять професійно вигравірувані нотні тексти найвідоміших російських музичних видавництв другої половини XIX ст. Ноти кінця ХІХ – поч. ХХ ст. посідають гідне місце й у фонді обласної бібліотеки і експонуються на виставці «Музика, відбита у століттях» у відділі науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданням.
Більшість нот, представлених на виставці, було видано першим російським нотовидавцем П.І. Юргенсоном. Свою діяльність він розпочав у 1861 р., відкривши у Москві власну видавничо-торговельну фірму, а у 1867 р. заснував першу в Росії нотопечатню. За час свого існування це музичне видавництво випустило безліч творів російських і зарубіжних композиторів. Воно стало першим і єдиним видавцем творів П.І. Чайковського. Серед нот видавництва П.І. Юргенсона, представлених на виставці, на особливу увагу заслуговують видання «Євгенія Онєгіна» П.І. Чайковського, «Романси для одного голосу» М. Балакірева, а також етюди австрійського піаніста й композитора Карла Черні.
Одним з відомих російських видавців музичних творів та торговцем нотами середини ХІХ ст. був друкар Ф.Т. Стелловський. Серед його видань - популярні твори російських та зарубіжних композиторів: опери та оркестрові твори, романси та пісні. Ф.Т. Стелловський був активним пропагандистом російської музики. У 1857 р. він набув право власності на видання усіх творів М.І. Глінки і вперше надрукував партитури кращих його опер «Життя за царя (Іван Сусанін)» та «Руслан і Людмила». Деякі видання нот пісень і романсів М.І. Глінки експонуються на виставці.
Read moreНагородження переможців обласного конкурсу «Золота Арфа»
- Article Details
- Category Новини
30 жовтня 2013 р. в бібліотеці пройшла 18-та урочиста церемонія нагородження переможців обласного конкурсу «Золота Арфа». Конкурс проводиться з метою національно - культурного відродження України, популяризації української мови та творів українських авторів, поліпшення роботи з творчою молоддю через виявлення та підтримку молодих поетів і прозаїків, формування у молоді патріотичних почуттів засобами літературного слова та надання їм допомоги у виданні книжок.
Організатором цього заходу традиційно виступив департамент освіти, науки та молоді облдержадміністрації. Переможці та лауреати конкурсу отримали Почесні дипломи та Відзнаки від журі, до складу якого увійшли відомі миколаївські поети та прозаїки: Д. Кремінь, В. Качурін, А. Маляров, Л. Чижова, В. Марущак.
Творча молодь отримала безліч побажань та настанов від старших колег, а також збірку, до якої увійшли найкращі твори учасників конкурсу.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено