Четвер, 03 вересня 2015
Літня подорож по сторінках історії мистецтва
- Article Details
- Category Новини
Під час спекотного та яскравого літа, коли так бажано відпочити, діяльність кіноклубу «Світ мистецтва: погляд майстрів кінематографа» у відділі з питань культури і мистецтв залишилася інтенсивною та насиченою.
У червні постійні відвідувачі кіноклубу познайомилися із творчістю художників братства Прерафаелітів. Це художне об’єднання було засноване в Англії у 1848 році. Усього було проведено три зустрічі з цієї тематики.
Творчість художників-прерафаелітів справила значний вплив на розвиток мистецтва багатьох країн. Більш глибоко пізнати їхній стиль, познайомитися з особистостями можна було не тільки за допомогою різноманітних альбомів, а й завдяки перегляду уривків з художнього фільму «Відчайдушні романтики» (режисери – Пол Гей, Дьярмуїд Лоуренс) та документального фільму «Прерафаеліти – вікторіанські революціонери» (режисер – Е. Хаттон).
Для більш глибокого сприйняття життя та творчості художників співробітниками відділу були запропоновані бесіди про лідера та одного з засновників братства – Данте Россетті, більш детально були розглянуті особливості стилю художників, окремою темою розмови були музи митців – Джейн Моррісон та Елізабет Сіддал, які були не тільки моделями для найкращих живописних творів прерафаелітів, але й яскравими творчими особистостями.
Прагнення прерафаелітів до щирості та натхненності у мистецтві, орнаментальні та сюжетні новації були предтечою формування нового стилю – модерну. Вплив братерства Прерафаелітів на формування модерну стало темою однієї із зустрічей клубу.
Заходи в клубі у серпні були присвячені найбільш революційному та потужному стилю мистецтва ХХ століття – модернізму. Зустрічі були різноманітні за формою та змістом. В інтелект-годині «Епоха модернізму: філософія, музика, живопис» взяли участь кандидат філософських наук В.І. Мітіна, кандидат мистецтвознавства, музикознавець О.М. Петренко, зав. відділом ДКМ Н.Ш. Громова. Розповідь Валентини Іванівні Мітіної була присвячена філософським ідеям А.Шопенгауера та Ф. Ніцше. Справжнім відкриттям для присутніх була доповідь про поетичну творчість Ніцше. Новій музичній мові епохи модернізму була присвячена бесіда Ольги Миколаївни Петренко. На прикладі творчості С. Прокоф’єва вона розповіла про новації у музичному мистецтві. Дуже цікавим був аналіз музикознавця стосовно Другої сонати С. Прокоф’єва, до того ж з музичними ілюстраціями у виконанні Ольги Миколаївни. Н.Ш. Громова представила електрону презентацію щодо напрямків модернізму в живопису.
Read moreКонцерт-тренінг «Музика в житті людини»
- Article Details
- Category Новини
Композитор Цезар Кюї говорив: «З'єднання поезії з музикою може збільшити силу враження тієї й іншої, довести її до вищої межі, а це і становить завдання мистецтва».
У справедливості цих слів можна було ще раз переконатися на концерті - тренінгу поета, музиканта, викладача Миколаївського державного вищого музичного училища М.В. Матвєєвої «Музика в житті людини», що відбувся 3 вересня в відділі документів з питань культури та мистецтв.
У програмі концерту гармонійно поєдналися мистецтво поезії, виконавська майстерність і педагогічна досконалість. Марина В'ячеславівна читала свої вірші, у її виконанні прозвучали «Вальс сі мінор» Ф. Шопена, «Хоральна прелюдія фа мінор» І.С. Баха, «Мазурка ля мінор» і «Мазурка до мажор» Ф. Шопена. Педагогічний дар висловився в умінні передати всієї аудиторії своє глибоке інтуїтивне розуміння музики.
Французький письменник Ромен Роллан говорив про вплив музики: «Музика, подібно дощу, крапля за краплею просочується в серце і оживляє його». Але особливо силу музики можна відчути, коли сам береш участь у процесі її відтворення. М. Матвєєва дала можливість кожному з присутніх виконати «Хабанеру» з опери Ж. Бізе «Кармен» на найпростіших інструментах: дерев'яних ложках, маракасах або за допомогою власних долонь, пальців або кулачків. Коли грав цей імпровізований оркестр, напевно, кожен відчув свою єдність не тільки з музикою, а й один з одним, наївна, чиста і трохи дитяча радість наповнила серця, пішли кудись турботи і тривоги. Подібну методику гри на шумових інструментах ще багато років тому використовував знаменитий педагог Карл Орф. Але тільки лише імпровізованим концертом програма тренінгів не обмежилася, учасники зустрічі змогли відчути ритм музики, зіставити його зі своїм внутрішнім ритмом, спробувати гармонізувати свій внутрішній ритм з музичним.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено