Четвер, 17 вересня 2015
Жила-була бібліотека…
- Article Details
- Category Новини
17 вересня у затишку Каштанового скверу співробітники відділу документів з гуманітарних наук запросили мешканців міста на імпровізований захід «Жила-була бібліотека…». Його гості познайомилися з цікавими фактами з історії існування різноманітних бібліотек світу, дізналися про незвичайні бібліотеки: космічні, міфічні та навіть бібліотеки-привиди.
Цікавим подарунком для відвідувачів став конкурс на написання кращої історії про бібліотеку, де кожен учасник відчув себе письменником, поетом або казкарем та отримав оригінальний приз.
Вже за традицією учасники написали добрі слова бібліотеці та її працівникам на бібліотечному «дереву побажань».
Read moreНауково-практичний семінар «Перша українська daisy-бібліотека»
- Article Details
- Category Новини
17 вересня у приміщенні бібліотеки відбувся науково-практичний семінар «Перша українська DAISY-бібліотека» в рамках міжнародного проекту зі створення першої української DAISY-бібліотеки для користувачів з глибокими ураженнями органів зору. Ініціатива реалізується Львівським обласним осередком ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» за підтримки «Svefi Academy» (Швеція), Міністерства культури України та Національного університету «Львівська політехніка».
Метою проведення семінару є залучення бібліотекарів до аудіювання літератури та створення першої DAISY - бібліотеки в Україні. Керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка» Оксана Потимко наголосила на нагальності проблеми та зауважила, що сьогодні в Україні функціонують лише 6 шкіл для незрячих дітей, де навчається 770 учнів, а ще 988 дітей перебувають поза межами освіти, бо не мають можливості вчитися далеко від дому.
Фахівці Центру - технік Петро Хімко, вчитель Виликомобінської ЗОСШ Галина Лищинська та інженер Марта Сидоряк - ознайомили з можливостями спеціальних технічних засобів (DAISY-плеєр), представили унікальні напрацювання інклюзивної освіти та розкрили деякі секрети виготовлення мультиплікаційних і художніх фільмів для особливих глядачів.
Під час семінару Оксана Потимко та Марта Сидоряк провели тифлотренінги «Рельєфна абетка» та «Мультиплікація для незрячих» з розпізнавання картинок на дотик, а також представили мультиплікаційний фільм з тифлокоментарем для незрячих глядачів. Наприкінці зустрічі до обласної бібліотеки було передане спеціальне програмне забезпечення для обслуговування користувачів з вадами зору.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено