Календар

<< < березня 2016 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31      

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
578
676
2346
16635
920483

Зараз на сайті

На сайті 414 гостей та немає учасників

Четвер, 24 березня 2016Видання з приватного книжкового зібрання адмірала М. П. Манганарі у фонді бібліотеки

Рейтинг користувача:  / 0

 

24 березня 2016 р. завідуюча відділом науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями Тетяна Серебрякова взяла участь у краєзнавчій розвідці «Брати Манганарі – видатні морські гідрографи», що відбулася у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького. Тетяна ознайомила присутніх із виданнями з приватного книжкового зібрання адмірала М. П. Манганарі, що зберігається у фонді ОУНБ ім. О. Гмирьова, та звернула увагу на коректурний примірник книги «Лоция Чёрного моря» (Миколаїв, 1851 р.), що була складена братами Єгором і Михайлом Манганарі. На сторінках даного видання збереглися написи і редакторські позначки упорядника. Понад півстоліття ця лоція служила основним посібником для моряків усього світу. Відомості, вміщені в ній, використовувалися під час складання перших радянських морських карт і лоцій.

Учасники заходу дізналися про книги з фонду обласної наукової  бібліотеки, що мають дарчі написи, адресовані адміралу. Ці видання представляють особливий інтерес, оскільки короткі строки автографа дозволяють розкрити професійні, громадські та особисті зв'язки М.П. Манганарі. На сторінках деяких примірників залишилися маргінальні помітки  адмірала - сліди роботи власника з книгою. Зауваження на полях олівцем, підкреслені слова або речення дозволяють дізнатися, що в книзі привернуло особливу увагу М.П. Манганарі.

Особиста бібліотека нашого земляка - важливе історико-культурне джерело, з якого можна почерпнути цінні відомості, в тому числі біографічного характеру. Книжкова колекція розкриває життєвий шлях адмірала, його особисті риси та темперамент.

Через роки ми пам'ятаємо про колишнього власника цих книг та вдячні за подарунок, завдяки якому користувачі сьогодні мають можливість працювати з цінними документами минулих століть.

 

Read more

У секторі документів іноземними мовами відбулося чергове засідання клубу перекладачів «Поліглот»

Рейтинг користувача:  / 0

 

24 березня  у секторі документів іноземними мовами відбулося чергове засідання клубу перекладачів «Поліглот». Цього разу презентувалася книга письменника і автора багатьох популярних робіт Е. Хейнонен«Эти незнакомые знакомые английские слова».

Що робити, коли прості англійські слова при перекладі складаються у нісенітницю? Радимо Вам прочитати цю книгу та дізнатися  нарешті, що вони означають насправді. За словами автора, головною метою створення такого довідника стало бажання в доступній формі розповісти про значення простих, часто вживаних англійських слів, і тим самим допомогти професіоналам та шанувальникам англійської мови вберегти себе від прикрих помилок та навчитися вживати слова в нових для себе значеннях.

 Обговорення наведених у книзі практичних прикладів перетворилося на жваву професійну дискусію. Члени клубу – перекладачі та викладачі англійської мови – зазначили, що саме такі книги здатні дати відповіді на безліч питань, що постають у процесі користування мовою за межами мовного середовища.

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

 

Read more

Відбулася презентація інформаційних ресурсів для студентів-філологів ІІІ курсу кафедри англійської філології МНУ ім. В.O. Сухомлинського

Рейтинг користувача:  / 0

 

24 березня у секторі документів іноземними мовами ОУНБ ім. О.Гмирьова відбулася презентація інформаційних ресурсів для студентів-філологів. Студенти ІІІ курсу кафедри англійської філології МНУ ім. В.O. Сухомлинського разом зі своїм викладачем Філіп’євою Т.І. завітали до сектору з метою ознайомлення з фаховою літературою та періодикою з питань мовознавтсва.

Для майбутніх вчителів англійської мови знання та користування професійною періодикою має важливе значення. «Іноземні мови», «Іноземні мови в школах України», «Иностранные языки в школе» та інші методичні та дидактичні видання є якісним джерелом інформації для професійної діяльності педагога.

На студентів-філологів справила враження наявність у фонді сектору літератури рідкісними мовами світу, як-от: аккадською, бірманською, гуджаратською, перською.

Представленна інформація, як зазначили студенти, є необхідною для написання наукових робіт та набуття гідної кваліфікації майбутнього вчителя.

Read more

Нові надходження до сектору документів іноземними мовами у 2015 р.

Рейтинг користувача:  / 0

 

 

2016 рік оголошений Роком англійської мови в Україні. І це зовсім не випадково. Іноземна мова міцно увійшла в наше життя. Неймовірно збільшилася кількість людей, які вже володіють іноземною мовою. Не менша кількість людей розуміє, що мова конче потрібна як у діловій сфері, так і в повсякденному житті. І тому все більше з’являється людей, які бажають вивчати мову. А вивчати можна по-різному: грунтовно – у вузі, з певною метою – на курсах, для розширення світогляду – самостійно.

Поповнення фонду сектору документів іноземними мовами здійснюється з урахуванням потреб як початківців, так і тих, хто займається мовою професійно.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено