Четвер, 05 травня 2016У бібліотеці вшанували пам'ять Героя України Сергія Кривоносова.

Рейтинг користувача:  / 0

 

5 травня у рамках інформаційно-комунікаційного проекту «Україна – моя Батьківщина» відбулася година-реквієм «Життя, мов спалах», присвячена пам’яті майора Сергія Кривоносова – єдиного миколаївського бійця АТО, який нагороджений званням Героя України. Сергій посмертно нагороджений Орденом «Золота Зірка» за виняткову мужність і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

На захід завітали вчителі й учні Миколаївської  загальноосвітньої  школи № 32, заступник командира II десантно-штурмового батальйону майор Олександр Ревенко, бійці 79-ої Миколаївської окремої десантно-штурмової бригади, студенти військової кафедри Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського, користувачі бібліотеки.

Учні-старшокласники школи, де навчався Сергій, представили результати своєї дослідницько-пошукової роботи. А директор Людмила Кривоногова розповіла про створення шкільного музею «Від учня – до героя», а також про відкриття меморіальної дошки на честь Сергія, що відбудеться незабаром.

Увазі гостей заходу була представлена виставка з публікаціями про Сергія Кривоносова та виданнями про воєнний конфлікт на Сході України.

Read more

«Жіноче обличчя» сучасної української прози

Рейтинг користувача:  / 0

 

Жіноча творчість у сучасному українському письменництві спирається на потужну літературну традицію, представлену такими іменами, як Леся Українка, Марко Вовчок, Олена Пчілка, Наталія Кобринська, Ольга Кобилянська, Олена Теліга, Ірина Вільде та інші. Однак лише на початку

90-х років ХХ століття вітчизняна жіноча проза усвідомлюється як літературний феномен, естетична цілісність.

Конкурс «Коронація слова» відкрив багато нових імен, що стали окрасою сучасної української літератури : Ірен Роздобудько, Марія Матіос, Марина Гримич, Дара Корній, Світлана Талан, Люко Дашвар та інші.

Українські письменниці – це особливий колорит української літератури. Вони пишуть так, як відчувають, при цьому популяризуючи українську мову й роблячи цим величезний внесок у її розвиток.

«Жіноча» проза має й певну специфіку, що, власне, і дозволяє виділяти цей шар літературного потоку в окремий рівень розвитку світової та національної літератури.

Вашій увазі представлено твори сучасних українських письменниць, що їх має у своїх фондах обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова.

 

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено