П'ятниця, 20 травня 2016
Відбулася веб-конференція за темою «Соціально-економічні аспекти Угоди про асоціацію з ЄС»
- Article Details
- Category Новини ЦЄІ
19 травня 2016 р. у Центрі європейської інформації Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова відбулася веб-конференція за темою «Соціально-економічні аспекти Угоди про асоціацію з ЄС». Захід відбувся за ініціативою Мережі Центрів європейської інформації України та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках кампанії «Я RE-ФОРМУЮСЬ європейцем» до Днів Європи в Україні.
Організатором заходу виступив Чернігівський Центр європейської інформації у співпраці з Сіверським інститутом регіональних досліджень та Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
Участь у заході, що відбувся на базі Центрів європейської інформації, взяли громадські діячі, дрібні сільгоспвиробники, власники домогосподарств, фермери, посадові особи органів місцевого самоврядування, державні службовці, журналісти з 5 міст України: Чернігова, Черкас, Миколаєва, Івано-Франківська, Старобільська.
Від Миколаївської області у веб-конференції взяли участь 30 осіб. Серед них: заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації В.П. Твердой, головні спеціалісти відділу зовнішньоекономічної діяльності департаменту економічного розвитку та регіональної політики облдержадміністрації Т.В. Колесник та О.О.Друца, голова експертно-громадської ради при міськвиконкомі І.М.Купрієвич та заступник голови ради О.М. Абрамов, представник інформаційного центру Європейського Союзу у м. Миколаєві, що діє на базі ЧДУ ім. П.Могили А.І. Кабаєва, дрібні сільгоспвиробники Миколаївщини – учасники Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, студенти Чорноморського державного університету ім. Петра Могили та Національного аграрного університету, бібліотечні фахівці.
Відкрили веб-конференцію директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, к. і. н. В. Бойко та директор проектів громадської організації «Сіверський інститут регіональних досліджень», к. філос. н. Л. Чабак, які підкреслили актуальність тематики обговорення, окреслили формат роботи та представили експертів з Латвії, Польщі та України.
Голова правління Латвійського центру сільських консультацій та освіти» Мартіньш Цімерманіс у своєму виступі «Як виживають дрібні сільгоспвиробники в ЄС, які преференції отримують» висвітлив історію шляху Латвії до ЄС, зокрема зупинився на аспектах підписання Угоди про асоціацію з ЄС, охарактеризував стан сільськогосподарської галузі в країні, наголосив на важливості розробки національної політики, представив складові Програми розвитку села на 2014-2020 рр. та назвав заходи, що фінансуються з метою розвитку дрібних господарств у сільській місцевості.
Викладач Університету соціальних і гуманітарних наук (Варшава, Польща) І. Любашенко у своєму виступі зупинився на питаннях: що таке Угода про асоціацію з ЄС? яких соціально-економічних аспектів стосується? як українському виробнику потрапити на ринки ЄС?
Практичні аспекти роботи малого та середнього агросектору в рамках Угоди про асоціацію з ЄС та ризики для дрібних виробників у своїх виступах висвітлили директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, к. і. н. В. Бойко та голова громадської організації «Центр сприяння розвитку громад» Р. Олексенко.
Після кожного виступу учасники з регіонів мали можливість задати питання експертам. Робота веб-конференції була досить плідною та конструктивною. Учасникам важливо було почути про досвід країн, що вже є членами Європейського Союзу, для того, щоб зрозуміти, які кроки має зробити Україна на цьому шляху та які перспективи та ризики виникають перед дрібними виробниками сільськогосподарської продукції.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено