Субота, 28 травня 2016Білоруські вечорниці в бібліотеці

Рейтинг користувача:  / 0

 

28 травня Миколаївське обласне національно-культурне товариство білорусів «Голас Радзіми» запросило до бібліотеки всіх, кому цікава і близька білоруська культура, на фольклорну літературно-музичну композицію «Запрашаем на вячоркі». Захід пройшов в рамках ХІІІ Обласного фестивалю слов’янських народів.  На «вячоркі» завітали почесні гості - Генеральний консул Республіки Білорусь в Одесі В. Филипчик, консул Республіки Білорусь в Одесі С. Мельгуй, депутат Миколаївської обласної ради Х. Гемаєв, представники національних товариств Миколаївської області.

 Запашний коровай, букети польових квітів, лавка , застелена килимами та рушниками, створили в залі атмосферу вечорниць. Цього вечора лунали вірші, приказки, загадки білоруською мовою, записи пісень у виконанні білоруських співаків. Активісти товариства виконували народні пісні, а  аудиторія із радістю їм підспівувала. А до запального білоруського народного танцю «Лявоніха» приєдналися усі бажаючі і навіть консул Республіки Білорусь.

Глядачі дізналися про традиції і звичаї білорусів, переглянули виставку книг, періодики, виробів народної творчості. По завершенні вечорниць гостей частували цукерками та короваєм.

Read more

Найбільший урок з англійської мови у Світі!

Рейтинг користувача:  / 0

28 травня в Україні пройшов найчисленніший в історії країни урок англійської мови, що спробував перевершити існуючий світовий рекорд Книги рекордів Гіннеса. У цей день по всій країні одночасно відбувся інтерактивний урок англійської мови у форматі розмовного клубу. Він транслювався у прямому ефірі в Інтернеті зі Львова, звідки всіх учасників привітав посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Паєт.

Щоб побити попередній рекорд, Україні необхідно було зібрати 9 тис учасників. Учасником заходу міг стати будь-хто, незалежно від місця проживання та рівня володіння англійською мовою. Для цього достатньо було лише мати бажання вивчати англійську мову та приєднатися до вже існуючої групи учасників у власному місті.

Дану ініціативу було підтримано Посольством США в Україні, Британською Радою в Україні, Американським домом у м. Київ, ініціативою GoGlobal та 28 бібліотечними ресурсними центрами «Вікно в Америку» по всій Україні.

Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова та бібліотечний інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» також підтримали дану ініціативу. Учасниками уроку були активні відвідувачі бібліотеки та англійського розмовного клубу «Діалог», викладачі та студенти миколаївських вищих навчальних закладів, учні миколаївської спеціалізованої школи № 22 та гімназії №2 з поглибленим вивченням англійською мови.

Альона Павленко, волонтер бібліотеки і центру «Вікно в Америку», виступила лідером заходу. Урок був розроблений представниками ініціативи GoGlobal та проводився за єдиним планом, що передбачав ряд цікавих питань для обговорення.

На початку уроку вона пояснила, що таке модальна конструкція “would rather”, провела опитування серед учасників, щоб закріпити розуміння терміну. Учасники відповідали на запитання та приводили приклади правильного вживання виразу “would rather.”

Далі засідання проводилося у форматі «Speed English» (швидка англійська). Усі учасники були поділені на пари. Обговорення питань тривало у парі 2 хвилини, після чого відбувалася зміна партнера.

Згідно з умовами для фіксування рекорду були задіяні спостерігачі, розпорядники та хронометристи, які виконували функції незалежних суддів та слідкували за дотриманням правил проведення уроку. Процес проведення уроку від самого початку до його закінчення також фіксувався на відео- та фотокамери. Щоб рекорд був зафіксований, відео та фото були завантажені на сайт ініціативи GoGlobal разом з заявами розпорядників та спостерігачів.

Кожен зареєстрований на сайті ініціативи учасник мав змогу взяти участь у розіграші призів у номінаціях: «Найстарший учасник», «Наймолодший учасник», «Найкраще фото», «Найкреативніше використання лого проекту «Україна Speaking», «Найнезвичайніше місце проведення уроку», «Найбільше місце зустрічі за межами Львова». Після завершення заходу було зроблене групове фото.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено