Середа, 01 червня 2016
«Рідний край малюємо без фарб»
- Article Details
- Category Новини
1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. У цей день діти міста завітали до ART-кемпу «Рідний край малюємо без фарб», що відбувся у Каштановому сквері у рамках діяльності Мобільної бібліотеки.
ART-кемп став простором для ідей та творчості, де присутні дізналися про природні ресурси краю, а також взяли участь в інформ-грі «Лікарські рослини нашої країни». Завідуюча відділом документів і наукових розвідок з питань краєзнавства В. М. Жевнер ознайомила учасників заходу з незвичайними, але усім доступними матеріалами, що ми зустрічаємо у природі та що їх можна використовувати у образотворчому мистецтві. Для всіх бажаючих був проведений майстер-клас з флористики, де діти та дорослі «малювали» рідний край без фарб. Що може бути приємніше і шляхетніше природного матеріалу – трохи натхнення та творчості і засушені листя, квіти, насіння соняшника, крупа перетворилися на оригінальні картини з незвичайною текстурою.
Під час заходу учасники розширили свій погляд на мистецтво, до того ж така робота стала надзвичайно корисною для дітей, оскільки вона розвиває дрібну моторику та увагу.
Read more«Бібліотек@ - старт до успішного навчання»
- Article Details
- Category Новини
Ось і закінчилася шкільна пора, попереду – літо. Саме час завітати до бібліотеки. Старшокласники загальноосвітньої спеціалізованої школи № 22 з поглибленим вивченням англійської мови вже традиційно перші дні літньої практики присвячуюють знайомству з бібліотекою.
1 червня 2016 р. десятикласники відвідали сектор документів іноземними мовами. Бібліотечні уроки за темою «Бібліотек@ - старт до успішного навчання» ознайомили з організаційною структурою бібліотеки, її інформаційними ресурсами, навчили користуватися каталогами та електронними базами даних, розширили уявлення школярів про можливості та джерела пошуку інформації. А напередодні іспитів став у пригоді бібліографічний огляд «Бібліотек@ – твій помічник у підготовці до ЗНО» .
Цікавим завершенням уроків стала оглядова екскурсія бібліотекою.
Read more«Філософська абетка: арт-формат»
- Article Details
- Category Новини
Фонд бібліотеки поповнився незвичайним виданням – книгою «Філософська абетка: арт-формат», що її подарувала автор та упорядник – доктор педагогічних наук, доцент, завідуюча кафедрою філософії Київського національного університету культури і мистецтв (КНУКіМ) Катерина Михайлівна Кириленко. Презентувала та передала видання заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри дизайну факультету мистецтв Миколаївської філії КНУКіМ І.Г. Черкесова.
Книга, що є підсумком спільних зусиль студентів та викладачів кафедри філософії та кафедри графічного дизайну і реклами, нещодавно була презентована в КНУКіМ.
«Філософська абетка: арт-формат» - результат унікального творчого проекту, що тривав в університеті протягом 5 років. У процесі вивчення курсу філософії студенти різних факультетів університету (кіно- і телебачення, дизайну та реклами, журналістики і міжнародних відносин, готельно-ресторанного і туристичного бізнесу, хореографічного мистецтва) брали участь в інтелектуальному флешмобі на тему «Найбільш філософська буква української абетки». Студенти писали короткі філософські есе та супроводжували їх творчими роботами - малюнками, аплікаціями, витинанками, що виконані у найрізноманітніших техніках. На 80-ти сторінках книги міститься 220 малюнків, 216 студентських есе та 197 робіт студентів. У ній поряд зі студентськими роботами, через які розкривається вся українська абетка, міститься 21 малюнок відомої абетки Георгія Нарбута – українського художника-графіка, ілюстратора, одного з засновників Української Академії Мистецтв.
Дана книга буде цікава широкому колу читачів. Шанувальники мистецтва більше дізнаються про мистецтво графічного дизайну та шрифту, ті, хто захоплюється філософією, знайдуть цікаві міркування. Але головне – оригінальна концепція видання, що сприяє більш глибокому світосприйняттю та пізнанню рідного мистецтва.
Сподіваємося, що до цього експерименту приєднуються й студенти миколаївських вузів, що сприятиме навчанню інноваційного мислення та подальшому розвитку освіти і науки у нашому місті.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено