Вівторок, 06 вересня 2016День фахівця «Образ козацтва в мистецтві»

Рейтинг користувача:  / 0

 

6 вересня у відділі документів з питань культури і мистецтв відбувся День фахівця за темою «Образ козацтва в мистецтві». Головною його метою було розкриття історичної ролі козацького руху у розвитку української культури та його відображення у сучасному мистецтві. Захід був організований спільно з Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти для викладачів спеціалізації «Художня культура».  

У рамках Дня фахівця відбулася лекція-обговорення музикознавця, доцента кафедри мистецтвознавства, кандидата мистецтвознавства О.М. Петренко на тему «Вплив козацтва на мистецтво минулого та сучасного». У її виконанні пролунали фортепіанні інтерпретації козацьких пісень того часу, були продемонстровані відеозаписи відомих виконавців героїчних пісень та дум, які жили й творили у ХХ-ХХІ ст.

Співробітники відділу документів з питань культури і мистецтв  ознайомили присутніх із різноманітними інформаційними ресурсами (книгами, періодичними та нотними виданнями) з питань розвитку козацтва в історичному та мистецтвознавчому контексті.

 

Read more

«Архітектура – теж літопис світу»

Рейтинг користувача:  / 0

 

Важливе місце в житті людини посідає архітектура — «кам'яний літопис світу», в якому втілилися провідні ідеї минулого і сучасності, колективний геній народів, їхні слава і гордість. Архітектура становить одну з найважливіших частин та матеріальних засобів існування людства. Її художні образи відіграють значну роль у духовному житті суспільства.

6 вересня у Каштановій бібліотеці відбувся захід «Архітектура – теж літопис світу». Відвідувачі дізналися цікаві факти з історії архітектури, ознайомилися із світлинами архітектурних обєктів, мали змогу розглянути макет будівлі Одеського Національного Академічногого театру опери і балету, що є пам’яткою архітектурної спадщини кінця XIX століття.

Присутні також заново відкрили для себе старий Миколаїв з його чудовими будинками, затишними скверами, неповторна індивідуальність яких заслуговує на особливу увагу.

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

 

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено