Середа, 21 вересня 2016Зустріч з головою Молодіжної колегії при Миколаївській облдержадміністрації

Рейтинг користувача:  / 0

 

21 вересня відбулася зустріч із головою Молодіжної колегії при Миколаївській облдержадміністрації, студентським президентом Миколаївської філії вищого навчального закладу "Європейський університет" Денисом Яковуником.

Відбулося обговорення нового спільного проекту, у рамках якого у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства щомісяця проходитимуть засідання студентської молоді «Лідери студентського руху Миколаївщини». Мета проекту – долучити якомога більше молоді до вивчення історії краю та читання, популяризація книг про Миколаївщину, оскільки 2017 рік – ювілейний для області.

У планах молоді та бібліотеки – проведення краєзнавчих акцій з популяризації читання, підготовка відеороликів, флешмобів, «круглих столів», науково-практичних конференцій, а також організація зустрічей з істориками, краєзнавцями, відомими діячами міста та області.

Read more

Відбулася конференція «Іван Франко – письменник, мислитель, вчений»

Рейтинг користувача:  / 0

 

21 вересня у відділі документів з гуманітарних наук відбулася науково-практична конференція «Іван Франко – письменник, мислитель, вчений», присвячена 160-річчю від дня народження  Великого Каменяра. У заході взяли участь  науковці Миколаївського краєзнавчого музею, театральні діячі, викладачі та студенти  МНУ ім.. В.О. Сухомлинського та ЧДУ ім. Петра Могили, які обговорили актуальні питання сучасного франкознавства.

Про Івана Франка як дослідника в галузі українського літературознавства йшлося в доповіді кандидата філологічних наук, доцента кафедри української філології, теорії та історії літератури ЧДУ ім. Петра Могили В.М. Руссової. У ході наукового діалогу також були розглянуті  давньоукраїнські мотиви у творчості Франка.

Безцінну творчу спадщину  письменника - прижиттєві та рідкісні  видання, що зберігаються в обласної бібліотеці та є літературною й національною гордістю України, представила завідуюча відділом науково-дослідної роботи з рідкими і цінними виданнями Т.В. Серебрякова. З рідкісними виданнями Франка, що зараз експонуються  у  Миколаївському краєзнавчому музеї, познайомила старший науковий співробітник музею І.І. Олександренко. 

Жваве зацікавлення викликала доповідь кандидата філологічних наук І.Ю.Берези, яка розповіла про жінок у житті Франка та  їхній влив  на творчість письменника. «Тричі мені являлася любов», - так скаже у своєму  вірші поет. Саме цей твір, що став окрасою заходу,  пролунав у виконанні миколаївського актора, драматурга та режисера М.А. Євтушенко.

Учасники конференції прийшли до висновку, що безцінні твори Івана Яковича  Франка – це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть, з чого черпають сили і надії.

Read more

Відбувся фешн-подіум «Вишиванка: від задумки до втілення»

Рейтинг користувача:  / 0

 

Українська вишиванка - самовираження українського народу, вона є відображенням цінностей, традицій, культури та історії, ланцюгом минулого, сьогодення і майбутнього для кожного свідомого громадянина. Ми, сучасні українці,є ланкою між минулим нашої нації з її історією та традиціями і нашим майбутнім. І цим заходом ми хочемо показати, що символ нації - вишиванка - завжди була, є і буде необхідним для міцності української держави.

21 вересня 2016 р. у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук відбувся фешн-подіум «Вишиванка: від задумки до втілення» для учнів дев’ятих класів ЗОШ №39 та ЗОШ-інтернату №4. Метою заходу було ознайомлення учнів шкіл із професією моделіста-конструктора.

Керівник театру мод «Елегант», викладач Бєлінська О. Г. ознайомила присутніх з історією розвитку сорочки-вишиванки та розповіла про давню функцію її як оберега, адже здавна вишита сорочка виконувала  важливу місію охорони людини від потойбічних сил. Орнаменти на вишиванках та рушниках несуть у собі глибокий зміст, корені якого сягають ще у слов’янську міфологію. 

Студентки Миколаївського державного вищого професійного училища технологій та дизайну продемонстрували  сучасні версії сорочки-вишиванки. На подіумі була представлена авторська колекція одягу, створена майстринями училища. 

Увазі присутніх була запропонована книжкова виставка «Чарівна краса вишиванки».

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено