Четвер, 20 жовтня 2016
Т.В. Серебрякова взяла участь у науково-практичній конференції «М.С. Грушевський – творець української держави»
- Article Details
- Category Новини
20 жовтня 2016 р. завідуюча відділом науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями Т.В. Серебрякова взяла участь у науково-практичній конференції «М.С. Грушевський – творець української держави», присвяченій 150-річчю від дня народження видатного українського історика і політичного діяча. Захід відбувся на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Т.В. Серебрякова ознайомила учасників конференції з виданнями творів М.С. Грушевського, а також літературою про його життя і творчість, що зберігається у фонді бібліотеки. Зокрема, вона розповіла про прижиттєве видання «Ілюстрованої історії України» (Київ, 1917 р.), що займає важливе місце у творчому доробку вченого. В ній на основі величезної джерельної бази дослідник створив масштабну й багатопланову картину життя українського народу в різні періоди історії. На початку ХХ ст. праця користувалася великою популярністю серед читачів та неодноразово перевидавалася. Присутні також дізналися про багатотомне видання «Історії України-Руси» (Київ, 1991–1998 рр.), де найбільш повно відображені наукові та громадсько-політичні погляди дослідника, а також повне зібрання творів М.С. Грушевського у 50-ти томах.
Учасники заходу переконалися у тому, що творчий доробок М.С. Грушевського вражає своїм тематичним діапазоном, енциклопедичністю, фундаментальністю. Для сучасного покоління праці дослідника мають важливе наукове і патріотично-виховне значення.
Read moreХ Миколаївська обласна краєзнавча конференція «Історія. Етнографія. Культура. Нові дослідження»
- Article Details
- Category Новини
20 жовтня 2016 р. у бібліотеці розпочала роботу Х Миколаївська обласна краєзнавча конференція «Історія. Етнографія. Культура. Нові дослідження». Організаторами конференції виступили управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, Миколаївський обласний краєзнавчий музей, Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова.
Цьогорічна конференція зібрала науковців та краєзнавців з Києва, Одеси, Миколаєва та Миколаївської області. Вражає склад та науковий рівень учасників, серед яких 9 професорів та 31 кандидат наук. Загалом на конференції представлено 76 доповідей, що розкривають нові дослідження нашого краю.
У рамках пленарного засідання, що традиційно відбулося в обласній науковій бібліотеці, учасників конференції привітав начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації М. Ф. Димитров. Директор Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова В. В. Агаркова підкреслила важливість співпраці бібліотеки з науковими установами, проведення спільних заходів та вручила відзнаку «Преміум-партнер бібліотеки» колективу Миколаївського обласного краєзнавчого музею. Директор Миколаївського обласного краєзнавчого музею В.В. Михайлов подякував бібліотеці за плідне партнерство та передав до її фондів нові наукові видання музею. Він оголосив конференцію відкритою та побажав учасникам продуктивної роботи.
На пленарному засіданні виступили: к. і. н., член Національної спілки краєзнавців України Є.Г. Горбуров, д. і. н., професор, завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Чорноморського національного університету імені Петра Могили, голова Миколаївської обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.П. Тригуб, старший викладач кафедри українознавства Миколаївського національного аграрного університету С.В. Стужук.
Конференція продовжила роботу на базі музею та бібліотеки у рамках 8 секцій: «Джерелознавство та історіографія Миколаївщини», «Археологія та прадавня історія», «Миколаївщина в контексті всесвітньої історії», «Історія краю», «Матеріальна та духовна культура Миколаївщини», «Видатні постаті краю», «Природа Миколаївщини: її дослідження, використання та охорона», «Музейна справа».
Read moreВідбулося чергове засідання клубу любителів поезії «Поетичний зорепад»
- Article Details
- Category Новини
20 жовтня члени літературних об’єднань міста, поети-початківці та любителі поезії зібралися на чергове засідання клубу «Поетичний зорепад».
Зустріч відбулася у розпалі найкрасивішої пори року, що оспівана музикантами, художниками, поетами. Відкрився поетичний вечір інсценуванням авторського вірша Валентини Карпуніної «Зустріч у театрі», що підготували студенти Миколаївського коледжу культури та мистецтв Юлія Колесник та Владислав Михайлюк.
У теплій та дружній обстановці члени клубу із задоволенням спілкувалися, декламували власні поезії про осінь, співали ліричні пісні, насолоджувалися романсами й жартівливими піснями у виконанні бардів Віктора Панченка та Віталія Файди.
Read more
Відбулося засідання наукової студії «Раціональне використання водних ресурсів»
- Article Details
- Category Новини
20 жовтня у бібліотеці у рамках постійно діючої наукової студії «Освіта Миколаївщини: нові наукові орієнтири» відбулося засідання за темою «Раціональне використання водних ресурсів». Метою зустрічі стало обговорення стану водних ресурсів регіону, а саме питань щодо: еколого -економічних проблем природокористування, нових проектів та програм щодо охорони та раціонального використання водних ресурсів, забезпечення якості питної води, проблем розробки та впровадження очисних споруд.
Участь у заході взяли представники влади та громадських організацій, науковці, викладачі та студенти 6-ти вищих навчальних закладів міста.
Наукову студію відкрила начальник відділу регуляторної та дозвільної діяльності Управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації Л. В. Пугач, яка охарактеризувала стан водних ресурсів Миколаївщини, підкреслила актуальність їхнього збереження та раціонального використання. Сучасний підхід до управління водними ресурсами по басейновому принципу та систему моніторингу водних тіл відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви ЄС представила заступник начальника відділу водних об’єктів, використання водних ресурсів та моніторингу Південно-Бузького басейнового управління водних ресурсів С. А. Долганова.
Доктор біологічних наук, професор, завідуючий кафедрою біології та екології Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського І. В. Наконечний у своєму виступі наголосив про сучасний стан лиману «Тілігульський» та способи покращення його водопостачання.
Про раціональне використання біологічних ресурсів Дніпровсько-Бузького лиману у виступі «Продуктивність екосистем в контексті переходу до збалансованого розвитку» зазначив аспірант кафедри екології та природокористування Чорноморського національного університету ім. Петра Могили Є.М. Безсонов.
«Проблема якості питної води в м. Миколаєві» - таку назву мав виступ викладача кафедри екології та природокористування Чорноморського національного університету ім. Петра Могили Д.О. Крисінської. Вона навела статистичні дані щодо забруднення питної води хімічними елементами, відмітила вплив неякісної води на здоров’я людини та запропонувала перехід до будинкової системи доочистки питної води.
Про вплив на екосистему регіону водосховищ та роль громадськості в питаннях контролю за станом та використанням водних ресурсів сказала у своєму виступі голова Миколаївського клубу сприяння сталому розвитку та побудові громадського суспільства (МК «Спільні дії») А. О. Галкіна.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено