жовтня 2016
Четвер, 27 жовтня 2016
«Найвища технологія ХХІ століття: дитина, яка читає»
- Article Details
- Category Новини
27 жовтня заступник директора з наукової роботи Н.В. Моісеєва та завідуюча відділом документів з гуманітарних наук М.В. Саричева взяли участь у засіданні обласного «круглого столу» за темою «Найвища технологія ХХІ століття: дитина, яка читає», що відбувся у приміщенні Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна. «Круглий стіл» організований Миколаївською обласною бібліотекою для дітей ім. В. О. Лягіна спільно з Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Модератором виступила канд. пед. наук, доцент, завідувач кафедри теорії і методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Гич Г.М.
Учасниками заходу були представники влади та громадськості, директори та провідні спеціалісти обласних, міських, районних та шкільних бібліотек Миколаївщини, викладачі навчальних закладів, письменники та видавці.
Захід відбувся у дискусійному форматі, на розгляд присутніх був представлений перелік важливих питань щодо: проблеми залучення дітей до читання, способів сприйняття інформації дітьми та форматів читання, специфіки читання дівчат та хлопчиків, ролі школи та бібліотеки у керівництві читанням та формуванні дитячого світогляду тощо.
У роботі «круглого столу» за допомогою скайп-зв’язку взяла участь професор кафедри видавничої справи та редагування Української академії друкарства, доктор наук із соціологічних комунікацій Огар Є. І., яка розповіла про ринок сучасної української літератури для дітей.
На засіданні був представлений досвід ОУНБ ім. О.Гмирьова щодо активізації читання у віртуальному просторі Інтернет за допомогою професійного блогу «Книжковий континент».
Read moreСереда, 26 жовтня 2016
«Підводне каміння договорів купівлі-продажу»
- Article Details
- Category Новини
26 жовтня відділ документів з гуманітарних наук запросив студентів Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, Чорноморського національного університету імені Петра Могили та Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв на семінар-практикум «Підводне каміння договорів купівлі-продажу», що відбувся у рамках роботи Університету правових знань. У заході взяли участь фахівці Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області.
Захід відкрила перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області І. В. Фірсова, яка розповіла про правові аспекти укладання договорів купівлі-продажу та познайомила з послугами, що надає управління юстиції у цій сфері. Також звернула увагу присутніх на необхідності проведення повного юридичного аналізу будь-яких договорів з фахівцем юридичної сфери задля уникнення зайвого клопоту і фінансових втрат. Провідний спеціаліст відділу систематизації законодавства правової роботи та правової освіти управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти А. В. Гаврильчук познайомила присутніх з видами договорів купівлі-продажу, проконсультувала щодо особливостей укладання цих угод, озвучила перелік юридичних ризиків та попередила про так звані «підводні камені» договорів купівлі-продажу.
Зустріч показала, що професійно укладений договір купівлі-продажу будь-якого товару забезпечить захист прав покупця та може захистити родину від неприємних ситуацій в подальшому житті. Наприкінці семінару відвідувачі із задоволенням взяли участь у правовій вікторині, що показала рівень їхньої обізнаності в юридичних поняттях. Також присутні змогли переглянули виставку літератури з фонду бібліотеки «Договори купівлі-продажу в Україні: правові гарантії».
Read more
Національні парки світу
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
На нашій планеті багато приголомшливих місць, що століттями зберігають свою красу та неповторність. Унікальні пейзажі природи є найцікавішими перлинами природно¬-культурної спадщини і потребують відповідної охорони. З метою збереження природи цих рідкісних місць їм надано статус природоохоронних територій. Такі краєвиди збереглися у вигляді заповідників, до яких належать і найбільші національні парки світу. Кожен такий парк має свій тип ландшафту, представлений оригінальною сукупністю мальовничих куточків природи.
Пропонуємо вам ознайомитися з виданнями про парки світу, що містять у собі природні комплекси і об'єкти, мають особливу, історичну та екологічну цінність.
Read moreПонеділок, 24 жовтня 2016
Українське козацтво у творах мистецтва
- Article Details
- Category Новини
Образи українських козаків завжди надихали митців на створення справжніх шедеврів мистецтва. З глибини віків до нас дійшли зображення войовничого й водночас поетичного козака Мамая, що їх можна побачити на старовинних народних малюнках. Відомі класики українського образотворчого мистецтва М. Пимоненко, С. Васильківський, М. Дерегус, сучасні майстри живопису Ф.Гуменюк, С. Якутович та багато інших художників присвячували свої полотна славетній історії українського козацтва. Ілюстрації усіх цих творів зберігаються у фонді відділу документів з питань культури і мистецтв.
Відображенню українського козацтва у творах образотворчого та музичного мистецтва був присвячений День фахівця для викладачів світової художньої культури загальноосвітніх шкіл, проведений 24 жовтня у відділі документів з питань культури і мистецтв спільно з методистами Миколаївського інституту післядипломної педагогічної освіти. Надзвичайне різноманіття цікавих фактів було запропоноване слухачам лектором, музикознавцем, кандидатом мистецтвознавчих наук О.М. Петренко. Її доповідь супроводжувалася виконанням на фортепіано творів М.В. Лисенка «Думка-шумка», «Запорізький марш», ілюстраціями зразків живопису. Спеціально до заходу бібліотекарі підготували книжково-ілюстративну виставку «Образ українського козацтва в образотворчому та музичному мистецтві» з фондів ОУНБ ім. О. Гмирьова.
Read moreНеділя, 23 жовтня 2016
Відбувся майстер-клас «Супутники улюблених книжок: створюємо оригінальні книжкові закладки своїми руками»
- Article Details
- Category Новини
У кожного з нас є книги, які переглядаються щодня. Це довідники, підручники, збірники кулінарних рецептів, томик творів улюбленого письменника, а також особисті щоденники, блокноти тощо. Для користування такими виданнями доречні закладки. Закладка – хоч і маленька, але дуже корисна річ. За її допомогою зручніше читати книжки і швидко знаходити в них потрібну сторінку. У наш час у магазині можна придбати вже готову яскраву закладку. Проте оригінальна закладка, зроблена своїми руками, буде виглядати у вашій улюбленій книзі або щоденнику набагато привабливіше.
23 жовтня у рамках творчої ініціативи «Вихідний день – у бібліотеці!» відбувся майстер-клас «Супутники улюблених книжок: створюємо оригінальні книжкові закладки своїми руками». Присутні дізналися про історію виникнення та еволюцію книжкових закладок, а також навчилися створювати практичні закладки з кольорового паперу у техніці «орігамі» та за допомогою аплікації. Учасники заходу зробили об’ємні закладки у вигляді олівця, серця, чайної чашки, з заварювальним пакетиком на нитці, кінчик якої разом з папірцем-биркою виглядає з книги. Незвичайними вийшли трикутні закладки, що їх можна надіти на куточок певної сторінки.
Гостям дуже сподобалися чудові дрібнички, створені власними руками. Вони зізналися, що під час заняття у них з’явилися ідеї для виготовлення незвичайних закладок, адже інтерпретацій цього книжкового аксесуара безліч.
Read moreВідбулася зустріч з відомим бардом Юрієм Любаровим
- Article Details
- Category Новини
У відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства у рамках творчої ініціативи «Вихідний день – у бібліотеці!» 23 жовтня відбулася зустріч з відомим бардом, головним режисером регіонального телебачення та багатьох всеукраїнських фестивалів, письменником, краєзнавцем, керівником дитячого містечка «Казка» Юрієм Любаровим (творчий псевдонім - Йосич).
Співробітники бібліотеки представили присутнім цікаві факти з творчого життя автора-виконавця, провели веселу зустріч з користувачами мережі «Facebook». Учасники заходу прослухали нові та улюблені відомі пісні автора, уривки з п’єс, що були поставлені на сцені обласного Палацу культури, жарти, сатиричні та гумористичні вірші у його виконанні. Співробітники відділу підготували виставку творів та статей Юрія Любарова як відомого журналіста.
Зустріч створила гарну атмосферу та підняла настрій усім, хто завітав до бібліотеки.
Read moreП'ятниця, 21 жовтня 2016
Хроніка культурного життя Миколаївської області за вересень 2016 р.
- Article Details
- Category Хроніка культурного життя області
УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ
МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
ІМ. О.ГМИРЬОВА
ХРОНІКА
КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЗА ВЕРЕСЕНЬ 2016 р.
Read more
Четвер, 20 жовтня 2016
Т.В. Серебрякова взяла участь у науково-практичній конференції «М.С. Грушевський – творець української держави»
- Article Details
- Category Новини
20 жовтня 2016 р. завідуюча відділом науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями Т.В. Серебрякова взяла участь у науково-практичній конференції «М.С. Грушевський – творець української держави», присвяченій 150-річчю від дня народження видатного українського історика і політичного діяча. Захід відбувся на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Т.В. Серебрякова ознайомила учасників конференції з виданнями творів М.С. Грушевського, а також літературою про його життя і творчість, що зберігається у фонді бібліотеки. Зокрема, вона розповіла про прижиттєве видання «Ілюстрованої історії України» (Київ, 1917 р.), що займає важливе місце у творчому доробку вченого. В ній на основі величезної джерельної бази дослідник створив масштабну й багатопланову картину життя українського народу в різні періоди історії. На початку ХХ ст. праця користувалася великою популярністю серед читачів та неодноразово перевидавалася. Присутні також дізналися про багатотомне видання «Історії України-Руси» (Київ, 1991–1998 рр.), де найбільш повно відображені наукові та громадсько-політичні погляди дослідника, а також повне зібрання творів М.С. Грушевського у 50-ти томах.
Учасники заходу переконалися у тому, що творчий доробок М.С. Грушевського вражає своїм тематичним діапазоном, енциклопедичністю, фундаментальністю. Для сучасного покоління праці дослідника мають важливе наукове і патріотично-виховне значення.
Read moreХ Миколаївська обласна краєзнавча конференція «Історія. Етнографія. Культура. Нові дослідження»
- Article Details
- Category Новини
20 жовтня 2016 р. у бібліотеці розпочала роботу Х Миколаївська обласна краєзнавча конференція «Історія. Етнографія. Культура. Нові дослідження». Організаторами конференції виступили управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, Миколаївський обласний краєзнавчий музей, Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова.
Цьогорічна конференція зібрала науковців та краєзнавців з Києва, Одеси, Миколаєва та Миколаївської області. Вражає склад та науковий рівень учасників, серед яких 9 професорів та 31 кандидат наук. Загалом на конференції представлено 76 доповідей, що розкривають нові дослідження нашого краю.
У рамках пленарного засідання, що традиційно відбулося в обласній науковій бібліотеці, учасників конференції привітав начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації М. Ф. Димитров. Директор Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова В. В. Агаркова підкреслила важливість співпраці бібліотеки з науковими установами, проведення спільних заходів та вручила відзнаку «Преміум-партнер бібліотеки» колективу Миколаївського обласного краєзнавчого музею. Директор Миколаївського обласного краєзнавчого музею В.В. Михайлов подякував бібліотеці за плідне партнерство та передав до її фондів нові наукові видання музею. Він оголосив конференцію відкритою та побажав учасникам продуктивної роботи.
На пленарному засіданні виступили: к. і. н., член Національної спілки краєзнавців України Є.Г. Горбуров, д. і. н., професор, завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Чорноморського національного університету імені Петра Могили, голова Миколаївської обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.П. Тригуб, старший викладач кафедри українознавства Миколаївського національного аграрного університету С.В. Стужук.
Конференція продовжила роботу на базі музею та бібліотеки у рамках 8 секцій: «Джерелознавство та історіографія Миколаївщини», «Археологія та прадавня історія», «Миколаївщина в контексті всесвітньої історії», «Історія краю», «Матеріальна та духовна культура Миколаївщини», «Видатні постаті краю», «Природа Миколаївщини: її дослідження, використання та охорона», «Музейна справа».
Read moreВідбулося чергове засідання клубу любителів поезії «Поетичний зорепад»
- Article Details
- Category Новини
20 жовтня члени літературних об’єднань міста, поети-початківці та любителі поезії зібралися на чергове засідання клубу «Поетичний зорепад».
Зустріч відбулася у розпалі найкрасивішої пори року, що оспівана музикантами, художниками, поетами. Відкрився поетичний вечір інсценуванням авторського вірша Валентини Карпуніної «Зустріч у театрі», що підготували студенти Миколаївського коледжу культури та мистецтв Юлія Колесник та Владислав Михайлюк.
У теплій та дружній обстановці члени клубу із задоволенням спілкувалися, декламували власні поезії про осінь, співали ліричні пісні, насолоджувалися романсами й жартівливими піснями у виконанні бардів Віктора Панченка та Віталія Файди.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено