Середа, 18 січня 2017Відбулася презентація нового історико-краєзнавчого видання «Инженер Лоренц Юстус и его сподвижники в портостроении»

Рейтинг користувача:  / 0

 

18 січня відбулася презентація нового історико-краєзнавчого видання «Инженер Лоренц Юстус и его сподвижники в портостроении», що вийшло у миколаївських видавництвах «ФЛП Швець В. М.» та «Ірина Гудим» наприкінці грудня 2016 р. Автор книги – доглядач Народного музею історії Миколаївського морського торговельного порту Тетяна Іванівна Ульянкіна – на основі раніше неопублікованих документів з державних архівів, музеїв, портів, рідкісних видань обласних бібліотек Миколаєва, Одеси та Херсона, досліджень істориків та краєзнавців описала життєвий шлях одного з перших будівельників і керівників порту – інженера Лоренца Карловича Юстуса. У книзі висвітлено історичні події, пов'язані з портовим будівництвом на Півдні України в період кінця ХІХ – поч. ХХ ст. та розповідається про долі керівників Миколаївського торговельного порту до 1920 року.

З краєзнавчими дослідженнями, де знайшли висвітлення маловідомі сторінки історії краю та долі людей, пов’язаних з Миколаївщиною, учасників заходу ознайомили директор державного архіву Миколаївської області, доктор історичних наук Л. Л. Левченко, заступник директора Миколаївського обласного краєзнавчого музею «Старофлотські казарми», кандидат історичних наук В. В. Чернявський, краєзнавці з Інтернет – видання «Миколаївський базар» Б. Г. Салтовський та Д. А. Оранський. Про особливості друку та процесу роботи над книжкою розповіли директор видавництва «Ірина Гудим» І. О. Гудим та кандидат технічних наук, доцент кафедри комп’ютерної інженерії Чорноморського національного університету імені Петра Могили І. М. Журавська. Голова Миколаївського обласного центру німецької культури Д. А. Цегельний познайомив присутніх з новими дослідженнями щодо представників етнічної культури та подарував автору книги з матеріалами про німців області.

Участь у заході також взяли члени Миколаївської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, Миколаївського обласного центру німецької культури, Миколаївської обласної організації ветеранів України, краєзнавці та історики, працівники портової галузі та торговельного флоту, бібліотек та музеїв міста, викладачі та студенти Миколаївського будівельного коледжу Київського національного університету будівництва і архітектури, Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено