П'ятниця, 17 лютого 2017Заходи щодо популяризації інформаційних ресурсів з питань культури і мистецтв

Рейтинг користувача:  / 0

 

Відділ документів з питань культури і мистецтв (ДКМ) на початку 2017р. провів низку заходів, метою яких була популяризація інформаційних ресурсів бібліотеки.

11 січня співробітники відділу запропонували викладачам та студентам кафедри дизайну ВП «МФ КНУКіМ» огляд книжково-ілюстративної виставки «Знак, символ, писемність: історія та особливості взаємодії». Ідея виставки – показати специфіку взаємодії стародавнього символічного мислення, що втілювалося в  особливі системі писемності – ієрогліфічні та ідеографічні, з орнаментом, міфом, знаком. Така література – цінне джерело ідей для фахівців у галузі графічного дизайну. Була представлена також нова література з питань дизайну навколишнього  середовища, архітектури, одягу.

17 січня у рамках Дня інформації «Інформаційні ресурси відділу документів з питань культури і мистецтв з питань менеджменту та маркетингу індустрії дозвілля, історії та теорії театрального мистецтва» відділ ДКМ відвідали студенти ВП «МФ КНУКіМ», майбутні  фахівці культурно-дозвіллєвої  галузі. До їхньої уваги був запропонований огляд книжкових та періодичних видань, мультимедійних джерел з питань історії та сьогодення українського театру, сценічної мови, риторики, педагогіки режисури та методики створення тематичних сценаріїв до знаменних дат.

1 лютого відбувся День фахівця для викладачів музики і співу загальноосвітніх шкіл за темою «Інформаційна підтримка інновацій у викладанні предметів мистецтвознавчого циклу». Темою розмови була  концепція нової української школи, одним з провідних завдань якої є  розвиток креативного, творчого мислення  учнів. Саме під цим  кутом зору розглядався нотний репертуар та методична література з питань викладання музики, що зберігається у відділі ДКМ.

14 лютого відділ відвідали студенти ВП «МФ КНУКіМ» - майбутні  керівники народних хорів та гуртків естрадного співу. Відвідувачам були запропоновані література та мультимедійні документи з питань збереження та розвитку голосу, нотний репертуар хорових та вокальних творів українських композиторів. Особливу увагу під час огляду інформаційних ресурсів бібліотекарі приділили новій методичній літературі з питань історії та теорії музичного мистецтва українських музикознавців.

Read more

25-річчя дипломатичних відносин між Україною і США

Рейтинг користувача:  / 0

 

У 2017 р. виповнюється 25 років з часу встановлення дипломатичних відносин між США та Україною.

«З моменту визнання незалежності України Сполучені Штати залишаються надійним і стратегічним партнером України як на двосторонньому рівні, так і в рамках міжнародних організацій. А між двома державами закладено справжнє демократичне партнерство, в рамках якого США продовжують надавати неоціненну практичну допомогу у розвитку державних інститутів, громадянського суспільства, ринкової економіки та зміцненні безпеки нашої країни», ̶ підкреслив президент України Петро Порошенко у привітанні з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та США. Він також заявив про тверду налаштованість України надалі активно розвивати відносини стратегічного партнерства з США. Цю заяву підтримує і сторона-партнер, проголошуючи, що «постійне партнерство продовжуватиметься і протягом наступних 25-ти років».

За підтримки Посольства США в Україні на базі бібліотек створені ресурсні центри «Вікно в Америку». З 2005 р. такий центр працює і в і Миколаївській ОУНБ ім. О. Гмирьова. Завдяки довготривалій фінансовій підтримці Посольства США в Україні на базі Центру запроваджено нові сучасні безкоштовні послуги для користувачів, поповнено нформаційно-ресурсну базу. Центр запрошує на різноманітні заходи, що орієнтовані на різні категорії населення і направлені на вивчення і вдосконалення англійської мови. Серед них «Дискусійний клуб», англійський розмовний клуб «Діалог», «Англійський кіноклуб по середах», «Англійська ігрова сесія» та заняття «Англійська для початківців», «Англійська для користувачів із середнім рівнем володіння мовою», «Англійська для дітей». Окрім цього у Центрі проводяться веб-конференції з представниками Посольства США в Україні, волонтерами «Корпусу миру», зустрічі з учасниками програм обміну, носіями мови та святкові вечірки.

Вітаємо наших партнерів та відвідувачів з цією подією та запрошуємо завітати до нас! Цей рік у нашому Центрі буде дуже цікавим і насиченим. Слідкуйте за нашими анонсами!

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено