Вівторок, 11 квітня 2017Відбулася презентація художнього видання «Гетьманич: музична п’єса» М. А. Євтушенка

Рейтинг користувача:  / 0

 11 квітня у бібліотеці відбулася презентація художнього видання «Гетьманич: музична п’єса» українського актора, режисера, автора дитячих п’єс та віршів, просвітянина М. А. Євтушенка. Ця музична п’єса написана за історичним романом відомого українського письменника О. Пахучого «Тиміш Хмельницький, син Богдана» (1993 р.).

 

У цей день автора привітали модератор заходу - кандидат філологічних наук, доцент ЧНУ імені Петра Могили В. М. Руссова, кандидат медичних наук, голова громадської організації «Українське товариство «Просвіта» Миколаївщини» І. Б. Марцінковський, письменниця, член Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України, рецензент книги «Гетьманич: музична п’єса» Л. Я. Чижова, спонсор видання Г. Н. Коваль, які зауважили, що дана книга гідна сьогоднішнього покоління, сповнена енергетикою та знайде свого поціновувача.

Побажали майбутньої творчої наснаги великому рекламатору творів Т. Шевченка доктор педагогічних наук, доцент, лауреат Миколаївської обласної премії ім. М. Аркаса. В. Л. Мозговий, кандидат філологічних наук, доцент І. Ю. Береза та кандидат філологічних наук, викладач Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського Л. О. Бондар, які у своїй промові відмітили, що книга відбулася, хоча до кінця тримає інтригу. Беззаперечно, п’єса матиме успіх, тому що в ній використано фольклорні та літературні образи, український епос в обробці сучасних композиторів.

Гості презентації подякували автору за появу видання, де вперше в українській літературі змальовано постать Тимоша Хмельницького як видатного воєначальника й державного діяча, та побажали автору поставити п’єсу на великій сцені Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії.

Під час презентації звучали українські народні пісні у виконанні Прибузького народного ансамблю пісні і танцю Миколаївського коледжу культури і мистецтв (керівник – заслужений працівник культури України А. Затурян) і вокального колективу «Джерело» Обласного палацу культури (керівник В. Горбенко), а також пісні з презентованої п’єси.

Read more

Відбулася зустріч «Діти і війна»

Рейтинг користувача:  / 0

 

До Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, який за рішенням Організації Об’єднаних Націй світова громадськість відзначає 11 квітня, у бібліотеці відбулася зустріч «Діти і війна». Даний захід пройшов за участю громадян, які мають статус «діти війни», викладачів та студентів інституту історії політології та права Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського, школярів та користувачів бібліотеки.

До присутніх звернувся голова Миколаївського відділення Всеукраїнської спілки в’язнів-жертв нацизму М. В. Прядко, який відмітив, що у 1993 р. було створено організацію колишніх в’язнів концтаборів, що на момент створення налічувала 327 чоловік. Але прикрим є те, що сьогодні залишилося лише 11 чоловік, з яких 8 проживають у місті Миколаєві, і це люди, вік яких – за 90 років. Позитивним моментом, на думку М. В. Прядка, є зростання інтересу до подій та свідків тих жахливих часів.

У своєму виступі кандидат історичних наук, доцент інституту історії політології та права Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського А. А. Погорєлов відмітив, що за кордоном питанню дослідження колишніх остарбайтерів та в’язнів фашистських концтаборів приділяють достатню увагу та фінансування. Натомість великим мінусом на сьогодні залишається брак коштів спілки та відсутність офісу і техніки.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено