Середа, 20 вересня 2017Обласний дослідницький форум «80-річчя Миколаївської області: минуле і сьогодення»

Рейтинг користувача:  / 0

 

20 вересня у Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний дослідницький форум «80-річчя Миколаївської області: минуле і сьогодення».

У роботі форуму взяли участь науковці МОІППО, співробітники Державного архіву Миколаївської області, Миколаївського обласного краєзнавчого музею, педагоги-практики та учні ЗОШ області, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування, представники громадських об'єднань, митці, бібліотекарі.

Програма дослідницького форуму включала заходи, що були представлені у трьох блоках: дослідницький, мистецький, експертний. У першому блоці відбулася презентація результатів науково-дослідної та пошукової діяльності учасників форуму за такими напрямами: формування території Миколаївської області; адміністративно-політичний та соціально-економічний розвиток Миколаївщини у період 1937–2017 рр.; етнічна палітра регіону; релігійне життя та конфесійний розподіл; військова історія краю; поступ регіональної освіти; наука та винахідництво на Миколаївщині.

Завідуюча відділом документів і наукових розвідок з питань краєзнавства ОУНБ ім. О. Гмирьова В. М. Жевнер взяла участь у роботі першого блоку форуму та презентувала краєзнавчі бібліографічні покажчики «Багатонаціональна спільнота Миколаївщини», «Релігійні організації на Миколаївщині: історія та сучасність», підготовлені фахівцями бібліотеки до 80-річчя області. Також у своєму виступі вона акцентувала особливу увагу на рідкісних краєзнавчих виданнях ХІХ - поч. ХХ ст. бібліотеки, що є потужною документальною базою для науково-дослідної роботи.

У мистецькому блоці відбулося відкриття художньої виставки, на якій були представлені роботи художників області В. Меркулова, Д. Артим, О. Артим, С. Завтури, Ю. Дзинтарса, В. Хізниченко.

Експертний блок став своєрідною «експертною платформою», де учасники мали можливість отримати відповіді на актуальні запитання щодо різних сфер розвитку регіону від спеціально запрошених експертів. Експертами форуму виступили: директор Миколаївського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» В.А. Бойко; доктор історичних наук, завідуючий кафедрою історії України Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського І. Є. Ніколаєв; кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Державної інспекції по охороні пам'яток історії та культури в Миколаївській області І. О. Снитко; консультант Асоціації міст України з питань місцевого економічного розвитку Миколаївської області М. І. Тульський; головний спеціаліст управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації В. О. Чебатарьов; кандидат історичних наук, провідний спеціаліст управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації А. В. Шостак.

Матеріали учасників форуму увійшли до електронної збірки, розміщеної на сайті МОІППО.

 

Read more

Відвідувачі Мобільної бібліотеки ознайомилися з правами споживачів

Рейтинг користувача:  / 0

 

Захист прав споживачів - гарантований законом контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт з боку держави, є складовою частиною захисту прав людини.

З метою обізнаності городян  щодо їхніх прав як споживачів співробітники відділу документів з економічних, технічних та природничих наук провели 20 вересня інформаційний захід «Захист прав споживачів». До уваги відвідувачів Мобільної бібліотеки було представлено огляд  законодавчих, методичних та  практичних  видань з фонду обласної наукової бібліотеки  щодо захисту права споживача. Учасники заходу  дізналися про історію формування і розвитку  руху  захисту прав споживачів та ознайомилися з законодавством України й міжнародним співробітництвом у цій галузі права.

Read more

Як нас знайти!

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено