Середа, 11 жовтня 2017
Зустріч з директором Миколаївського муніципального колегіуму С. М. Січком у бібліотеці
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова продовжує цикл зустрічей «Еліта Миколаївщини – гордість нації» до 80 річчя утворення Миколаївської області, що передбачають знайомство та спілкування з відомими миколаївцями, які своєю працею прославляють наш край.
Нещодавно в Україні всенародно відзначили День працівника освіти – свято усіх, хто відкриває перед особистістю двері у життя, закладає ґрунтовні основи її майбутнього. Тому наступним гостем зустрічі, що відбулася 11 жовтня, став директор Миколаївського муніципального колегіуму, Народний вчитель України Сергій Михайлович Січко.
На початку заходу він поділився з присутніми біографічними даними, цікавими фактами з життя та спогадами років студентства – майбутній педагог був круглим відмінником та членом комсомольської організації.
Розкриваючи поняття «школа майбутнього», С. Січко відмітив, що у навчальному закладі використовуються два головні принципи – пошук талановитої й обдарованої молоді та створення умов для вільного розвитку особистості школяра. Сьогодні у Миколаївському муніципальному колегіумі працює 117 вчителів та навчається 1700 дітей, з яких 15 – призери всесвітніх олімпіад.
Розповів Народний вчитель України і про візитну картку колегіуму – капелу бандуристів, що була створена 25 років тому і зараз налічує 40 чоловік. Заклад освіти розвиває кобзарське мистецтво та зберігає козацькі традиції – з другого класу учнів приймають на Козацьку Січ (варіант козацької держави).
Read moreПрезентація монографії миколаївського науковця
- Article Details
- Category Новини
11 жовтня у бібліотеці відбулася презентація монографії голови Миколаївського осередку Національної спілки композиторів України, кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри філософії та культурології Навчально-наукового гуманітарного інституту НУК Олега Миколайовича Таганова «Звуковий простір музичних творів: особливості психологічного сприйняття». Монографія – результат дисертаційного дослідження автора, в якій вперше запропоновано вирішення проблеми зв’язку фізіологічних та психічних реакцій, аналізуються механізми функціонування свідомості людини та виникнення просторових уявлень при сприйнятті музичного твору. Загальну характеристику складу монографії та її значення для розвитку вітчизняної філософії і музикознавства представила кандидат мистецтвознавства, музикознавець О. М. Петренко.
Презентуючи монографію, О. М. Таганов розповів про можливості музичного мистецтва щодо конструювання життєвого простору людини. З точки зору автора, музика не тільки відображає внутрішній світ людини, а й впливає на сприйняття та конструювання людиною власної картини світу. Колеги автора, викладачі кафедри філософії та культурології НУК, відмітили, що «…теза про те, що сприйняття музики у трьохмірному просторі насправді ілюструє лише нашу обмеженість, про те, що музика може розгортатися і у більш досконаліших світах, вразила… Цікаво, якою б була музика, якби ми перетворилися на більш розвинуті істоти? Проте тоді б ми, напевно, вже не були б людьми…»
Учасники заходу відмітили талант Олега Миколайовича як популяризатора сучасних наукових ідей. Тема монографії досить складна для людей, які є необізнаними у теорії музики, але автор у доступній, простій формі із наведенням прикладів живопису, музичних ілюстрацій довів присутнім на заході власні ідеї. Тема дослідження настільки захопила гостей, що наприкінці зустрічі розгорнулася дискусія щодо особливостей впливу на людину сучасної атональної музики.
Read moreВідбувся семінар-тренінг «Використання Універсальної десяткової класифікації (УДК)
- Article Details
- Category Новини
11 жовтня 2017 р. у бібліотеці відбувся семінар-тренінг «Використання Універсальної десяткової класифікації (УДК) у процесі систематизації документів» для бібліотечних фахівців області. Участь у заході взяли 42 особи – представники обласних, центральних районних та міських бібліотек, викладачі ВП «Миколаївська філія КНУКіМ» та Миколаївського коледжу культури.
Проведення даного заходу пов’язане з необхідністю навчання бібліотечних фахівців області для забезпечення переходу у 2017 р. усіх бібліотек України на Універсальну десяткову класифікацію (постанова Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 р. №177). Відповідальною за методичне забезпечення впровадження УДК є державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова», а навчання фахівців, у т.ч. підготовка регіональних тренерів здійснюється Центром неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Семінар-тренінг провели провідні фахівці відділу опрацювання документів та організації каталогів – завідуюча відділом Малина О. М. та головний бібліотекар Бабаєва І. О., яка пройшла відповідне навчання і виступає як регіональний тренер. Учасники тренінгу ознайомилися з історією, нормативною базою, структурою, побудовою та властивостями УДК. На прикладах розглянули методику індексування документів, а також розібрали складні випадки процесу систематизації. Окреме практичне заняття тренери присвятили особливостям індексування класу УДК «Мова. Мовознавство. Художня література». Учасники спробували самостійно засистематизувати книжкові видання, використовуючи таблиці УДК, після чого отримати компетентні коментарі та пояснення тренерів.
Підсумком тренінгу стало визначення напрямків роботи публічних бібліотек Миколаївської області із впровадження УДК.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено