Четвер, 12 жовтня 2017У бібліотеці до Дня захисника Вітчизни відкрилася виставка Олексія Фурмана «Життя після поранення»

Рейтинг користувача:  / 0

 

12 жовтня в обласній науковій бібліотеці ім. О. Гмирьова за сприяння посольства США в Україні та у рамках проекту Американського дому (м.Київ) «Мандруюча виставка» до Дня захисника України відкрилася виставка Олексія Фурмана «Життя після поранення». Автор – український документальний фотограф і стипендіат програми Фулбрайта (Міссурійська Школа Журналістики, Міссурі, США) – працює над фотоісторіями та візуальними проектами з 2011 р. У 2013 р. став одним із фотографів українського видання журналу «National Geographic». Проект «Життя після поранення» отримав гран-прі фотоконкурсу IAFOR Documentary Photography Award та гран-прі Міжнародної фотовиставки газети «День» (Україна).

«Життя після поранення» – проект про молодих українських військових, які отримали важкі поранення під час війни. Автор об’єднав декілька історій різних людей та створив близько 40 фоторобіт. Працюючи із героями, проводив з ними багато часу, щоб зробити фотографії максимально природними.

На відкриття виставки завітали члени відокремленого підрозділу ГО Всеукраїнської спілки учасників бойових дій в АТО «Побратими України» – В. Юрченко та Д. Савін, які поділилися спогадами про бойові дії в зоні АТО.

Педагог, поет, полковник українського козацтва Л. Ржепецький подякував присутнім військовослужбовцям за їхній героїзм і відвагу та продекламував присутнім власні вірші до Дня українського козацтва.

Виставка експонуватиметься до 23 жовтня, тож запрошуємо усіх, хто бажає  побачити на власні очі зафіксовані у кадрі історії подолання фізичної і ментальної травми. І, як відмітив О. Фурман, «…я сподіваюся, що вони стануть не тільки частиною візуальної історії нашої країни, але й слугуватимуть терапією для ветеранів, які втрачають віру у життя після поранення».

Read more

Відбувся історичний нарис «Благородна любов до книги»

Рейтинг користувача:  / 0

 

12 жовтня у відділі науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями відбувся історичний нарис «Благородна любов до книги», присвячений 125-річчю з часу заснування видавництва братів Олександра та Гната Гранат та 245-річчю від дня народження німецького книговидавця Фрідріха Брокгауза. Головний сенс свого існування ці люди бачили в служінні книзі. Завдяки їхній відданості улюбленій справі надбанням широких читацьких мас стали кращі твори вітчизняної та зарубіжної науки і літератури.

Під час заходу учасники дізналися про життя та діяльність подвижників видавничої справи, а також ознайомилися з їхньою книжковою продукцією, що експонувалася на виставці «Взірці поєднання наукової глибини та художньої довершеності». Присутні звернули увагу на багатотомні універсальні та галузеві енциклопедичні словники, що є гордістю довідкового фонду обласної бібліотеки. Вони вигідно вирізняються з-поміж книжкової продукції ХІХ – поч. ХХ ст. строгими вишуканими палітурками, а зміст – науковою точністю та достовірністю фактичного матеріалу. Учасників також зацікавили книги з легендарної серії «Бібліотека великих письменників», що були видані фірмою  «Ф.А. Брокгауз - І.А. Ефрон». До серії увійшли розкішно ілюстровані зібрання творів О. Пушкіна, В. Шекспіра, Дж. Байрона, Ф. Шиллера, Ж.-Б. Мольєра. Книги підготовлені до друку відомими літературознавцями і художниками, забезпечені змістовними вступними статтями, примітками та коментарями.

Учасники зустрічі на власні очі переконалися, що книги, випущені видавництвами «Ф.А. Брокгауз - І.А. Ефрон» та братів О. і Г. Гранат, і в наш час залишаються еталоном книжкового мистецтва, зразком майстерності друкарської справи.

Read more

Візит народних депутатів України до бібліотеки

Рейтинг користувача:  / 0

 

12 жовтня у рамках відвідування ІІІ Інвестиційного форуму до обласної наукової бібліотеки у супроводі начальника управління культури, національностей та релігій Димитрова М.Ф. завітали народні депутати України VIII скликання Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Княжицький М.Л. та Голова підкомітету з питань освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Кремінь Т.Д.

Під час візиту директор бібліотеки Агаркова В.В. ознайомила гостей з актуальними напрямками діяльності сучасної бібліотеки, книжковими новинками, придбаними цього року за кошти обласного бюджету, а також з рідкісними і цінними виданнями XVIII - XIX ст. та раритетними краєзнавчими виданнями, що зберігаються у фондах обласної наукової бібліотеки та є базою і вагомим джерелом для здійснення дослідницьких і наукових розвідок.

Read more

Як нас знайти!

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено