Середа, 25 жовтня 2017
Скайп-спілкування з американським астронавтом Ренді Бресніком та першим астронавтом незалежної України Леонідом Каденюком
- Article Details
- Category Новини
25 жовтня у ресурсному бібліотечному центрі «Вікно в Америку» відбувся унікальний захід.Відвідувачі Центру мали надзвичайну можливість поспілкуватися з американським астронавтом Ренді Бресніком, залишаючи коментарі у трансляції на відеохостингу «You Tube». Ренді відповідав на запитання глядачів просто з Міжнародної космічної станції! Він також надіслав світлини, на яких можна побачити, як виглядає Україна і місто Київ з космосу. На питання про те, чим Ренді займається у космосі у вільний час, він відповів, що знімає. Це його хобі і він вважає це заняття дуже важливим, адже хоче продемонструватижителям Землі те, чого вони поки ще не можуть побачити.
Марі Йованович – посол США в Україні, яка модерувала спілкування з Ренді Бресніком з Києва,розповіла про співробітництво США та України в галузі космонавтики.
Далі відбулося спілкування з першим астронавтом незалежної України, народним депутатом України 4-го скликання, Народним Послом України, Героєм України Леонідом Каденюком . Леонід Костянтинович народився у маленькому буковинському селі, але завжди думав, що його мрія стати космонавтом – здійсненна. Гість зазначив, що Америка – особлива країна для нього, тому що саме звідти він уперше полетів у космос.
Надихаючим висновком даного заходу, під час якого не полишало відчуття причетності до дечого дуже особливого і важливого, можна вважати думку Леоніда Каденюка: «Головне –мати мрію і багато працювати».
Read moreБіля витоків книжкової справи Миколаївщини
- Article Details
- Category Новини
25 жовтня у відділі науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями відбулася презентація виставки «Миколаївська книга і друкарство ХIХ - поч. ХХ ст.», де експонувалися рідкісні краєзнавчі книги, журнали та газети, видані на території Миколаєва. Ці видання дозволяють відтворити книжкову історію краю, дізнатися про те, які друкарні працювали у місті і яку літературу видавали.
Учасники ознайомилися з виданнями першої миколаївської друкарні, що була відкрита у 1798 р. при Адміралтействі Чорноморського флоту. Її значення полягає у тому, що вона, порівняно з іншими казенними друкарнями того часу, працювала найбільш інтенсивно. У типографії друкувалися науково-популярні видання, підручники, художня література, книги з військово-морської справи, техніки, медицини, сільського господарства. Серед книг морської тематики заслуговує на увагу «Лоция Чёрного моря» (1851), складена братами Михайлом і Єгором Манганарі. Понад півстоліття ця лоція служила основним посібником для моряків усього світу. Становлять інтерес книги К. Кнорре – талановитого вченого, першого директора Миколаївської морської астрономічної обсерваторії. У фонді бібліотеки зберігаються три його праці, видані у Миколаєві: «Изъяснение способа Бесселя для исправления лунных расстояний» (1837), «Исследование о прогрессике» (1838) и «Разрешение треугольников» (1832).
На виставці також були представлені книги та періодичні видання, надруковані у приватних типографіях Ю. Якубовича, А. Шнейдера, І. Фефербойма, О. і М. Рюміних, братів Л. і І. Білолипських та інших миколаївських друкарів минулих століть, які зробили великий внесок у розповсюдження знань та розвиток книжкової культури у регіоні.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено