Вівторок, 12 грудня 2017
Засідання Ради директорів централізованих бібліотечних систем Миколаївської області за темою «Актуалізація публічної бібліотеки у сучасній громаді»
- Article Details
- Category Новини
12 грудня на базі обласної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова було проведено засідання Ради директорів за темою «Актуалізація публічної бібліотеки у сучасній громаді». Учасниками заходу були директори обласних бібліотек, ЦБС для дорослих, ЦБС для дітей м. Миколаєва, районних та міських ЦБС, голова ГО «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації» та працівники бібліотек 11 ОТГ.
Відкрив засідання Ради директорів начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації
Димитров М.Ф., який звернув увагу на формування нової концепції бібліотечної діяльності та зазначив важливість розвитку бібліотек як інформаційних центрів громади.
Засідання відбувалося за чотирма блоками. Блок «Науково-методична підтримка бібліотек в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи» об’єднав виступи директорів обласних бібліотек. Директор ОУНБ ім. О. Гмирьова В. В. Агаркова акцентувала увагу на актуальних напрямках діяльності сучасної бібліотеки в умовах соціально-економічних перетворень та розглянула критерії оцінки бібліотечної діяльності. Директор обласної бібліотеки для юнацтва Н. В. Ткаченко позиціонувала бібліотеку для юнацтва як комплексний соціокультурний центр для молоді, а директор обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна Т. А. Жайворонок зосередилася на напрямах і тенденціях бібліотечного обслуговування дитячого населення в умовах трансформації громадянського суспільства.
Голова ГО «МРВ УБА» Н. Ф. Богза проінформувала присутніх про підсумки участі у конференції Української бібліотечної асоціації «Партнерство – розвиток – дія».
У рамках блоку «Бібліотека ОТГ: досвід формування та актуальні напрацювання» фахову консультацію у своєму виступі щодо правових основ діяльності публічних (масових) бібліотек надали фахівці управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації – головний спеціаліст Г.М. Кожушко та головний спеціаліст-юрисконсульт Х.С. Долова. А заступник начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Поддубна Л. О. надала рекомендації щодо взаємодії з керівництвом ОТГ у вирішенні проблемних питань, процедури передачі майна та фондів бібліотечних закладів на баланс ОТГ тощо.
Директор Очаківської ЦБС Кривоносенко Н. С. надала практичні поради з власного досвіду щодо організації процесу переходу сільських бібліотек-філій від ЦБС до ОТГ. Під час заходу відбулася жвава дискусія щодо реорганізації бібліотек Вознесенського, Вітовського, Миколаївського, Очаківського районів.
Read more«Рід Аркасів у соціально-економічному поступі краю» (до 165-річчя від дня народження М.М. Аркаса)
- Article Details
- Category Новини
12 грудня 2017 р. завідуюча відділом науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями Т. Серебрякова взяла участь у засіданні суспільствознавчої науково-методичної студії «Історія і пам'ять» за темою «Рід Аркасів у соціально-економічному поступі краю» (до 165-річчя від дня народження М.М. Аркаса). Захід відбувся на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. У засіданні взяли участь представники наукових та культурно-освітніх установ міста, учителі історії, української мови та літератури загальноосвітніх шкіл Миколаївської області та учні Першої української гімназії ім. Миколи Аркаса.
Т. Серебрякова ознайомила присутніх із виданнями з приватного книжкового зібрання родини Аркасів, що зберігаються в обласній бібліотеці. На сьогодні у фонді виявлено 40 видань з аркасівського зібрання. На належність книг до колекції вказують дарчі написи авторів, вензелі «НА», «КА», «СА», автографи, власноручно зроблені Аркасами, а також золоте тиснення на палітурках у вигляді літер «НА» та напису «Н. Аркас». Колекція включає художню, історичну літературу, видання з природознавства, літературознавства, мовознавства, техніки та сільського господарства. Різногалузевий склад книг свідчить про широкий світогляд членів славетної родини. Ці видання допомагали Аркасам здійснювати плідну наукову та культурно-просвітницьку діяльність, слугували чудовими джерелами творчого натхнення.
Пошук видань, що могли належати членам родини Аркасів, триває. На базі бібліотеки постійно здійснюється наукове вивчення фонду рідкісних і цінних видань, у результаті якого можуть бути виявлені ще книги з багатого аркасівського зібрання. Можливо, введення до наукового обігу нових документів розширить діапазон дослідження цього непересічного роду, відкриються нові сторінки життя та творчості членів родини, які зробили неоціненний внесок у розвиток науки, культури і просвіти регіону.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено