Неділя, 24 грудня 2017
«Книжкові артефакти незвичайного формату»
- Article Details
- Category Новини
У кожну епоху книга – втілення стилю, притаманного певному часу і народу. За велику історію книжкової справи було створено чимало неперевершених рукописних та друкованих пам’ятників книжкового мистецтва. Серед них на особливу увагу заслуговують видання незвичайного формату, що дивують гармонійним поєднанням змісту з досконалістю художнього оформлення.
24 грудня у рамках творчої ініціативи «Вихідний день – у бібліотеці!» у відділі науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями відбувся захід за темою «Книжкові артефакти незвичайного формату». Співробітники бібліотеки познайомили учасників зустрічі з історією книг незвичайного формату, розповіли про найменші та найбільші видання, що були створені типографами у різні часи.
До уваги відвідувачів також була запропонована виставка, де експонувалися книги-велетні та книжки-малятки з фонду бібліотеки. Особливий інтерес у присутніх викликали найменша книжечка 30х25 мм – «Мои основные права в Европейском Союзе» (2006) та найбільша – 600x440 мм – «Сборник художественно-промышленных рисунков» (1886).
Крім того, увагу учасників зустрічі привернули деякі примірники, що відрізняються оригінальним художнім і поліграфічним оформленням. Серед них є особливо ошатні книги: добре ілюстровані, захищені барвистою супер-обкладинкою чи футляром, прикрашені рельєфним золотим тисненням на палітурці, золотим обрізом, стрічечкою-закладкою. Ці видання мають значний інтерес для бібліофілів, шанувальників прекрасного та колекціонерів. Вони відображують інтелектуальні, матеріальні та духовні досягнення суспільства, а також є показником розвитку самої книги, її художнього оформлення і поліграфічного виконання.
Read more
Відділ документів з гуманітарних наук запросив усіх до дивовижного чаювання «І обов’язково зі смаком бергамоту!»
- Article Details
- Category Новини
24 грудня відділ документів з гуманітарних наук запросив усіх до дивовижного чаювання «І обов’язково зі смаком бергамоту!», що відбулося у рамках творчої ініціативи «Вихідний день – у бібліотеці!».
Гості заходу дізналися про історію появи духмяного, улюбленого напою, що був відкритий китайським імператором Шеном Нунгу, та його подальше поширення по всьому світу.
Завдяки виданням, представленим на книжковій виставці-інсталяції «Краще чаю – тільки чай», прихильники чаю відкрили для себе чайні церемонії у країні висхідного сонця, істинне поклоніння японців перед його цілющими властивостями. Здійснюючи подорож країнами, учасники-мандрівники зупинилися на традиції чаювання у старій добрій Англії, де існує народна думка про те, що простіше уявити Англію без королеви, ніж Англію без чаю.
Після захоплюючої розповіді про традиції чаювання у різних країнах світу всі учасники заходу мали змогу скуштувати запашний чай з печивом-сюрпризом із новорічними передбаченнями.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено