Календар

<< < березня 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
574
676
2342
16631
920479

Зараз на сайті

На сайті 425 гостей та немає учасників

березня 2018Четвер, 29 березня 2018

Відбулося чергове засідання клубу «Поліглот» за темою «Из дальних странствий возвратясь»

Рейтинг користувача:  / 0

29 березня у секторі документів іноземними мовами відбулося чергове засідання клубу «Поліглот» за темою «Из дальних странствий возвратясь». Перекладачі за специфікою професії завжди багато подорожують, а сучасні умови відкритого світу значно розширюють можливості цих подорожей. Природна допитливість, потяг до нових знань і вражень спонукають членів клубу використовувати будь-яку нагоду, щоб познайомитися з новою країною. Де тільки не доводилося працювати та мандрувати колегам: Польща, Швейцарія, Китай, Росія, Німеччина, Голандія, Норвегія, Швеція, Алжир, Франція, Туреччина! Під час зустрічі член клубу, перекладач Л.П. Гончарук поділилася своїми враженнями від подорожі по далекому Єгипту. Контраст кліматичних умов, культурних надбань та традицій, життєвого устрою і навіть зовнішнього вигляду міст та людей нікого не залишає байдужим. А тисячолітня історія країни з її вічними архітектурними артефактами залишається у пам’яті назавжди.

Приємною несподіванкою для усіх присутніх стало знайомство з відомим миколаївським журналістом та поетом Валерієм Федоровичем Фальовим, який завітав на засідання на запрошення постійного члена клубу Лариси Федорівни Легенької. Діяльність клубу та його постійні завсідники зацікавили журналіста. Сподіваємося на нові зустрічі з прихильниками іноземних мов!

 

Read more

Web-коучинг «БібліоSTUDIES» для бібліотекарів об’єднаних територіальних громад

Рейтинг користувача:  / 0

29 березня для бібліотекарів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) був проведений вебінар за темою «Регламентуюча та облікова документація» в рамках проекту web-коучинг «БібліоSTUDIES». Он-лайн заняття провела головний бібліотекар відділу формування фондів Щербина А. В. До вебінару приєдналися 11 бібліотекарів з 9 ОТГ.

Під час заходу учасники ознайомилися із переліком регламентуючих документів публічної бібліотеки ОТГ, розглянули номенклатуру справ бібліотек ОТГ, положення про бібліотеку, типові норми часу на основні процеси бібліотечної роботи, порядок складання посадових інструкцій працівників бібліотек ОТГ та бібліотек-філій. Було акцентовано увагу слухачів на веденні облікової документації (книг сумарного обліку та актів оприбуткування та вилучення), технологічному процесі передачі бібліотечного фонду, визначені заходи щодо встановлення балансової вартості бібліотечних фондів тощо.

Як  методичну допомогу учасники вебінару отримали інформаційні матеріали щодо ведення регламентуючої документації.

Read more

Студія письменницької майстерності «Мистецтво слова»

Рейтинг користувача:  / 0

Студія письменницької майстерності «Мистецтво слова» – це місце, де кожна людина незалежно від освіти та віку познайомиться з теорією літератури, отримає необхідні навички та поради, що допоможуть написати власний твір.

29 березня у рамках роботи студії пройшла зустріч з відомою миколаївською письменницею, переможницею обласного конкурсу «Краща миколаївська книга - 2016» у номінації «Краще видання для дітей та юнацтва» Інесою Завяловою.  Вона є також автором книг для дорослої аудиторії.

На зустрічі були присутні члени студії письменницької майстерності «Мистецтво слова» та учні миколаївської загальноосвітньої школи № 7. Інеса Андріївна презентувала свою книгу «Малинові долини ранкових світанків», розповіла про методику написання казок та створення композиції,  зазначила, що сюжетну лінію можна взяти з повсякденного життя. Письменниця розповіла про походження казки, переплітання фантастичних і реальних персонажів та подій. Гостя подарувала загальноосвітній школі № 7 книги з автографом, а найактивніші учасники заходу отримали пам’ятні подарунки.

Темою наступної зустрічі з Інесою Завяловою стане структура та різновид літературних творів, відбудеться вона 26 квітня о 14.00 у рамках роботи студії.

Read more

Середа, 28 березня 2018

Web-коучинг для бібліотекарів об’єднаних територіальних громад

Рейтинг користувача:  / 0

Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова запроваджує нову послугу з дистанційного навчання фахівців публічних бібліотек об’єднаних територіальних громад – web-коучинг «БібліоSTUDIES».

Протягом року фахівці обласної бібліотеки проведуть цикл вебінарів за  наступними темами: «Регламентуюча документація», «Облік бібліотечних фондів», «Вилучення документів з бібліотечних фондів», «Перевірка бібліотечних фондів», «Стратегічне планування розвитку бібліотек», «Електронна звітність публічних бібліотек (ЕСМаР)», «Соціально-економічна цінність бібліотеки»,  «Соціологічні дослідження».

Перший вебінар за темою «Регламентуюча документація» відбудеться 29 березня о 14.00. До участі запрошуються бібліотекарі, які працюють у  публічних бібліотеках об’єднаних територіальних громад. Стати учасником web-коучингу «БібліоSTUDIES» можна шляхом реєстрації на web-сайті Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова або за посиланням (https://docs.google.com/forms/d/149F2DV4pFInBuyHWOpeLcMeOz0991ESiShh9023-0tk/edit).

 

 

Read more

Зустріч з учасником програми академічних обмінів імені Фулбрайта Беном Мозесом

Рейтинг користувача:  / 0

 

28 березня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч з американським документалістом, продюсером, письменником, режисером та учасником програми академічних обмінів імені Фулбрайта Беном Мозесом (США). Мозес був виконавчим директором, відповідальним за телевізійне виробництво та програмування для General Electric, виконавчим продюсером афілійованої компанії ABC-TV у Вашингтоні (округ Колумбія), продюсером для Young & Rubicam Advertising (Нью-Йорк).

Гість поділився своїми знаннями та поглядами на журналістику, кіно та телебачення. Також Бен показав кілька коротких витягів з його фільмів.

Учасники ставили різні запитання Бену та виразили надію на подальші зустрічі з ним.

 

Read more

У бібліотеці відбувся День майбутнього фахівця за темою «Патентознавство та авторське право»

Рейтинг користувача:  / 0

 

28 березня у бібліотеці відбувся День майбутнього фахівця за темою «Патентознавство та авторське право».

Перед присутніми виступив патентний повірений Миколаївської області В.П. Довгий, який розкрив основні поняття патенту та авторського права, проаналізував існуючу ситуацію у даній сфері та ознайомив з пакетом документів для отримання патенту. Також він акцентував увагу на різниці між корисною моделлю та винаходом, відмітивши, що останній повинен мати винахідницький рівень, а корисна модель – новизну. Щодо строку дії авторського права, то за словами патентного повіреного, воно діє протягом усього життя автора і 70 років після його смерті.

Під час заходу учасники обговорювали питання організації винахідництва та методів захисту об’єктів промислової власності охоронними документами, що застосовуються в Україні. Працівники бібліотеки підготували огляд літератури, присвячений питанням охорони інтелектуальної власності, патентного й авторського права, проведення патентного пошуку і складання заявок на об’єкти промислової власності.

Увазі присутніх був запропонований відеоролик «50 винаходів українців, які змінили світ», а також книжкова виставка «Інтелектуальна власність в Україні», де були представлені підручники, монографії, навчальні видання та практичні посібники, присвячені фаховим питанням.

Read more

Вівторок, 27 березня 2018

ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Стан та перспективи розвитку культурологічної науки в Україні»

Рейтинг користувача:  / 0

27 березня директор бібліотеки В.В. Агаркова та заступник директора з наукової роботи Н.В. Моісеєва взяли участь у ІV Всеукраїнській науково-практичній конференції «Стан та перспективи розвитку культурологічної науки в Україні», що проходила у ВП «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв» у рамках Року культурної спадщини в Європі. Конференція зібрала науковців, державних службовців, керівників закладів культури, фахівців-практиків, студентів.

Учасників конференції привітали директор ВП «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв» Н. В. Федотова, почесні директори університету В. Л. Гавеля та О. К. Іванов, начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації М. Ф. Димитров.

На пленарному засіданні були представлені актуальні та ґрунтовні доповіді, а саме: «Образ архіву в майбутньому: висновки, отримані на основі цивілізаційного підходу» доктора історичних наук, професора, директора Державного архіву Миколаївської області Л. Л. Левченко, «За лаштунками» сучасної української драматургії» заслуженого діяча мистецтв України, кандидата мистецтвознавства, професора Київського національного університету культури і мистецтв В. В. Неволова, «Професійний егоцентризм як фактор культуротворення особистості» доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри культурології ВП «МФ КНУКіМ» В. Л. Мозгового, «М. М. Аркас: аспекти культурної ідентифікації (до 165-річчя від дня народження)» кандидата історичних наук, доцента кафедри культурології ВП «МФ КНУКіМ» О.М. Чеботаєвої.

Предметні обговорення відбулися у рамках секційних засідань: «Гуманітарна та прикладна культурологія. Культурологічна освіта», «Соціально-комунікаційний простір культури», «Музичні і хореографічні соціокультурні практики та художньо-культурологічна освіта», «Художньо-естетичні практики дизайну в сучасному соціокультурному просторі та в художньо-культурологічній освіті».

Read more

Використання комп’ютерних знань у діяльності сучасного бібліотекаря

Рейтинг користувача:  / 0

6, 13 та 27 березня у регіональному тренінговому центрі були проведені заняття на тему «Використання комп’ютерних знань у діяльності сучасного бібліотекаря» для студентів третього курсу спеціальності «Діловодство» Миколаївського коледжу культури та мистецтв.

Студенти ознайомилися з основними функціями MS Word, отримали рекомендації від фахівців стосовно створення ефективної презентації в MS PowerPoint та розглянули основні правила поведінки у мережі Інтернет.

Отримані знання підвищили професійний рівень майбутніх бібліотекарів.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено