Четвер, 07 червня 2018Година знань «Календарні звичаї та традиції українців»

Рейтинг користувача:  / 0

Тисячорічна мудрість народу сконцентрована у традиціях та звичаях, що передаються з покоління в покоління.

7 червня співробітники відділу документів з питань культури і мистецтв у тіні  Каштанової бібліотеки запросили мешканців міста на годину знань «Календарні звичаї та традиції українців». Захід розпочався з розповіді про літній обрядовий цикл, в основі якого лежать культ рослинності та магія заклинання майбутнього врожаю, культ сонця та культ померлих.

Всі учасники познайомилися з найцікавішими виданнями найбільш відомих українських етнографів, присвячених українським календарним звичаям й  традиціям, – книгами О. Воропая, П. Чубінського, В. Скуратівського, І. Коверца  та інших, а також   з дивовижним виданням письменників –  братів Капранових про народні свята. Присутні згадали багато цікавих фактів щодо прикмет і традицій, дізналися про релігійні, народні та молодіжні свята, про які навіть ніколи не чули, а саме: «Вулиця», Діти-пастухи, Рахманський Великдень, Зажинки, Обжинки та ін. Всі гості взяли участь у захоплюючій  вікторині, що підняла настрій та подарувала позитивні емоції. Найбільш активними учасниками були діти – учні Миколаївської загальноосвітньої школи N7, які отримали за участь і вірні відповіді призи та невеличкі подарунки.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено