Вівторок, 20 листопада 2018Відбулася презентація проекту «Цифрова колекція раритетів»

Рейтинг користувача:  / 0

20 листопада у бібліотеці відбулася презентація локального проекту «Цифрова колекція раритетів», метою якого є створення та розміщення на офіційному web-сайті бібліотеки електронного ресурсу, до якого увійдуть оцифровані видання з приватних книжкових колекцій відомих миколаївських діячів, колекцій прижиттєвих видань видатних письменників і вчених, тематичних колекцій. Початковим етапом стало оцифрування книжкової колекції родини Аркасів, члени якої наприкінці ХІХ – на поч. ХХ ст. брали активну участь у житті бібліотеки і сприяли поповненню її фонду.

У презентації взяли участь викладачі вищих навчальних закладів,  вчителі загальноосвітніх шкіл Миколаївської області, науково-педагогічні працівники Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, представники громадських установ міста.

Під час заходу кандидат історичних наук, доцент кафедри українознавства, викладач навчальних курсів з історії й культурології України Миколаївського національного аграрного університету Т.В. Березовська познайомила присутніх з життям і творчим доробком М.М. Аркаса. Сучасну діяльність миколаївського товариства «Просвіта» детально висвітлила кандидат філологічних наук, член Громадської організації «Українське товариство «Просвіта» Миколаївщини» І.Ю. Береза. Вчитель історії, керівник музею Першої української гімназії ім. М. Аркаса М.А. Корсун розповіла про організацію науково-дослідної роботи гімназистів. 

Особливу зацікавленість присутніх викликали видання з приватної колекції Аркасів, на сторінках яких є маргінальні позначки, що були зроблені членами відомої родини.

Співробітники бібліотеки поділилися подальшими планами щодо поповнення електронного ресурсу книжковими колекціями громадських діячів, письменників, вчених – В. Рюміна, М. Манганарі, О. Понятовського, М. Паризо де-ла-Валетта та інших. Завдяки новій ініціативі бібліотеки користувачі познайомляться з унікальними книжковими зібраннями минулих століть у цифровому форматі і зможуть використовувати даний матеріал в наукових й освітніх цілях.

Read more

У бібліотеці відбулася година спілкування

Рейтинг користувача:  / 0

20 листопада, напередодні Міжнародної акції «16 днів проти насильства», що щорічно проходить з 25 листопада по 10 грудня, у рамках роботи обласного гендерного центру відбулася година спілкування «Сім’я – простір без насильства».

Начальник відділу по роботі із сім’єю департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації З.Г. Дмитрієва ознайомила присутніх з питаннями активізації партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства у Миколаївській області.

Начальник управління державної реєстарції нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Миколаївській області А.С. Ханін розповів про превентивні заходи щодо запобігання проявів насильства у сім’ї на законодавчому рівні.

Заступник голови Миколаївського благодійного фонду сприяння розвитку демократії «Відродження України» Н.М. Желєзнова зупинилася на важливості боротьби з проявами насильства у сім’ї.

Завідувач психологічної консультації центру психолого медико-педагогічної служби Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського Д. С. Гулькова навела приклади зі своєї практичної діяльності та наголосила на необхідності психологічної допомоги потерпілим від насильства.

Увазі присутніх була запропонована виставка літератури «Насильству – STOP!», що розкриває  методи протидії розповсюдженню негативного явища у суспільстві.

Read more

Відбулося відкриття виставки «Україна 1932-1933. Геноцид голодом»

Рейтинг користувача:  / 0

У 2018 р. Україна та світове співтовариство відзначають і вшановують пам’ять мільйонів жертв геноциду.

20 листопада в бібліотеці відбулося офіційне відкриття виставки інформаційно-просвітницьких стендів «Україна 1932-1933. Геноцид голодом», наданих Українським інститутом національної пам’яті до 85-тих роковин Голодомору 1932-1933 рр.

Виставка апелює до українців та світової спільноти, змушуючи замислитися про причини і наслідки трагедії українського народу, спричиненої тоталітарним більшовицьким режимом, деталізує та пояснює. чому він є геноцидом і чому таким його має визнати світове співтовариство.

У хронологічному розрізі матеріали охоплюють майже століття – за 30 років до трагедії і до відродження пам’яті про Голодомор у сучасній Україні, висвітлюючи етапи, механізми, хроніку подій, наслідки Голодомору, історії людей, які у скрутний час виявили людське співчуття та взаємодопомогу.

На сьогодні виставка вже представлена в іноземних посольствах, у приміщенні Верховної Ради у Києві і до 24 листопада відкриється у кожному обласному центрі України.

Офіційне відкриття виставки відбулося за участю заступника голови Миколаївської облдержадміністрації з соціальних, гуманітарних питань, надання адміністративних послуг та розвитку громадянського суспільства Євгена Валерійовича Шевченка, начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Михайла Федоровича Димитрова, істориків, журналістів, студентської та учнівської молоді.

Прокоментували виставку керівник та наукові редактори Обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності: кандидат історичних наук, доцент Сергій Сергійович Макарчук, доктор історичних наук, професор Юрій Вадимович Котляр і кандидат історичних наук, доцент Анатолій Анатолійович Погорєлов, які протягом тривалого часу займаються дослідженням теми голодоморів ХХ століття.

Read more

Як нас знайти!

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено