Календар

<< < листопада 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
391
587
978
6786
935009

Зараз на сайті

На сайті 399 гостей та немає учасників

листопада 2018Понеділок, 12 листопада 2018

Запрошуємо на презентацію книги відомих миколаївських краєзнавців-істориків Є. Г. Горбурова, Н. І. Пономарьової, В. О. Левицького «Інженер Микола Дмитрієв»

Рейтинг користувача:  / 0

15 листопада о 15.00 у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться презентація книги відомих миколаївських краєзнавців-істориків Є. Г. Горбурова, Н. І. Пономарьової, В. О. Левицького «Інженер Микола Дмитрієв». Завдяки копіткій роботі авторів миколаївці відкриють для себе ще одне нове ім’я, безпосередньо пов’язане з історією розвитку міста, – інженера-технолога, кораблебудівника, віце-командора Миколаївського яхт-клубу, директора заводу «Російське суднобудівельне акціонерне товариство», головного керівника «Товариства Миколаївських заводів та верфей» («Наваль») Миколи Івановича Дмитрієва.

Запрошуємо усіх, хто любить Миколаїв, разом з нами відкрити таємниці минулого та більше дізнатися про видатних особистостей, які вписали свою сторінку в історію нашого міста. 

 

Read more

Інформаційна година «Органічне землеробство: розвиток та новітні технології»

Рейтинг користувача:  / 0

Важливою проблемою людства у XXI столітті, що вимагає гармонізації аграрного виробництва з навколишнім природним середовищем, забезпечення одержання екологічно чистої сільськогосподарської продукції для безпечного і здорового харчування людей, є розвиток органічного аграрного виробництва. В Україні, як і в усьому світі, зростає попит на якісні та безпечні продукти харчування, а особливої популярності набувають поняття «органічні продукти» та «органічне виробництво».

12 листопада у бібліотеці відбулася інформаційна година «Органічне землеробство: розвиток та новітні технології» за участю студентів факультету агротехнологій Миколаївського національного аграрного університету, які ознайомилися із сучасним станом розвитку органічного землеробства в Україні та світі, новими технологіями обробки ґрунтів та вирощування органічної продукції.

Увазі учасників заходу була представлена виставка видань з фонду бібліотеки «Землеробство та органічні продукти харчування».

Read more

Неділя, 11 листопада 2018

Майстер-клас «Створення персонажу»

Рейтинг користувача:  / 0

В обласній бібліотеці у рамках локального проекту «Будь на хвилі – читай, думай, дискутуй!» проводяться заходи «Відкритий мікрофон», завдяки яким талановиті люди Миколаївщини презентують власну творчість.

11 листопадау бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася творча зустріч з талановитим художником-ілюстратором Алісою Грабко, яка викладає образотворче мистецтво у Дитячій школі мистецтв № 1.

Під часзаходудіти поспілкувалися з художницею, познайомилися з її творчістю і взяли участь у майстер-класі «Створення персонажу». В ігровій формі учасники дізналися про основи композиції, розглянули правила створення ілюстрацій, отримали професійні поради і намалювали улюблених тварин.

Зустріч з Алісою Грабко пройшла у теплій і доброзичливій атмосфері.

Read more

Четвер, 08 листопада 2018

Web-коучинг «БібліоSTUDIES» для бібліотекарів об’єднаних територіальних громад (ОТГ)

Рейтинг користувача:  / 0


8 листопада в рамках проекту web-коучинг «БібліоSTUDIES» відбувся вебінар за темою «Стратегічне планування розвитку бібліотек», до якого приєдналися 9 бібліотекарів з 5 ОТГ.

Під час вебінару модератор – головний бібліотекар відділу науково-методичної роботи Грабарь А.П. – ознайомила учасників з основними етапами процесу стратегічного планування та елементами стратегічного плану. Також було розглянуто напрямки діяльності бібліотек на підтримку Глобальних цілей сталого розвитку суспільства.

Як методичну допомогу учасники вебінару отримали електронну презентацію щодо стратегічного планування.

 

Read more

Web-коучинг «БібліоSTUDIES» для бібліотекарів об’єднаних територіальних громад (ОТГ)

Рейтинг користувача:  / 0


8 листопада в рамках проекту web-коучинг «БібліоSTUDIES» відбувся вебінар за темою «Стратегічне планування розвитку бібліотек», до якого приєдналися 9 бібліотекарів з 5 ОТГ.

Під час вебінару модератор – головний бібліотекар відділу науково-методичної роботи Грабарь А.П. – ознайомила учасників з основними етапами процесу стратегічного планування та елементами стратегічного плану. Також було розглянуто напрямки діяльності бібліотек на підтримку Глобальних цілей сталого розвитку суспільства.

Як методичну допомогу учасники вебінару отримали електронну презентацію щодо стратегічного планування.

 

Read more

Презентація книги почесного доктора Національної академії педагогічних наук України І. М. Старикова «Еврейские судьбы»

Рейтинг користувача:  / 0

8 листопада у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства відбулася презентація  книги почесного доктора Національної академії педагогічних наук України І. М. Старикова «Еврейские судьбы», що вийшла нещодавно у видавництві П. М. Шамрая. Книга вийшла тиражом 50 прим. Захід було організовано спільно з Миколаївським товариством єврейської культури.

На виставці «І.М. Стариков: суднобудівник, вчений, письменник», підготовленою співробітниками відділу, була представлена  його перша робота – «Сборка корпусов металлических судов» (Ленінград, 1976), а також перші новели та оповідання, надруковані у всесоюзній та місцевій пресі у 1950-і рр.

Захід, в якому взяли участь друзі та шанувальники творчості митця, члени Миколаївського товариства єврейської культури, пройшов у формі запитань-відповідей. Військовий льотчик О.О. Пилипчук представив художні роботи – портрети відомих євреїв України, героїв Другої світової війни, краєзнавець І. В. Гармашов розповів про долю підводника І.І. Фисановича. Голова миколаївської обласної єврейської общини  М.Д. Гольденберг приділив увагу питанню відношення до євреїв у суспільстві та розповів про общини євреїв у Миколаївській області.

Наприкінці заходу  І. М. Стариков розкрив свій рецепт «Стариковського щастя» та поділився планами на майбутнє. Одну з останніх написаних і ще непрезентованих новел він подарував Ю.М. Ковалевській – дочці поета, прозаїка, художника, колишнього викладача Миколаївського кораблебудівного  інституту  М.Т. Ковалевського. У виконанні члена Національної спілки естрадних діячів України, композитора Г. Улицької пролунала  пісня «Лехаім».

Read more

У бібліотеці відбувся вечір-портрет «Талановите письменницьке слово»

Рейтинг користувача:  / 0

8 листопада відбувся вечір-портрет «Талановите письменницьке слово», присвячений  100-річчю від дня народження відомого українського прозаїка, першого відповідального секретаря Миколаївської письменницької організації Леоніда Васильовича Куличенка. Захід підготовлено спільно з головою Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України В. І. Марущак за участю місцевих письменників, журналістів, бібліотекарів, викладачів та студентів вузів.

Відкрила вечір концертмейстер Миколаївського коледжу культури і мистецтв Ю. Сіднєва, яка приготувала гостям музичний подарунок. Депутат обласної ради Н. В. Іванова привітала присутніх зі святом працівників культури та вручила подяки директору та студенткам Миколаївського коледжу культури і мистецтв, які декламували твори прозаїка. Своїми спогадами про співпрацю з Л. В. Куличенком поділилися режисер, журналіст В. Д. Завізіон та письменник А. А. Маляров. Також відбулося урочисте вручення посвідчення члена Національної спілки письменників України молодій письменниці, дипломантці всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» Лілії Бондаренко.

Усі присутні мали можливість ознайомитися з літературою про життя і творчість Л. В. Куличенка, що була представлена на книжковій експозиції «Його перо служило людям».

Read more

День української писемності та мови

Рейтинг користувача:  / 0

8 листопада до Дня української писемності та мови на вулиці Соборній за ініціативою Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася вулична акція «Миколаєве, розмовляй українською!»

Протягом акції миколаївці дізналися про ключові рішення та знакові події на шляху становлення сучасної української літературної мови. Також усі мали змогу перевірити власні знання: перекладали слова на українську мову, згадували українську абетку, будували синонімічні ряди, тлумачили фразеологізми тощо.

До акції приєдналися вчителі й школярі Миколаївської ЗОШ №7. Вони розповідали перехожим про свято – День української писемності та мови, проводили опитування серед миколаївців стосовно використання української мови у побуті й професійній сфері.

На виставці «Там, де живе рідна мова, живе український народ» були представлені посібники, що допоможуть усім, хто бажає вивчити або вдосконалити знання з української мови.

Read more

Середа, 07 листопада 2018

У бібліотеці відбулася науково-практична конференція «Проблема білінгвізму південних регіонів України: історико-культурний, психологічний, лінгвістичний аспекти вивчення»

Рейтинг користувача:  / 0

 7 листопада в обласній науковій бібліотеці відбулася науково-практична конференція «Проблема білінгвізму південних регіонів України: історико-культурний, психологічний, лінгвістичний аспекти вивчення», приурочена до Дня української писемності та мови. Метою заходу було обговорення передумов виникнення двомовності на теренах України, зокрема у Миколаївській області, вивчення розповсюдження білінгвізму, характер його впливу на розвиток як окремої людини, так і суспільства в цілому, позитивної та негативної ролі двомовності на соціалізацію людини. Співорганізаторами заходу виступили викладачі та студенти Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, які взяли активну участь у підготовці та проведенні конференції.

Історичні основи виникнення проблеми білінгвізму в Україні розкрила у своєму виступі кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Чорноморського національного університету ім. Петра Могили Морозова О.С. Вона зауважила, що процес впровадження української мови в усі сфери життя був дуже складним, а на півдні та сході України були сприятливі умови для розвитку та функціонування масового білінгвізму.

Про світовий досвід та українські реалії білінгвізму розповів старший викладач кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Гладун В.В. Він наголосив, що на сучасному етапі Україну можна охарактеризувати як державу національного типу, де є чітке протиставлення титульної нації – українців та національних меншин. Мова титульної нації конституційно закріплена як державна, що означає її введення до усіх сфер офіційної комунікації.

З актуальними питаннями щодо проблем українсько-російської двомовності засобів масової інформації присутніх ознайомила кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології, теорії та історії літератури Чорноморського національного університету ім. Петра Могили Руссова В.М.

Кандидат  філологічних наук, доцент кафедри української літератури, активіст товариства «Просвіта» Береза І.Ю. висвітлила основні акценти роману Ґ. Ґамільтона «Люди з веснянками».

У своєму виступі старший викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ляхова В.П. розкрила психологічний фактор білінгвізму як наукової проблеми.

Read more

Вівторок, 06 листопада 2018

У бібліотеці відбулася пізнавальна година «Приватні виконавці: міфи та реальність»

Рейтинг користувача:  / 0

6 листопада у рамках роботи Університету правових знань відбулася пізнавальна година «Приватні виконавці: міфи та реальність». Майбутні правники – студенти юридичних факультетів вищих навчальних закладів міста – дізналися про повноваження приватних виконавців, вимоги, що пред’являються до кандидатів на посаду.

З вітальним словом до присутніх звернулася начальник відділу правової роботи та правової освіти Головного територіального управляння юстиції в Миколаївський області Н.В. Капустіна.

Про переваги та недоліки нової для України професії розповіла заступник начальника відділу аналітики та статистики Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, висловивши експертну думку щодо її появи. Учасники заходу познайомилися з порядком винагороди приватних виконавців, порушенням питань притягнення приватних виконавців до відповідальності у разі вчинення дисциплінарних проступків та ін.

Увазі присутніх була представлена виставка літератури «Простір правової періодики», що розкриває усі аспекти сучасної юридичної науки.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено