Календар

<< < березня 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
518
537
2148
11149
1172666

Зараз на сайті

На сайті 334 гостей та немає учасників

Вівторок, 05 березня 2019



Відбулася презентація виставки «Вічна книга Великого Українця»

Рейтинг користувача:  / 0

У 2019 р. виповнюється 205 років від дня народження видатного українського письменника Т. Г. Шевченка.

5 березня у відділі науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями відбулася презентація виставки «Вічна книга Великого Українця», де представлені видання «Кобзаря» різних років з фонду бібліотеки. Найбільш цінними є прижиттєві публікації творів поета, надруковані на сторінках журналу «Основа». Перший номер часопису за 1861 р. містить декілька поезій з «Кобзаря». Саме ці вірші було прочитано над могилою поета під час його поховання. Після смерті автора часопис не припинив друкувати поезії Т. Шевченка. Загалом на сторінках «Основи» за два роки (1861-1861) було надруковано 70 творів поета.

На виставці представлені також видання «Кобзаря» 1883, 1893, 1900, 1908 років. На особливу увагу заслуговує львівський «Кобзар» 1893 р., де редактор О. Огоновський прагнув зібрати усі твори Т. Шевченка. На жаль, йому не вдалося здійснити свій задум, але це був великий крок уперед з точки зору вивчення творчості поета. Львівський «Кобзар» довів: для того, щоб світ побачив повний збірник поетичних творів Т. Шевченка, необхідна справжня науково-дослідна, пошукова робота та ретельне вивчення  його рукописів.

Особливе значення має видання «Кобзаря» 1908 р., оскільки воно стало першим повним на той час зібранням поетичних творів Т. Шевченка. Складанням та редагуванням «Кобзаря» займався відомий літературознавець, історик В. Доманицький, який вивчив усі доступні йому джерела – рукописні, друковані, архівні документи. Укладач ретельно звірив тексти з власноручними рукописами поета та упорядкував твори хронологічно.

Read more

На базі бібліотеки Миколаївський обласний центр зайнятості провів інформаційно-просвітницький захід

Рейтинг користувача:  / 0

На базі бібліотеки за ініціативи Миколаївського обласного центру зайнятості 5 березнябуло проведено інформаційно-просвітницький захід «Ваучер – динаміка професійного сьогодення».

Державною службою зайнятості запроваджено систему безперервного навчання дорослого населення. Відтепер громадяни після 45 років, маючи досвід, страховий стаж більше 15 років, можуть освоїти нову професію чи підвищити кваліфікацію в прискореному режимі за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття і самостійно обрати навчальний заклад та затребувану на ринку праці професію.

У заході взяли участь народний депутат України Жолобецький О.О., директор Миколаївського обласного центру зайнятості Оборонько Д.М., роботодавці, які скористалися можливістю підвищити кваліфікацію своїх співробітників за допомогою ваучера, представники навчальних закладів, громадяни, які скористались ваучером для навчання та, які ще отримають ваучери, працівники обласної служби зайнятості, ЗМІ.

Read more

Зустріч з Надією Івановою

Рейтинг користувача:  / 0

Напередодні Міжнародного дня прав жінок та миру у бібліотеці відбулася зустріч «Жінки, які творять сьогодення». Героїнею зустрічі стала керівник потужного аграрного підприємства «Золотий колос», депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань культури, науки і освіти, сім'ї та молоді, спорту Надія Іванова – жінка, яка вражає своєю внутрішньою силою та прагне зробити світ кращим.

Завдяки активній життєвій та громадянській позиції, благодійній та меценатській діяльності її ім’я сьогодні добре відоме миколаївцям і жителям Миколаївської області. Надія Іванова є засновницею фестивалю дитячої, юнацької та молодіжної творчості «Золотий паросток», організатором багатьох культурно-масових заходів для жителів міста та області. Вона надає всебічну допомогу закладам виховання та освіти, охорони здоров’я, культури тощо, за що отримала безліч звань та нагород, серед яких – звання «Городянин року» в номінації «Добродійність і соціальне партнерство», орден княгині Ольги ІІ ступеня, «Знак Пошани» від Міністерства аграрної політики України, орден «Свята Анна», грамота Верховної Ради України за заслуги перед українським народом та ін. Та найважливішою нагородою Надія Іванова вважає повагу  оточуючих.

Незважаючи на таку різноманітну діяльність Надія залишається люблячою дружиною і турботливою матір’ю.

Під час спілкування героїня зустрічі із теплотою говорила про своїх батьків й повідала про те, як їхній приклад та виховання вплинули на формування її особистості; говорила про принципи, якими вона керується у своєму житті, відверто відповідала на запитання, розповідала про курйозні випадки із життя та ін.

Привітати Надію Іванову прийшли студенти Миколаївського національного аграрного університету, а Наталія Чокова – учасниця фестивалю «Золотий паросток» – подарувала присутнім  народні пісні під супровід бандури у власному виконанні.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено