Вівторок, 05 листопада 2019Падіння Берлінської стіни

Рейтинг користувача:  / 0

5 листопада у секторі документів іноземними мовами відбувся історичний екскурс «Падіння Берлінської стіни – символ об’єднання Європи», присвячений 30-річчю знакової події в історії Німеччини, яку можна вважати останньою віхою «холодної війни» між Сходом та Заходом.

Захід був організований співробітниками бібліотеки спільно зі студентами кафедри теорії та практики перекладу з німецької мови ЧНУ імені Петра Могили. Учасники зустрічі здійснили ілюстрований красномовними фото та відеосюжетами екскурс в історію зведення муру, реконструкцій, функціонування та дізналися про причин його руйнації.

У рамках заходу студенти, які вивчають німецьку мову, підготували імпровізоване інтерв’ю з місця події. Найболючіші питання журналістів та хвилюючі відповіді «очевидців» падіння Берлінської стіни німецькою мовою перенесли учасників заходу у той пам’ятний день та переконали їх у тому, що подібні зустрічі на базі бібліотеки надають можливість наповнити процес вивчення мови новими враженнями.

 

Read more

Медіаурок «Молоді й медіаграмотні»

Рейтинг користувача:  / 0

5 листопада у рамках реалізації локального проекту бібліотеки «Людина Медіаграмотна» у центрі «Вікно в Америку» для студентів кафедри журналістики Інституту філології Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбувся медіаурок «Молоді і медіаграмотні».

Під час заходу учасники проаналізували своє медіаполе, обговорили журналістські стандарти щодо розвинення навичок медіаграмотності та критичного мислення, дізналися, що таке маніпуляція, пропаганда, попрацювали в групах і навчилися відрізняти фейкові новини від справжніх тощо. Окрім того, учасники вчилися відрізняти факти від суджень, аналізували алгоритми роботи соціальних мереж. Також студенти у групах розробили, презентували та проаналізували фейкові новини, що могла б зацікавити молодь: це були безкоштовні туристичні поїздки для студентської молоді, гарна робота за кордоном з високою зарплатнею, готова магістерська робота, допомога у здачі мовних тестів тощо.

Окрім того, учасникам тренінгу були презентовані інформаційні продукти: інтерактивний підручник для підлітків «МедіаДрайвер» (громадської організації «Детектор медіа»), гра «Медіаграмотна місія» (IREX, Академії української преси та StopFake), збірник вправ з медіаграмотності «Медіанавігатор» (Академії української преси, громадської організації «Детектор медіа»).

Сподіваємося, що даний захід допоможе молоді змінити підхід до сприйняття та оцінки інформації, помітити її однобокість або цензуру, усвідомити потенційну маніпуляцію і, як результат, – стати ще більш медіаграмотними.

 

Read more

Як нас знайти!

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено