П'ятниця, 27 листопада 2020
«Сучасні напрямки екологічного розвитку Миколаєва та інших населених пунктів України: традиції, інновації, перспективи»
- Article Details
- Category Новини
27 листопада завідуюча відділом документів і наукових розвідок з питань краєзнавства А. А. Трокай та завідуюча відділом обслуговування користувачів О. І. Фікс взяли участь у XІIІ Миколаївських міських екологічних читаннях «Збережемо для нащадків» (що проходили в онлайн-форматі), організованих управлінням екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА, управлінням екології департаменту ЖКГ Миколаївської міськради, центральною бібліотекою ім. М. Л. Кропивницького, Міським центром екологічної інформації та культури бібліотеки-філіалу № 2 ЦБС для дорослих м. Миколаєва, благодійним фондом БФ «МЕТА» у партнерстві із закладами освіти, громадськими організаціями.
Дані читання за темою «Сучасні напрямки екологічного розвитку Миколаєва та інших населених пунктів України: традиції, інновації, перспективи» стали логічним продовженням попередніх заходів, що мають на меті реалізацію екологічної політики міста та залучення громадськості до вирішення нагальних екологічних проблем Миколаєва.
На початку заходу учасників привітали директор департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради С. М. Коренєв, заступник начальника управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації Д. А. Мац, директор РЛП «Тилігульський», голова Регіональної чорноморської мережі громадських організацій, заслужений природоохоронець України О. М. Деркач, директор ЦБ ім. М. Л. Кропивницького, голова правління БФ МЕТА, заслужений працівник культури України Т. В. Тверда, заступник директора Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького, член правління БФ «МЕТА» Л. М. Варюхіна та завідувач бібліотеки-філіалу № 2 ЦБС для дорослих м. Миколаєва, керівник Центру екологічної інформації та культури І. Б. Чернова. На пленарному засіданні прозвучали доповіді науковців та практиків.
Read more27 листопада в бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергове засідання англійського кіноклубу
- Article Details
- Category Новини
27 листопада в бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергове засідання англійського кіноклубу, під час якого відвідувачі переглянули та обговорили американську комедію 1987 р. «Літаком, потягом та автомобілем» режисера Джона Г'юза. У головних ролях – Стів Мартін, Джон Кенді.
Одного разу успішний рекламодавець Ніл Пейдж повинен був прилетіти додому на День подяки. Адже це так просто — придбати квиток на літак, здійснити комфортний політ до рідного Чикаго і вже ввечері сісти за святковий стіл разом зі своєю сім'єю. Але дорога додому стане для Ніла найбільшою пригодою в його житті, бо він зустріне попутника на ім’я Дел Ґріффіт…
Присутні були задоволені заходом, тому що мали можливість удосконалити навички з вивчення англійської мови.
Read more
У пошуках особистої та колективної ідентичності
- Article Details
- Category Новини
27 листопада у Миколаївській ОУНБ ГО «ВГО «Поруч» у партнерстві з польською Асоціацією «Час. Простір. Ідентичність» провів показ відеоспектаклю про історію міста Щецин. У рамках проєкту крізь призму історій двадцяти сімей, які переїхали до цього міста з різних куточків довоєнної Польщі, волонтери намагалися знайти відповідь на питання «Звідки ми?» через особисту та колективну ідентичність.
Під час заходу відбулась онлайн-презентація доктора історичних наук, професора, заступника голови Укрдержархіву Левченко Л. Л. «Нові дослідження з історії польського етносу в Державному архіві Миколаївської області».
Read more
Михайло Грушевський – історик і будівничий нації
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
Михайло Грушевський – видатний український вчений-історик, державний та громадсько-політичний діяч, публіцист, літературознавець, письменник. Народився 29 вересня 1866 р. у місті Холм (нині Республіка Польща).
Здобувши домашню початкову освіту, у 1880 р. майбутній історик та літописець був зарахований відразу до третього класу Тифліської гімназії. У 1890 р. закінчив історичне відділення історико-філологічного факультету Київського університету Святого Володимира.
Створив Науково-дослідну кафедру історії України при ВУАН, очолив Археографічну комісію ВУАН, створив й очолив низку науково-історичних комісій ВУАН на ниві української історії. Редагував відновлений ним часопис «Україна» (1924–1930), що був друкованим органом українського наукового товариства.
Михайло Грушевський став головним ідеологом української революції 1917–1921 рр., творцем її концепції й разом з Українською центральною радою пройшов шлях від вимог обмеженої національно-територіальної автономії до становлення самостійної України.
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено