Середа, 09 грудня 2020
Колектив Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки поділяє скорботу з приводу смерті Вільського Геннадія Борисовича
- Article Details
- Category Новини
Колектив Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки поділяє скорботу з приводу смерті доктора філософії технічних наук, академіка Української Академії Наук, заслуженого працівника освіти, члена колегії ГО «Миколаївське товариство дослідників» Вільського Геннадія Борисовича та висловлює щирі співчуття родині та близьким.
Г.Б. Вільський був провідним вченим-інженером, професором, автором 5 монографій, понад 110 наукових статей, 7 методичних професійних комплексів для післядипломної освіти фахівців у галузі економіки України. Мав 39 винаходів, 5 деклараційних патентів України на корисні моделі й один іноземний патент, що були впроваджені в економіку держави. Він зробив значний внесок у підготовку фахівців для різних галузей економіки, працюючи проректором з навчальної і наукової роботи Південної академії підвищення кваліфікації кадрів Мінпромполітики України, заступником начальника галузевого тренажерного центру ДП «Дельта-лоцман», ректором ВНЗ «Міжнародний технологічний університет «Миколаївська політехніка», директором Миколаївського науково-навчального центру освіти дорослих.
Геннадій Борисович був надійним другом бібліотеки та брав участь у заходах, сприяв розширенню форматів її наукової діяльності, залученню нових партнерів та користувачів. Був ініціатором реалізації на базі бібліотеки проєкту з неформальної професійної освіти дорослих, одним із співорганізаторів клубу молодих і креативних «Територія Науки», брав активну участь у засіданнях постійної наукової студії «Освіта Миколаївщини: нові наукові орієнтири».
Колектив бібліотеки збереже пам'ять про Геннадія Борисовича Вільського як авторитетного та знаного науковця, досвідченого фахівця своєї справи, вірного партнера, інтелігентну та порядну людину з активною життєвою позицією.
Вічна пам’ять!
Read more
«Можливості та особливості користування платформою «Цифрова освіта. Дія»
- Article Details
- Category Новини
9 грудня Інформаційно-ресурсний центр міжнародного партнерства у рамках реалізації локального бібліотечного проєкту «Людина медіаграмотна» провів онлайн-тренінг «Можливості та особливості користування платформою «Цифрова освіта. Дія» для студентів І курсу ВП «МФ КНУКіМ» спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», які наразі проходять ознайомчу практику.
Завідувачка центром Лариса Сидоренко розповіла про основні результати всеукраїнського дослідження «Цифрова грамотність населення України», що було проведено у 2019 р., та наголосила на необхідності володіння цифровими навичками громадянами різних вікових категорій. Також вона презентувала онлайн-платформу «Цифрова освіта. Дія», що була запущена за ініціативою уряду та Міністерства цифрової трансформації на початку 2020 р., розповіла про мету даного проєкту, особливості роботи сайту та коротко охарактеризувала його курси.
Наприкінці зустрічі студенти отримали домашнє завдання – пройти Національний тест на цифрову грамотність «Цифрограм».
Read more
Медицина в Україні: проблеми сьогодення
- Article Details
- Category Новини
9 грудня на платформі Google Meet відбувся прес-огляд «Медицина в Україні: проблеми сьогодення» за участю студентів та викладачів Приватного вищого навчального закладу «Медико-природничий університет» та Миколаївського фахового коледжу фізичної культури.
Бібліотекарі відділу обслуговування користувачів ознайомили слухачів із основними проблемними питаннями, що існують у галузі охорони здоров’я в сучасних умовах та турбують багатьох фахівців медичних закладів України. Також учасники зустрічі дізналися про сучасні інноваційні підходи, алгоритми та методики у лікуванні різноманітних хвороб.
Увазі слухачів було представлено віртуальну виставку періодичних і книжкових видань з фонду Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки, що розкривають майже усі напрямки розвитку медичної галузі в Україні.
Read more
Презентація колективної монографії «Нариси з історії освоєння Південної України XV-XVIII ст.» (Київ, 2020)
- Article Details
- Category Новини
9 грудня завідуюча відділом документів і наукових розвідок з питань краєзнавства А. А. Трокай взяла участь у презентації колективної монографії «Нариси з історії освоєння Південної України XV-XVIII ст.» (Київ, 2020), що була організована Одеською національною науковою бібліотекою спільно з Південним міжрегіональним відділенням реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті та проходила в онлайн-форматі.
Захід відбувся за участю авторів: доктора історичних наук, професора кафедри історії України факультету історії і філософії Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова Т. Г. Гончарука, кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України факультету історії і філософії Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова В. М. Полторака, кандидата історичних наук, наукового співробітника Інституту Сходознавства ім. А. Кримського НАН України, викладача гуманітарного факультету Стамбульського університету О. Г. Середи.
Монографія, присвячена історії Південної України XV-XVIII ст., одна із складників повернення пам’яті про доімперський період історії Південної України, де висвітлюються різни аспекти історії поселень регіону в період XV-XVIII ст. та механізми символічного присвоєння простору, які використовувала Російська імперія.
Read moreМайстер-клас «Подкасти: відгуки на літературні новинки»
- Article Details
- Category Новини
9 грудня фахівці обласної бібліотеки долучилися до майстер-класу «Подкасти: відгуки на літературні новинки», що був організований Одеською національною науковою бібліотекою та проходив в онлайн-форматі. Журналіст, викладач, голова піклувальної ради Миколаївського коледжу преси та телебачення В. О. Головченко розповів учасникам, що таке подкаст, з яких елементів він складається, як обрати книги для подкастів та поширити у соціальних мережах підготовлений інформаційний продукт. Також було детально розглянуто алгоритм роботи в подкастному сервісі Anchor.
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено