Середа, 02 лютого 2022
Засідання круглого столу до Всесвітнього дня водно-болотних угідь
- Article Details
- Category Новини
2 лютого відбулося онлайн-засідання круглого столу до Всесвітнього дня водно-болотних угідь, що проводилося з метою привернення уваги до вивчення та збереження екосистем водно-болотних угідь у регіоні та світі. У заході взяли участь науковці, представники установ природно-заповідного фонду області та України, громадських екологічних організацій, місцевих туристичних компаній, співробітники учбових закладів, бібліотек.
Модерувала засідання кандидат економічних наук, голова ГО «Асоціація лідерів туризму Миколаївської області», віце-президентка Національної туристичної організації України Т. О. Чичкалюк.
У своєму виступі директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна В. С. Гавриленко акцентував увагу на потребі розширення площі територій, що потребують природоохоронного статусу. Про менеджмент водно-болотних угідь та важливість оцінки екосистемних послуг розповів доктор біологічних наук, заступник директора з наукової роботи Інституту морської біології НАН України В. О. Демченко. Кандидат технічних наук, провідний фахівець з еколого-просвітницької роботи Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» І. В. Тимченко ознайомила учасників з функціями водно-болотних угідь для людей та природи і запросила приєднатися до Міжнародного екоМарафону «Run for our wetlandsrun». Науковий співробітник Національного природного парку «Нижньодніпровський» Ю. В. Бондар розповіла про різноманіття біологічних видів водно-болотних угідь Херсонщини. Директор Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. № 57 імені Т. Г. Шевченка А. А. Малахов поділився досвідом участі навчального освітнього закладу в екопроєктах та акціях.
Read moreЩиро вдячні за передані у дар унікальні науково-популярні видання
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку доктору філософських наук, етнологу-релігієзнавцю, головному редактору часопису «Сварог. Філософія, Етнологія, Релігієзнавство», видавцю міжнародного вісника Родового Слов'янського віча «Слава!», члену Національної Спілки письменників України Г. С. Лозко за передані у дар унікальні видання – «Українське язичництво» (Київ, 1994), конспект лекцій для аспірантів «Філософія науки» (Тернопіль, 2011), хрестоматію з релігієзнавства та культурології «Антологія християнства» (Тернопіль, 2013), наукове текстологічне дослідження «Велесова книга. Волховник» (Київ, 2015), історичний нарис «Галшка. Лозки та Гулевичі в XV-XVII ст.» (Тернопіль, 2015), декілька випусків часопису «Сварог. Філософія, Етнологія, Релігієзнавство», біобібліографічний покажчик «Галина Сергіївна Лозко» (Миколаїв, 2022).
Ці видання стануть у нагоді науковцям, викладачам, студентам та усім, хто цікавиться історією та культурою України. Запрошуємо завітати до бібліотеки та ознайомитися з ними.
Read moreВебінар «Як виявити та розвінчати діпфейки»
- Article Details
- Category Новини
2 лютого завідуюча Інформаційно-ресурсним центром міжнародного партнерства Л. Сидоренко взяла участь в онлайн-семінарі з медіаграмотності «Як виявити та розвінчати діпфейки», що був організований Українським інститутом медіа та комунікації разом з Радою міжнародних наукових досліджень і обмінів (IREX в Україні).
Цей вебінар є другим із серії заходів, присвячених темі медіаграмотності. Спікер – дата-аналітик Світового Банку, керівник відділу навчання YouControl Михайло Кольцов – зазначив, що фактчекінг переживає період кризи та стає елементом політичної, економічної боротьби. Він розкрив поняття «діпфейк», пояснив, у чому загроза діпфейків, познайомив з ресурсами, що допомагають створити різні фото-, відео- та текстові діпфейки, з правилами їхнього виявлення та викликами, що постануть перед фахівцями журналістики та інформаційної сфери у найближчі 2-3 роки. Окрім того, спікер навів приклади діпфейкових новин та відповів на численні запитання учасників вебінару.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено