квітня 2022
Субота, 30 квітня 2022
Глибока оцінка причин та наслідків війни від професора ЧНУ ім. Петра Могили, доктора історичних наук Юрія Котляра
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека
Глибока оцінка причин та наслідків війни від професора ЧНУ ім. Петра Могили, доктора історичних наук Юрія Котляра.
ВІЙНА: збіг обставин чи закономірність? Історичний конфлікт
Інтерв'ю з доктором історичних наук, професором, завідувачем кафедри історії ЧНУ ім. Петра Могили ЮРІЄМ КОТЛЯРЕМ
Обговорювали такі теми:
Війна: збіг обставин чи закономірність?
Україна як кордон між цивілізаціями
Історичний конфлікт навколо Візантійської спадщини
Радянський наратив про братні народи та його трансформація в наратив про один народ
Росія як постійна загроза для України
Аспекти дерусифікації у Миколаєві
Майбутнє експозицій миколаївських музеїв
Перейменування вулиць та демонтаж пам'ятників
#Миколаїв #Николаев #Mykolaiv #Миколаїв_це_Україна #Миколаївці_незламні
#Разом_переможемо #ЗупинимоОкупантів #stoprussia #СТОЇМО #Україна #Ukraine #ЗСУ
Відеоролик можна переглянути ТУТ!
Read moreП'ятниця, 29 квітня 2022
Запрошуємо до віртуальної екскурсії нашим Музеєм книги
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека
Як же ми скучили за усіма вами, наші любі читачі! Нам не терпиться якомога швидше гостинно відкрити для вас двері Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека! Ну, а поки обставини змушують нас спілкуватися лише дистанційно, ми хочемо запросити вас до віртуальної екскурсії нашим Музеєм книги.
Переглянути відеоролик можна ТУТ!
Read more
Чехія підтримує Україну в сфері культури та інформаційної політики
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Чехія підтримує Україну в сфері культури та інформаційної політики
Відбулась онлайн-зустріч Олександр Ткаченко, Міністра культури та інформаційної політики, з Мартіном Баксою (Martin Baxa), Міністром культури Чеської Республіки. Посадовці обговорили питання інформаційної політики та підтримки української культури.
Олександр Ткаченко наголосив на трьох сферах, щодо яких Україна потребує першочергової допомоги:
У сфері протидії дезінформації:
– підтримка санкцій проти російських пропагандистів на рівні ЄС;
– трансляція українського марафону єдиних новин та мовлення українських телеканалів у Чехії;
– технічна допомога українським телеканалам з обладнанням для відновлення мовлення на тих територіях України, де воно було пошкоджено через бойові дії;
– підтримка Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки та проекту з медіаграмотності «Фільтр», які щодня спростовують російські фейки.
Read moreТанець - це відображення духу народу
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Танець - це відображення духу народу, його ідентичності та ментальності. Сьогодні весь світ відзначає Міжнародний день танцю.
Саме українські танці завдяки майстерності наших митців допомагають закохувати весь світ в Україну. Адже ми маємо власні традиції та здобутки в класичному, народному та сучасному хореографічному мистецтві. Гастролі наших артистів завжди бажані, а зараз як ніколи. Підтримка, з якою зустрічають українців у світі, захоплює і надихає нас на перемогу.
Світ підтримує Україну та захоплений українською культурою.
Read more
Декомунізація повинна продовжуватися
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Міністерство культури та інформаційної політики та Український інститут національної пам'яті переконані, що розпочата у 2014 році декомунізація повинна продовжуватися.
Водночас важливо враховувати, що саме повага до законів та цивілізоване ставлення до культурних надбань відрізняють нас від російських варварів.
Тож питання демонтантажу монументів та зміни назв об’єктів топоніміки, пов’язаних з російською історією та культурою, повинні вирішуватись відповідно до українського законодавства.
Такі рішення повинні враховувати висновки науковців та незалежних експертів щодо історичної, мистецької цінності таких об’єктів, їхньої унікальності та доцільності використання як «маркера» російських імперських претензій.
Read moreЧетвер, 28 квітня 2022
«ЕТНІКА» на виставці MIDA 2022
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
«ЕТНІКА» на виставці MIDA 2022: на українському стенді представлені 26 брендів та роботи 14 майстрів народних художніх промислів
З 23 квітня по 1 травня триває найбільший ярмарок майстрів та ремісників в Європі – MIDA 2022 в Італії. На українському стенді «ЕТНІКА» представлені унікальні народні художні промисли України, аналогів яким немає в світі, та сучасні переосмислення народних ремесел у виробах крафтових майстерень.
Від початку роботи виставки «ЕТНІКА» стала головною зіркою європейської ярмарки. Першими гостями українського стенду стали губернатор Тоскани Eugenio Giani та мер міста Флоренція Dario Nardella. Найбільше їх вразили неймовірна краса та особлива елегантність стародавніх і сучасних ремесел та народних промислів.
Організатор українського стенду «ЕТНІКА» на європейському ярмарку – Made in Ukraine та її очільниця Yuliia Savostina за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики та Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти.
Read more
Велика Британія та Україна разом відновлюватимуть українські бібліотеки, пошкоджені росіянами
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко зустрівся із Загальнопартійною депутатською групою Великобританії з питань бібліотек, інформації та знань.
Міністр розповів британським парламентарям про поточну ситуацію в Україні та про ризики для українських бібліотек, архівів та культурних закладів через російську агресію, адже російські війська варварськи руйнують все на своєму шляху. Як наслідок – уже понад 15 бібліотек зазнали пошкоджень чи руйнувань. На жаль, ця цифра не остаточна.
“Закликав британських парламентарів, чиновників, очільників культурних установ допомогти Україні. В довгостроковій перспективі це може бути фінансова підтримка: кошти на відновлення, грантова підтримка книжкової сфери через Український інститут книги, поширення української літератури за кордоном. Вдячний британським колегам за підтримку. Домовилися бути на зв’язку щодо подальших кроків і можливих партнерств між українськими та британськими бібліотеками”, - зазначив Олександр Ткаченко.
Read more
Вистава-лауреат Шевченківської премії-2022 – «Погані дороги» їде до Європи
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Вистава-лауреат Шевченківської премії-2022 – «Погані дороги» їде до Європи
У червні виставу головної режисерки Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра Тамари Трунової «Погані дороги» за п’єсою Наталки Ворожбит покажуть у Латвії, Литві та Німеччині.
«Погані дороги» – одна з найактуальніших постановок про війну між росією та Україною. Вистава нещодавно отримала Шевченківську премію в номінації «Театральне мистецтво».
В умовах війни команда та керівництво театру веде перемовини про співпрацю з низкою європейських театрів та культурних інституцій. Як результат – вже підтверджені три фестивальні покази вистави у Європі, також ведуться перемовини з іншими фестивалями.
На сьогодні гастрольний графік вистави такий:
1 червня – Dailes Theatre Festival, Рига, Латвія
9 червня – Vilniaus mažasis teatras, Вільнюс, Литва
Read moreЗникаючий бренд Чорнобиля змінюється до 36-ї річниці трагедії
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека
26 квітня 1986 року Чорнобиль змінив світ та перетворився на місце пам’яті, яке нагадує про ціну людської помилки. У 2021 році агентство banda розробили брендинг Чорнобильської зони відчуження, щоб привернути увагу до цієї дуже особливої зони. Щороку в дату річниці трагедії логотип Чорнобиля видозмінюється, і у житті зони починається новий рік.
Наприкінці лютого 2022 року російські війська вторглися в Україну, окупували непрацюючу Чорнобильську атомну електростанцію та зайняли зону відчуження, в якій розміщені виведені з експлуатації реактори та об’єкти для радіоактивних відходів. Весь світ знову уважно почав стежити за ситуацією навколо Чорнобиля. Поки триває війна, ризики на АЕС дуже високі. Це стосується й інших атомних електростанцій на території України, які зараз знаходяться під постійною загрозою бомбардувань. Важливо нагадати про історію Чорнобиля, наслідки трагедії для всього світу та не допустити повторення.
Read more
«Save Ukrainian Culture»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Міністерство культури та інформаційної політики України, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти разом із блокчейн-компанією Everstake запустили спільну благодійну ініціативу «Save Ukrainian Culture». Вона має на меті збір коштів на збереження культурної спадщини України в умовах загарбницького вторгнення росії.
В нашій країні знаходиться 7 об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, ще 17 об'єктів включено до Попереднього списку Світової спадщини. Крім того, існують ще тисячі культурних пам'яток, які мають велику історичну цінність. Всі вони знаходяться під загрозою знищення російськими військовими. Ініціатива «Save Ukrainian Culture» має на меті не допустити знищення культурної спадщини України.
«Save Ukrainian Culture» приймає пожертви у криптовалютах. Це можливо завдяки участі Everstake, великої української блокчейн-компанії. Охочі підтримати цю ініціативу можуть використовувати BTC, ETH і USDT (як ERC-20, так і TRC-20), а також фіат, наприклад, євро, долар США чи гривню, надіслані з кредитних карток, банківським переказом або через Apple Pay та Google Pay. Всі кошти підуть на захист та відновлення українських культурних пам'яток.
Цей процес відбуватиметься за організації Міністерства культури та інформаційної політики України.
Детальна інформація доступна на сайті: https://donate.arts.gov.ua/
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено